Rongiga läbi Siberi Hiinasse

Kui midagi väga hullu ette ei tule siis teeks septembris rongisõidu läbi Siberi Hiinasse ära. Vene raudtee kodukal on kirjas, et sellest aastast on käigus uued vagunid ja olümpiamängude järgne Peking oleks ka ilus ja puhas vaadata.September on Siberis ja Hiinas üks ilusam reisikuu.Välja sõidaks Tallinnast 4.09, järgmine päev kella 9.20-23.53 on aega Moskva linnas kolada. Rongis kuni Harbinini (selles põnevas Ida-Hiina linnas teeks esimese peatuse)tuleb olla 6 ööd ja 6 päeva.Seega koguks 4-8 rongisõidu huvilist Pekingini, et oleks seltskond kellega kasvõi kaarte mängida.Pekingist võiks igaüks juba edasi minna-kuhu soovib.Minul ei ole aega väga laialt ca 10 päevaga sõidaks rongidega Hong-Kongi ja oleks ka seal paar päeva. Tagasi lennuks olen praegu leidnud Aerofloti soodsa ja kiire lennu 22.09 Moskvasse, ca 8 000.00 krooni ja kohe edasi Estonian Airiga Tallinna ca 1000.00 krooni. 2.klassi ehk 4-koh. kupee rongipilet Tall.-Moskva on 690.00 ja Moskva-Peking ca 3000.00 krooni. Kõiki, kellel on ettepanekuid või kogemusi või huvi selliseks reisiks, lisage siia.

Kindlasti soovitan sul selle reisi ette v6tta. Kuu tagasi s6itsin isegi Moskvast Pekingisse ning j2in v2gav2ga rahule. Pilet l2ks kokkuv6ttes kyll v2he kallimaks kui sul - ca. 4500.- Moskva rongijaamast ostes. L2bi Mongoolia on pilet veidi soodsam, kuid siis on j2llegi lisaviisat vaja ja see rong minuteada Harbinisse ei satu. Esialgu k6lab n2dal rongis kyll hirmsalt, kuid katki pole midagi - l6puks on terve vagun tuttav ja igav kindlasti ei hakka.

Ehk kirjutab keegi, kes 2008.aastal rongisõidu Moskvast Pekingisse või Pekingist Moskvasse on teinud oma muljetest? Vaatan, et aasta jooksul on nii Tallinn-Moskva kui Moskva-Peking piletid kallinenud rihkem kui 2 korda. Ehk on midagi uut ka Peking-Hongkong rongisõidust?

Aastad lähevad ja kuidagi ei ole aega olnud "unistuste" reisi tegemiseks-rongiga Tallinnast Pekingisse (Honkongi). Igal aastal on tulnud mingi muu pikem reis, mis aja ära võtnud. Tunamullu USA, mullu Argentiina. Aga tänavu on kindel soov see reis ära teha. Seega otsin kaaslasi rongireisiks Tallinnas Pekingisse, et nädal paremas seltskonnas reisida. Esialgu on väljasõidu kuupäevaks 3.6 Tallinnast ja 4.6 Moskvast.Kõik muu on nii nagu varem plaanitud. Piletihinnad on tõusnud oma 2,5 korda. Tall.-Moskva 4-koh. kupees 1 800.00 krooni. Moskva-Peking ca 8 tuh.krooni. Moskvast Pekingisse ilma Mongooliat läbimata on üks rong nädalas, väljumisaeg Moskvast reedeti 23.55. Vaatasin just kohti ja näiteks 19.02 on veel ainult mõned kohad. Seega ootamiseks ja otsustamiseks enam palju aega ei ole. Ootan huviga kas on kaasatulijaid!

Mina oleksin huvitatud:) Meil/msn: kriskake@hotmail.com

Kristi

Meil plaanis Trans-Siberi roniga sõit augustis (väljasõit peaks olema 5.-6.aug). Esialgse kava kohaselt läheme rongiga Baikali äärde, seal teeme mõnepäevase peatuse. Siis edasi Mongooliasse, kus oleme samuti mõned päevad. Ja sealt Hiina. Tagasisõit lennukiga, olemas lennupiletid (Pekingist 01.septembril). Tore oleks, kui saaks rongireisile kaasreisijaid :) Kel huvi, andku märku nt privaatsõnumina.

Rongipiletite kohta lihtsalt infoks, et neid müüakse ainult 45 päeva enne väljasõidukuupäeva.

  1. sügis sai tehtud selline ettevõtmine, kokkuvõte ja hinnad olid midagi sellist: http://www.elamus.ee/vacation/trans-siberia/

Kindlasti soovitan teepeal ka peatuseid planeerida, millest vähemalt üks Irkutskis.

Kui läbi Mongoolia minek on, siis buss (Ulan Ude - Ulan Baatar) on piiril ca 2h, rong peatub viimastel andmetel kuni 10h ehk vahepeal on mõistlik ka bussiga seigelda. Ümber Mongoolia (Trans-Mandžuuria) rongitripp minek on ca 1 päev kauem, sel juhul jäävad ära nii viisakulu kui ka mongoolia-elamused.

