Paldiski kaudu Rootsi

http://bsl.ee/?id=261&gid=112&keel=ee&view=page

Kas keegi on sõtinud Paldiski kaudu Rootsi. Kuidas laev ja kajutid on?

Tundub 2 inimesele autopakett edasi-tagasi soodsam kui Tallinkiga. . . . Kohanimed algavad suure algustähega! Trip.ee

Laev on väiksem ja seepärast ka suure lainega annab rohkem tunda. See eest läheb üle 12 tunniga. Kajutid selle 12 tunni kohta piisavalt normaalsed. Toit on rammus ja kohvi on enamuse ajast tasuta. Kajutites vist telerit ei olnud, kuid olemas on see baaris. Baar ja söökla kõrvuti, üks ruum.

Lisaks, 3990eeku 2 risijat ja auto. Ajaline võit on küll kuid tallinkiga ikka vist saab odavamalt. See sadam kuhu BSL viib, asus Stockholmist umbes 80 km kaugusel vist!

Mõtlesin, et paneks oma kogemuse BSL-iga ka kirja. Hind oli tõesti võrreldes Tallinkiga soodne, kasutades deal24 voucherit saime edasi-tagasi autoga 150 EURiga. Tallinkiga oleks poole kallim kindlasti tulnud. Paraku oli aga laev graafikust täiesti maas, mida saime teada alles Paldiskisse jõudes. Väikese lapsega öösel Paldiskis oodata polnud aga just kõige toredam. Kuulsime ka, kuidas rekkamehed rääkisid, et kihutasid, et laevale jõuda ja nüüd ikka vaja mitu tundi passida. Oleks ette teadnud, oleks targem olnud. Laev pidi väljuma 00:15, aga väljus kolme paiku öösel. Siis aga pakuti ka laevas lahkelt "õhtusööki". Söögid kõik hinna sees, head ja ei kurda. Samuti on kajutid täiesti korralikud. Võtsime sviidi, saime veel vaagnatäie puuvilju ka kingituseks :) Tagasi tulles olime targemad ja helistasime ette, et uurida, mis kell ta siis seekord väljub. Väljus ikkagi graafikuväliselt, aga tulimegi siis hiljem sadamasse kohale.

Ühesõnaga, teenus on normaalne ja odav, aga kannatlikku meelt läheb kõvasti vaja. Tegu on ikkagi pigem kaubalaevaga.

Sedasorti laevaliin ongi just vähemnõudlikule reisijale. Olen ise sama teeed mitu korda sõitnud ja mind ei häiri, kui hommikusöögi ajal on suhkur laual kausiga ja seal sees supilusikas. Aga hea kuulda, et nende teenindus pole alla käinud. Minu e-mailile laekub kogu aeg info, kui neil mingid graafiku kõikumised või kui miskit ära jätta tuleb. Kui on kella peale minek, siis tuleb tõesti Tallinki kasutada. Puhkuse korral pole tund siia-sinna probleem.

Olen ka paar korda edasi-tagasi Paldiski kaudu sõitnud ja rahule jäänud. Mingit hilinemist pole ette tulnud, laeval on hea rahulik õhkkond. Edaspidigi eelistan pigem seda teed.

Palun andke mõni võimalus Paldiski laevaühendusega sidet saada, kas neil on kodulehekülg, telefon vms?

Baltic Scandinavian Lines, koduleht http://www.bsl.ee/?keel=ee

Ohhoo, nagu näha, vahetab liin peagi omanikku. Loodetavasti ei lähe sellest midagi halvemaks.

Jah, uus omanik on DFDS Seaways. Omaaegne Lisco, kes opereeris mitme laevaga, osteti ka hiljuti üles. Nimi küll muutus aga vist isegi käibemaksukohuslase number jäi samaks. Suurte firmade puhul kahjuks kipuvad mõned pisiasjad kehvemaks minema. Loodame, et kampa jäävad eestlased ei lase taanlastel lollusi teha.

Lisan reisijate jaoks üldisemat infot ka. Kappelskär on pisike külake, kus ümberringi mets ja meri ning ma ei märganud isegi poodi ei külas ega sadamas. Otse laeva ootavate autode kõrval on olemas küll kämping, mis suvel lahti oli ning mis ilmselt talvel on kinni. Küll aga on 20 km eemal Norrtälje, mida läbib kiirtee ning kohe esimene suurem ülesse keeramine linna poole viib kaubanduskeskusesse, kus on ka viisakas ning mitte väga kallis hotell ning söögikohad. Neile kes liiguvad Kesk- või Põhja-Rootsi poole, on läbi Paldiski-Kappelskäri liikumine igal juhul kiirem ja mugavam.

Ja mööda E18 saab Kappelskärilt kenasti ka Norra ja Lääne-Rootsi poole liikuda. Ise sõitsime Via Marega, mis on küllaltki pisike alus, aga paistab, et Kappelskäri vahet kurseerib nüüd vähe suurem M/S Lisco Patria.

Teab keegi, kas väljumise ajad antakse ikka kohaliku aja järgi?

Kõik väljumised ja saabumised on alati kohaliku aja järgi, on see siis lennuk või laev või mis iganes