Rongiga Tais

Kas keegi oskab nõu anda rongiga reisimise kohta Tais. Nimelt meil mõte Bangkokist sõita rongiga Phuketisse, kas mõistlik või peaks kasutama lennukit?!

Bangkokist Puhuketile rongiga ei saa, kasutama peab rong + biss kombinatsiooni. Rohkem infot: http://www.seat61.com/Thailand.htm

See sõit on üks paras katsumus. Kui oled ekstremist, siis soovitan soojalt, muidu kasuta lennukit. Eelmisel aastal sai mindud Bangkokist rongiga Surat Thani ja sealt edasi bussiga Phuketisse.Rongis on nii külm ja kitsas ning ööseks pannakse sind enam vähem vagunisse luku taha (mingi turva küll magab põrandal, kelle käes võti on aga jah :)). Söök tuleks kindlasti kaasa võtta, sest meie tellisime seal õhtusöögi ja kui taldriku pealt kile ära võtsime, siis prussakad jooksid kahte lehte söögi alt laiali.Igatahes nalja sai ja elukaaslasega ei jõudnud seda ära naerda:) Hinnavahe ei ole minu arvates nii suur, et peaks rongi kasutama, kuid meie lihtsalt tahtsime näha rohkem selle maa elu ja olu ning sõitsime kohalikele mõeldud transpordiga päris tihti ja ei kahetse. Seega kui sulle meeldib natuke närvikõdi, siis vali rong, kui aga sulle meeldib mugavus, siis kindlasti lennuk. Loodan, et minu jutust sulle natukenegi kasu on otsustamisel :)

Põnev lugeda eelmist kommentaari, meil jaanuaris minek Bangkok-Surat Than-Koh Samui, rong+laev. Rong versus lennuk tundub siiski märkimisväärne hinnavahe 80 eur, lennuk 220, seega pidasime ise nõuks rongisõit välja kannatada ja samuti Taimaad avastada. Küsiks omalt poolt, kas rongipiletid tuleks netiteel eelnevalt osta või saab ka tunnike enne väljumist? Kas teil oli I klassi või teise klassi pilet? ja mitmesed kupeed olid? tänan ette!

Tunnikesele enne väljumist rongipilet saada ma lootma ei jääks, kuna eelmselt talvel me tegime nii, ja rongijaama jõudes selgus, et piletid olid juba otsas, seda nii selleks kui ka järgmiseks päevaks. Tahtsime siis rogngiga Bangkokist Hua Hini sõita.

Kas VIP busside peale ei ole mõelnud? Ise lähme Singapurist Hat Yaisse, 11/12h küll sõidu kuid see on öösel ning bussiistmed on suured, laiad ja mugavad. Piletihinnaks ka kuskil 20 euri...On ka SimpleExpressiga Tallinnast Warssavisse sõidetud ja olen kindel, et nende busside vahe on kui päev ja öö, seda juba piltidelt näha. Või on kellegil vastuväiteid minu arvamuse kohta? Tundub, et neid bussifirmasid mis rohkem tuntud, võib ju usaldada küll ja ise tuleb ka oma asjadega hoolas olla.

Nii pikka maad eelistaksin isiklikult siiski rongiga sõita, kuna ka mugav bussiiste ei ole sama mis magamisvagun, aga maitseasi muidugi. Eriliselt peale pikka lendu veel pikalt bussis loksuda ei tundu mulle küll eriti ahvatlev... Olen ise öörongiga sõitnud Singapurist KUL-i, ja vähemasti mina sain seal paremini magada kui bussis oleks saanud.

Jah, seda kindlasti, et rongiga magamisvagunis oleks muidugi mugavam, aga antud hetkel ei ole meil seda vaheamaad võimalik rongiga läbida, sest see võtab kokku lisaks ööle ka terve päeva ära ja aeg ib limiteeritud. Buss sõidab terve öö, umbes 12 h ja hommikuks kohal.