Tänan heade soovituste ja toetuse eest.Paistab, et ka reisikaaslasi leiab. Mõned täpsustused. Olen NLiidu ajal käinud mitmed korrad Siberis ja ka Irkutskis ja Baikali ääres. Tulenevalt sellest ja ka ajalisest piirangust teen rongisõidu ilma peatustea ja mitte läbi Mongoolia vaid läbi Zabaikalski ja Harbiini. Kaalumisele võiks võtta peatuse Ulan-Batori asemel Harbiinis mis on väga huvitav linn ajalooliselt esimese Transsiberi raudtee ääres ja kunagine Vene-Hiina piirilinn.Aga ka Irkutskini kaasasõitjad oleksid teretulnud-ikka 5 päeva rongisõitu! Kontakt:enn197@hot.ee

Mul iirlasest sõber tegi selle reisi läbi 2009 aasta suvel ja rohkete peatustega. Tema rääkis, et kui hakata ühes linnast teise edasi liikuma, siis tuleks rongijaamas lasta mõnel kohalikul pilet osta. Saab odavamalt, kui et neid välismaalastele müüakse. Vastab tõele?

Ma võin muidugi eksida, aga minu teada on Venemaal rongipiletid nimelised. Hinna osas ma ei tea, kuid näiteks internetist piletit ostes on hind küll üks. Hind sõltub väga palju rongi tüübist - kas nn firmennõi või tavaline, kui kiiresti sõidab jne. Mida väiksem on rongi nr, seda parem see on ja seda kallimad piletid.

Venemaal on rongipiletid nimelised ja kui peatustest osta, siis ilma passita neid ei saa (kogemus 2009).

Pikemate otsade jaoks soovitaks kindlasti väiksemate numbritega ronge ehk kallimaid pileteid, kuid meie, nõukogude inimesed, suudame ilmselt ka näha seda, mis sisse hingata - seega nr. 364 Moskva-Tsitaa 6 päevane s(h)okihais on tõenäoliselt üleelatav (ise olime rong nr.2 "Rossijas" LCD telekatega kupees).

Virtuaalselt on võimalik sõita rongiga 9000 km ehk 150 tundi Moskavast-Vladivastokki, www.google.ru/intl/ru/landing/transsib/en.html Võimalik ka venekeelne variant.

Selleks, et 4.6 Moskvast sõitu alustada tuleb 45 päeva enne piletid osta, seega siis aprilli keskel. Huvilised, antke märku siin!

Mille/kelle kaudu piletid on plaanis broneerida?

Pileteid müüb GO Travel ja osta saab piletid Tallinnast kuni Hong Kongini. Moskva-Peking 4-kohalises kupees 820 USD, 2-kohalises kupees 1347 USD. Peking-Hong Kong 4 kohalises kupees 2400 EEK. Lisandub Tallinn-Moskva. Tagasi lennates.

Ai kurja, kus on hinnad. 2008 alguses sai Moskvast Pekingisse 4000 ja kopikate eest. Go Travelist pole mõtet Peking-Hong Kong pileteid osta, keevitavad korralikult hinnale juurde. Osta siis kas kohapealt või läbi mõne teise veebilehe. Hard sleeper Hiinas on mugav küll, pole mõtet softi eest juurde maksta.

Venemaa rongipileteid saad ikka igalt poolt ühe ja sama hinnaga. Pileteid müüakse ainult passi näitamisel. GoTravel paneb juurde vormistamise tasu, ca 80 krooni. Ilmselt välismaa piletid on tõusnud viimastel aastatel kordades. 2005.aaastal oli Moskva-Peking 2. klass 2 400 krooni. Ka Tallinn- Moskva 4-kohalises kupees on pileti hind tõusnud viimastel aastatel 2 korda.

Rongipiletite hindu saab näha www.rzd.ru - vene raudtee ametlik veebilehekülg. Endal piletite ostmiseks 2 võimalust, vaatab, kumba lõpuks kasutame:

  • osta internetist (vähemalt kuni kinnitamise etapini toimis, loodetavasti Eestis välja antud krediitkaarte seal ikka aktsepteeritakse).
  • paluda osta pilet Venemaa tuttavatel, selleks tuleb neile anda oma passi notariaalselt kinnitatud koopia ja soovitavalt ka tõlge (jah, venelased tahavad saada passist ametliku tõlke!)

Ma paiknen hetkel Yangshuos Hiinas. Mõte oli et võiks selle rongiga tagasi minna millest te siin räägite. A ma üksi ja pisike naisterahvas, et kuidagi ei tahaks seda reisi üksi ette võtta. 10s juuli on mul viisa viimane päev ja selleks ajaks pean siit jalga laskma. Keegi ei viitsi sõita juuni lõpp, juuli algus seda teed tagasi (mitte läbi mongoolia)??..Ma ise istun rongile Gulinist ja siis Pekingisse arvatavasti. Või siis kotimees äkki jagab onformatsiooni kust ja paljuga tagasi pileti said? Ma otsin siin odavaid variante kuidas koitsa tagasi tulla.. Hüppaks äkki kampa kui keegi samal ajal kuskilt tagasi liigub?

A ja keegi äkki oskab oma kommentaari lisada selle "Rossiya" rongi kõige odavama koha kohta? Oleks nõus olema 50nekesi ühes rongis. See kuidagi tundub turvalissem kui neljakesi mingite võõrastega kupees. Hinna suhtes, et tundub natuke imalik et Pekingist Ulan Odesse on $391 ja sealt Trans siberia Rossiya rongiga on Moskwasse $279? Vahemaad hinnaga võrreldes peaks hind vastupidi olema?