trip-krainetrip-ukraine-dark
Riia Loomaaed

Kas tasub minna? Parem/halvem võrreldes Tallinna omaga? Kas parkimine on tasuta?

Sai üleeelmine suvi käidud - meeldis mulle ja lapsele. Parkimine oli tasuta ja loomaaed tükk maad väiksem kui Tallinnas, kuid täitsa tore. http://www.rigazoo.lv/

Kõvasti lahjem kui Tallinna loomaaed.

Aru küll ei saa kust otsast?

Parkimine oli tasuta. Loomaaed ise pindalalt väiksem kui Tallinnas, aga hulga mõnusam. Loomi parem lähemalt vaadata. Käisime varem mitmel aastal järjest, kui plika väiksem oli. Nüüd on 2 suve vhele jäänud. Tänavu plaanime jälle minna.

Meile meeldis ka Riia loomaaed Tallinna omast rohkem ja parkida saab ikka tasuta

Mulle tundub nii looma-, kui inimsõbralikum, kui meite loomaaed. Ta on kompaktsem ka - mõnusam läbi jalutada. Riias on kaelkirjakud ja neile on ehitatud väga ilus maja. Veel meeldib mulle Viini loomaaed, väike - aga mõnus

Loomaaiast tagasi tulles oli 20 latine trahvikviitung klaasile pandud. Kõik läti keeles ja mitte midagi aru ei saa, et mis siis edasi teha ja kuhu ja kas ka pangaülekandega oleks võimalik see summa ära kanda. Läheduses viibis kaks ratsapolitseiniku ja nende käest siis küsima läksingi, et kuhu ja kuidas see trahv maksta tuleb. No need ei teadnud mitte midagi. Lõpuks pärast 20 min. arutelu teatasid mulle, et mingu ma ikka mõnda panka ja küll nemad mul selle raha arvelt maha võtavad ja kuhugile kannavad. No mida!?! Minu küsimusele, et seal ei ole ju parkimist keelavaid märke ja et teised autod ka pargivad (lisaks minule oli seal vähemalt 10-15 autot), teatasid nad mulle, et tegemist on jalakäijate alaga ja kõik peaksid trahvi saama (ülla-ülla trahv oli välja kirjutatud ainult minule st. Eesti numbriga autole!). Nüüd mõtlengi, et mis siis teen. Kohalikega maid ja puid jagama ei ole nagu aeg hakata, et soovin trahvi tühistada ning praegu kaalun tõsiselt mitte maksmist! Ehk oskab keegi komenteerida, kas 2008. aastal on eluke nii palju edasi läinud, et keegi tuleb hiljem seda summat minu käest Eestis välija nõudma? Mul ei oleks sellest rahast kahju, kui oleksin selle saanud asja eest, kuid praegu lihtsalt tunne, et üritati leida loll ja kergeusklik välismaalane ja seda nats pügada. Olen kuulnud, et varem peeti seda täiesti enesest mõistetavaks, kui neid trahve ära ei makstud ja nii mõnigi mees viskas pärast piiri kviitungi lihtsalt metsa.

See plats seal on seal nõme jah, justkui ühtegi märki üleval polnud ja kõik pargivad. (ja kõik saavad trahve ka) Õnnestus endalgi 10 latti aknavahele saada.. (muide, seal loomaaia ametlikus parklas maksab 3 latti parkimine)

Trahvi maksmine on tõesti võimalik ainult lätis - pank, postkontor (10 latise trahvi puhul oli teenustasu 0,50). Tänased lehed kirjutavad, et lätlased saavad varsti "r-kioskites" ka kommunaale maksta triipkoodi alusel ja parkimistrahvil oli ka triipkood.

Enne maksmist (loe: uuesti riiga sõitmist) küsisin nõu juristi haridusega inimeselt, et kui tõenäoline on, et sisse nõuavad. Vastus oli, et kohtutäituri tasu algab tänapäeval 460 eegust, edasi mõtle ise... Meil on liisingust auto ka, niiet lepingu järgi justkui kohustume kõik trahvid ise ära maksma...

Ehk oli abiks.

Tänud, endal oli tegu Eesti rendiautoga (aga sama firma teenuseid sooviks kasutada ka edaspidi), nii et eks mõtlen (aega ju 30 päeva)

Ma mõtlesin ka selle platsi peale, aga tundus kahtlane ning maksin selle 3 latti ja ajasin sisse.