Rongipileti saab/soovitav ette tellida ja välja tuli osta c 1 h enne rongi väljumist. Kasutasime ka eelmisel aastal rongi Surat Thani- Bangkok ja mingeid ekstreemsusi ette ei tulnud. Ausalt öeldes ei mäleta, mis vagunit kasutasime, aga meenutas veneaegset platskaarti, kus kardinad sai ette tõmmata. Arvestades hinnavahet võrreldes lennukiga, valiks igal juhul uuesti rongi.

Tere, mul ka plaan sõita Singapurist Hat Yai-sse rongiga. Muret teeb küll, kuidas seal asjadel silm peal hoida? Saan aru, et vahepeal on tollikontroll, kus kõik kähevad rongist välja, kas sinna võetakse kõik asjad kaasa?

Eelmisel aastal sai voetud ette rongisoit Nakhon Pathomist Surat Thani. Esimese klassi magamisvagunis olid koik mugavused, mis noukogudeaegses rongis - puhtad linad, voodiülestegemis-teenus ja palju muud. Koige keerulisem oli minu jaoks aru saada, milline on oige rong (meid saatnud kohalikudki olid siin kimpus) ja samuti on teadustatud peatustest raske aru saada. Lisaks on rongide hilinemine Tais suhteliselt tavaline. Mis veel.. ahjaa -Surat Thanis bussi väljumist oodates kohutasid meid üpris suuremoodulised rotid. Samas ei kahetse rongisoitu üldsegi mitte, see annab parema ülevaate kohalikest oludest ja inimestest. Tagasireisiks broneerisime siiski lennupiletid Koh Samui ääretult kaunist lennujaamast Bangkoki.

Me soitsime paar aastat tagasi rongiga Bangkoki Hualamphongi rongijaamast Chumphoni ja sealt edasi laevaga Koh Taole. Piletid ostsime Bangkoki rongijaamast paar päeva enne väljasoitu. Tegu oli lihtsama sleeperiga, voodilinad sai rongist, söömist oli endal kaasas. Kohapealt ostes oli rongipilet suht symboolse hinnaga. Tähtis on osta see oigest kohast rongijaamas :) kui ilmselt mitu inimest enne seda, kui pääsete oigele luugile yritab myya teil neid palju korgema hinnaga. Seal kuuleb igasuguseid seletusi - rongijaam on remondis, turistidele myyakse pileteid "seal nurga taga", suur pyha, rongijaama on turistidel pääs keelatud! jne. Koigil vormiriietus seljas ja sildid kaelas, näevad väga usaldusväärsed välja :)

Tänud vastajaile, uuriks veel seda, kel on kogemust ümberistumisel rong+laev ,kas rongist väljudes Surat Thanis on pikk tee sadamani, kas leiab kenasti üles õige laeva ja koha või on see suurem peavalu. Meil marsruudiks siis Bangkok-SuratThan-Koh Samui. Ja nagu aru saan, siis õiget rongipeatust tuleb ise jälgida? Kuidas tuvastada Bangkokis õige piletimüüja/kassa?

Ära nii palju muretse! Kassa leiad kenasti üles, aga seal ei pruugi pileteid olla. Siis tuleb abimees ja ainult maksmise vaev ning piletid käes! Rongi ja vaguni leiad kenasti! Palud vagunisaatjal märku anda, kui on õige koht. SuratThanis pannakse Sulle märk rinda, kuhu minna tahad ja Sind taritakse kättpidi Samuile. Teekond suht vaevaline, uuri ka lennuvariante.

www.skyscanner.net annab hindasid alates 75 eur ots. Tund lendu ja oled kohal.

Surat Thani rongijaama kõrval on hulgaliselt turismiputkasid mis olid juba kell 05:00 lahti. Kõik kellel ei olnud pileteid Krabile/Phuketile/Samuile jne said need ilma mingi probleemita osta nende käest ja jäid transporti ootama. Ise ostime otse Bangkoki rongijaamast joint ticketi rong Bangkok-Surat Thani ja buss Surat Thani-Krabi.

Midagi rasket antud teekonnas küll ei olnud. Õhtul istud rongile ning magad öö mõnusalt naril (2. klassi sleeper oli puhas ning voodi oli piisavalt pikk ja lai ka suuremale mehele). Edasisõit Surat Thanist pold samuti midagi hullu.

Suured tänud! ega jah, otsast lõpuni saagi kõike planeerida, eks see selle reisi eriliseks teebki.

Mina soovitaks küll osta piletid varem ära. Vähemalt meie saime niimoodi palju soodsamalt. Piletid ostsime ära ühe kohaliku reisibüroo kaudu ja raudteejaamas kohapeal soovisime kätte saada samal päeval kui oli sõit. Kokkulepitud kellaajal oligi reisbüroo töötaja meie nimeliste siltidega meid ootamas ja saime kenasti oma piletid kätte.
Kui sa valid I klassi, siis peaks olema sul eraldi väike kupee nagu vene ajal olid, kuid meie olime II klassis. Seal tõmmatakse magamiskohtadele ööseks kardinad ette ja see ongi kõik. Niinimetatud voodid teevad reisisaatjad ise sulle valmis, kui sa aga soovi avaldad :) Igatahes meie olime oma valikuga rahul ja steriilsust me sinna reisile otsima ju ei läinudki. Niimoodi saab kohalike elu ja olu tunduvalt rohkem näha ning ka huvitavate inimestega tuttavaks. Suurepärast reisi Teile ja ma arvan, et ka meil ei jäänud see viimaseks korraks Taid külastada.... plaani on võetud uuesti sinna minna :)

Suured tänud, ehk õnnestub meil samuti teha, kas I ja II klassi hinnavahe oli suur? Igatahes ootan põnevusega seiklusrohket Tai trippi.

Hinnavahet natuke ikka oli. Päris topelt kallim ei olnud, kuid I klassi hind oli sel hetkel kui me pileteid ostsime peaaegu sama palju kui lennupilet.

Sõitsime paar nädalat tagasi Rongiga Bangkok-Surat Than ja sealt bussiga Krabile. Ostsime vahetult enne raudteejaamast pileti rong+buss. Maksis veidi alla 1000 bathi. Ostsime II klassi pileti. Rong oli nagu kunagi vanal vene ajal.Pole hullu midagi. Magades tõmbasid kardina ette ja konditsioneer oli ka. Süüa sai tellida ka. Käisime ka restoranvagunis. Seal kliimat polnud ja hull palavus,kuigi kõik aknad olid pärani. Aga väga mõnus oli seal kohalikega koos õlut juua ja juttu puhuda. Rong väljus õhtul ja hommikul vara oli kohal. Surat Thanis juhatati kohe bussi peale.Sealt viidi kuskile linna äärde mingisse kogunemispunkti,kus seltskond jagati sihtpunktide järgi teistesse bussidesse. Esimene buss oli superlux,kuid teine juba mingi vana 2 korruseline. Kuid polnud sellel ka häda midagi. Krabi äärelinnas aeti jälle mingis reisibüroo punktis kõik bussist välja,et reisijad saaksid mingeid reisipakette osta. Kesklinna edasi ei viidud.Küsimuse peale,kaugel kesklinn on,vastati,et 10 km. Tegelikult oli vaevalt 2 km. Võtsime siis taksobussi 50 bathi nägu. Bussis mingi 10 inimest. Tegelikult oleks sellise lühikese sõidu hind olnud vaevalt 100 bathi. Väga osav nipp valgete käest raha välja pressida.

Meie ütlesime kohe, et tahame sellesse hotelli Krabil minna (ütlesime, et meil ka broneering juba) = saime kohe kuhu vaja :)! Boneeringut muidugi ei olnud :).