Rooma, Sorrento,Sitsiilia

Kas kellelgi on kogemusi reisides Embach Toursiga?

mõeldud eelkõige Rooma-Pompei-Sorrento-Capri-Naapoli-Sitsiilia marsruuti

0
0

Mind isiklikult paneb mõtlema ja ajab segadusse see meeletu tempo, millega ET inimesi bussiga mööda Itaaliat kuni Sitsiiliani ringi lennutab. Eriti nt . selle reisi kolmas päev, kus jõutakse "nautida ja imetleda" nii Sitsiilia pealinna kui ka ära käia lõunarannikul asuvas Agrigentos. Palermolased ise planeerivad oma linna huviväärsustega tutvumiseks normaalses tempos 3 päeva, neist 1 päev siis väljasõiduks Monrealesse. Ise sai Agrigentos Templite oru, kohaliku arheoloogiamuuseumi ja Colymbethra aedadega tutvumiseks kulutada 2 päeva. Teatavasti on ööpäevas siiki 24 tundi ja juba ainuüksi sõit Palermost nt. Agrigentosse-tagasi võtab aega , aga ühe päevaga Palermost teistesse rannikulinnadesse mõttetuid tunde sõita...Noh, linnukese saab ju kirja, kui see just reisieesmärgiks on, aga ehedat maad tunnetada ja huviväärsusi nautida sellisel bussimarsil vaevalt õnnestub. Isiklik kogemus puudub, sest ise ei läheks niimoodi kavandatus reisile ilmselt kunagi, aga maitse üle teatavasti ei vaielda.

0
0

Üldiselt võiks sellist absurdset reisi isegi soovitada. Saad osa reisist, kus nägemise ja bussiga kimamise suhe on täiesti miinimumi viidud. Reisikorraldaja soovi pakkuda piiratud aja jooksul maksimaalset võimalikku võib ju täitsa mõista, aga mingist hetkest võrdub rohkem reisija jaoks hoopis vähemaga. Jah, linnukesed saad kirja, aga kas need on ikka seda väärt, kui tagasitulles saad aru, kui palju liiga tiheda programmi tõttu nägemata jäi?

0
0

Esimene kord tasub ikka ära käia, saad teha edaspidiseks valiku, kus kauem ja mida enam vaadata. Olen ise neis mainitud kohtades kõikides käinud. Vesuvio nõuab 2 päeva, meil oli aega pool päeva. Sõitsime Ercolanost bussiga mäkke, siis jala üles, pool kraatrikaart jalutada ja samuti tagasi. Pompeis piisab ühest. Läbi jõuab jalutada ka 3-4 tunniga. Taastatud hoove on seal aga vähe, nendele sattusime juhuslikult. Kaguosas on aga Palestra jm erilisem rohelisem. Sorrento ise on tavaline linn, kuid rannik Salernoni võtaks taas paar päeva. Meie kihutasime selle paari tunniga läbi. Capris piirdutakse käruga ülessõidu ja koopakülastamisega. Aga saarel saaks ka 3-4 päeva jalutada ja merel paaditada. Sicilia on omaette lugu, seal tuleb teha ikkagi valik. Lääneosa on madalam, midagi erilist pole. Trapani ja Marsala on tüüpilised linnakesed. Huvitav oli künkal Érice. Eelista põhjarannikut ja idaosa. Samas on lõunarannikul kilomeetreid vaba randa, rahvast polegi. Kesk-Sicilias on huvitavad maffia linnakesed, endised maffiosod istuvad tänavakohvikutes. Etna võtab üles-alla jalutamiseks päeva. Ümbrus teise. Palermo mulle ei istunud, oli huvitav vaid õhtul, kui liiklus seisis, sest linn oli ummistunud. Paljud just selleks autodega välja tulevadki, et sellistes ummikutes ennast näidata. Põhjarannikul on palju keni suplemiskohti, alati võiks buss teha pooletunnise peatuse, nt Cefalùs. Käimata jäi mul vaid kaguosa. Napoli on samuti omaette. 3-4 päeva läheb ikka vaja, et tast pilti saada. Korra vanalinnast läbi jalutada jääb väheks. Roma osutus oodatust lahjemaks. Eriti kui oled juba Pompeis ja Ercolanos kive näinud. Need mõned sambad on Romas lausa armetud. Ainsana oli vaatamist väärt amfiteater. Kuid kesklinnas ja Vaticanos on vaatamist paksult.

0
0

Tänud soovitamast, teatavasti kõik mis ei tapa teeb tugevamaks!

0
0

Ei ole, aga olen käiud Germalo reisidega Sorrento-Capri-Napoli-Rooma reisil. Nädala ajaga jõudis lahedalt kõik sihtkohad läbi käidud - Roomast muidugi ühepäevaset eksursioonist jäi puudu. Selleks tuli eraldi reis ettevõtta;) Capril ja Napolis piisab päevast ilusasti. Lõuna-Itaalia on super.

0
0

Ei soovita vähemalt sellele reisile Embachtoursiga minna-petukaup.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased