Ringreis Lõuna-Aafrikas

Teeme septembris rendiautoga tripi Johannesburgist Kaplinna. Plaanis Johannesburg-Blyde canyon-Kruger-Durban-Port elizabeth-Cape town. Reisi põhirõhk on loodusparkidel.

  1. Kuidas on maanteed Durbani ja Port elizabethi vahel, plaan oleks see ühe päevaga läbida? Alternatiiv oleks sõita otse Krugerist Port Elizabethi tehes vahepeatuse Kimberleys, jättes välja KwaZulu-Natal looduspargid.
  2. Kas on võimalik osta kohalik kõnekaart internetiga ja Google mapsiga vms navigeerida?
  3. September peaks olema madalhooaeg ja ´öömaju peaks lihtsalt leidma , või peaks ette broneerima, seni olen vaid esimese öö bronninud?

Kui kaua plaanid seda tripi? Olen 3 korda käinud Lõuna Aafrikas ja need vahemaad, mida sa hetkel kirjeldad, ei ole mõtet võtta reisi ette teisele poole maakera, et lihtsalt sõita punktist A punkti B. Muidu Durbani ja Port elizabethi vahe on ühe päevaga läbitav, muidugi päris mustade ala pidi vist hakkama East Londonist põhja poole ja lõppeb ennem Durbanit, ise olin sellises kohas nagu Margate( durbanist äkki mingi 50km lõunas) väga valgete koht, ilmselt sealt edasi juba mustade alad, väidetavalt ohtlikud alad. Olen lugenud blogisidest, kus väga seisma ei soovitata jääda, aga, ilmselt seal 25% on tõde. Teed LAVis on reeglina head.

0
0

Hei 1.Maanteed 'N2' Durban--EastLondon üldiselt ei kiideta (või kui, siis päeva ajal ja põhjagaasiga). Kui vaja seda maa-ala läbida, siis soovitati valida marsruut Lesotho piiri poole (või siis üldse teiseltpoolt Lesothot). Margate (ja veel ka Port Edward) olid viimati tõesti enam-vähem kenad kohad ja East Londonist alates taas ok - ning silmailu kuni Kaplinnani. 2.Kohalik kõnekaart (nt Vodacom, MTN, mida müüakse igas suuremas ostukeskuses) + GM on töötav variant. 3.Majutus on kindlam on ette broneerida, sest kohapeal otsides kulub liialt aega (kuigi ka improviss võib toimida). Edu.

0
0

Google Maps töötab ka offlain kaartidega, st ilma andmesideta. Lisaks olemas ka Maps.Me ja Here Maps.

0
0

Tänan kõiki vastanuid, maps.me, ja here kaardid alla laetud, üritab kohapeal vaadata kus ja kuhu, erinevates välismaistes foorumites ka osad räägivad et N2 on ohtlik aga uuemates postitustes , et pole midagi ja sealt kaudu näeb tõelisemat aafrikat, Aga ega muidu teada ei saa, tuleb ära proovida.

1
0

Here Maps piisab täiesti, et kogu Lõuna Aafrika läbi sõita, ise Kasutasin seda LAVis kahel järjestikusel aastal ja sai seigeldud ka Mozamiigis.

Neti kaardiks soovitaks võtta https://b4i.travel/za/ hea ja mugav variant, tellid ette ära ja lennujaamas astud Vodcomi esindusse sisse ja olemas. Olen seda kahel aastal järest kasutanud ja väga rahul. Tean, et esimesel korral sai tehtud ka kohalik sim kaart MTNis, aga suvaliselt letti minnes ja seda soovides, ei tasu see vaev ennast ära, kogu protsess võttis korralikult aega.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased