Rongiga Pekingisse ja Vladivostokki

Kas keegi on hiljaaegu mööda legendaarset BAM-i ja selle jätkuraudteid pidi Hiina sõitnud? Selline reis on lähiajal plaanis. Probleem seisneb selles, et kuskilt ei leia informatsiooni Mongoolia läbimise kohta. Siin foorumis räägitakse, et viisa saab lennujaamas Ulanbaataris, aga kas maismaapiiril käib ka asi nii? Või äkki pole transiidiks viisat vajagi, kui rongist maha ei tule? Samas tahaks ikka päeva-paar sealmaal ka veeta.. Iga teave oleks väga teretulnud. Äkki soovib keegi kamapa lüüa?..

Sain selle Mongoolia asja Soomes resideeruva aukonsuliga meilitsi suheldes kenasti korda: Transiitviisa 30 euri ja kuuajane viisa 40 euri. Passid postiga saatkonda ja asi korras! Endiselt kehtib üleskutse kampa lüüa! Kuigi ilmselt pole vist eriti populaarne marsruut...(

minek, kauaks ja mis on orienteeruv eelarve?

Minek orienteeruvalt detsembri keskpaiku, kauaks, see sõltub, konkreetseid tärmineid paika ei pane. Esimese peatuse teeks Ulanbaataris, edasi siis juba Hiinas, seal vast väheke soojem kah. Seal siis otsustaks, kustkaudu tagasi, kas samuti rongiga, seekord siis läbi Mandzhuuria (ilmselt ebatõenäoline, kuna rongist arvatavasti selleks ajaks juba isu täis:-)),lennukiga Pekingist, või liiguks veel edasi HK, Taiwani või Vietnami poole ja naaseks siis sealt lennukiga. Eelarvest niipalju, et suuri kulutusi ei plaani. Moskva-Peking ca 250 usd, lennuk tagasi ca 550 usd, ülejäänu sõltub endast.

Üks mu unistusi võtta see tripp ette! Kuid eelistaksin kevadet või sügist... Kas rongipiletid juba ostetud ja mitmekesi minemas olete,kui vanad...?

Ei ole veel ostetud.... 36 ja 41..

kuidas osta moskva-peking pilet?

Nipernaadyle suur tänu lingi eest. Endal hakkas mõte kohe tööle, kuhu kanti oma järgmist reisi planeerida. Pekingist saab ka rongiga kolme päevaga Tiibetisse, üks ots 102 USD. Väga ahvatlev..

Kas sinna Tiibeti rongile ei saa ainult nn. turismigrupi koosseisus? Endal käis ka mõte läbi seda marsruuti kasutada, aga pole veel uurida jõudnud

kas selle Peking Tiibeti rongil on ka mingit kodulehte soovitada. Kui õnnestub tahaks ise minna järgmise aasta kas kevadel või sügisel.Korra Pekingis käidud agatahaks nüüd rongiga just seda reisi ette võtta.

Merca, vaata sama linki, mis nipernaady ülesse pani, seal kogu maailma rongiliinid. Nipernaady, minu teadmist mööda piisas paar aastat tagasi, kui võtsid Pekingis või mujal Hiinas turismibüroost ametliku loa. Hetkel pole rohkem asja uurinud.

tänud vastuse eest, kindlasti hakkan põhjalikult uurima

meie sõitsime rongiga tiibetisse 2kesi. Luba, mille hankisime Pekingist mingist reisibüroost, näitas, et meie 2kesi olimegi üks grupp. Kohtasime ka poolakast üheinimesegruppi :) seda nö luba mitte keegi näha ei tahtnud hiljem, aga ilmselt on parem, kui see on olemas ja ei kontrollitud, kui et kontrollitakse ja seda pole.

Tõesti väga põnev. Tõotab väga huvitavat reisi. Jääb veel uurida kuidas Tiibetist Nepaali saab (ei tohiks olla probleemi, viisa piirilt) sest sama marsruuti tagasi loksuda ei viitsiks. Nepaalist aga peaks hankima India viisa. Huvitav kas see peaks õnnestuma??

Sama marsruut mõlgub minulgi meeles. Kuna aga ise niipea kusagile rändama ei pääse, siis ole hea, Nipernaady, kui reisilt tagasi oled, võiksid muljetada.

Kas teie plaan minna hiinasse on endiselt aktuaalne? Sooviks tulla kaasa.M34

Endiselt on aktuaalne, aga on tugeva surve all, kuna 50 % kahesest grupist tahab alt ära hüpata! Kui plaan tõsine, anna teada, kuidas Sinuga ühendust saab ja arutame asja

Plaan on tõsine ja arvan mida rohkem inimesi tuleb seda parem, minu mail on david.mail(ät)mail.ee ja kui jatad enda oma siis ma saan ennast tutvustada.

david.mail(at)mail.ee anna teada kui hilja eiole

lhasast saab väga kergelt sokutada end mõne dzhiibi peale, mis toimetavad kohalikke (ja meelsasti ka turiste) kathmandusse. autojuhid kogunevad Nepaali saatkonna juures. lihtsalt (ilmselt küll pisut kallimalt) saab sama asja organiseerida reisibüroode kaudu, kus härrad-prouad ka inglise keelt oskavad. see 2päevane tripp autos oli raudselt kogu 6-kuise Hiina reisi kõrghetki. Talvel-kevadel võib olla probleemiks, et tee on laviinide tõttu kinni, siis peate kahjuks lendama selle otsa. Meie sõitsime 9.-10. märtsil, väidetavalt oli siis tee esimesi päevi lahti kühveldatud. enne piiri on karm laskumine mööda mäe külgi. see läbi laviinide kuristiku serval ukerdamine oli päris terav elamus. autod on neil korralikud, kordagi teel hätta ei jäänud.