rubel 2014

tere,

kas keegi oskab kosta rubla- dollari(€) sôpruse kohta. Peale Vene agressiooni Ukrainas on rubel kaotanud väärtust $ suhtes omajagu. Näiteks maksis jaanuaris $ 32 ruublit ja nov juba 47 ruublit. Tuleb meelde 1994 a hyperinflatsioon, 1700%! See siis soojenduseks. Tahaks teada kuidas on inimestevahelise rahavahetusega. Olen kuulnud, et tsaari reziim on $ omamise jälle kriminaliseerinud nagu oli varem. Kui ma oma € vahetan kas vôib tulla sellest venemaalasele probleem? Vôi ollakse € suhtes teisel seisukohal? Kokkuvôtlikult mainiks, et ruubel on ûks imelik ja môistatuslik asi. Tänud venemaa eestlastele ette.

Mis selle üllitise môte oli?

Môte? Pakub huvi naaberriigis toimuv. Esmaspäeval kukkus ruubli kurss rekord madalseisust omakorda 20%. Nûûd siis maksab $ 80 ruublit. Arutasime siin rootslastega just ja paljud arvasid, et ostujôu kukkumine paneb tava vene kodanikke jätkusuutlikumalt oma tegude eest vastutust vôtma. Vôi mida arvad sina, mis aitaks neid Krimmi tegude järelmôjudest arusaamast? Tôesti enneolematu olukord. Nûûd meil nagu juba dialoog pouskin74 ;=) Rahulikke Jôule!

Et mis mõte? Ruubel ületas juba 100 $ piiri. tava vene kodanikke ei pane miski jätkusuutlikumalt oma tegude eest vastutama. "Vsjo nashe ...", tuleb tuttav ette. Ning see kordub ja kordub ja kordub.... Häid jõule

Korrekteerime siis teie andmeid. Hinnad on nüüd teataval määral püsima jäänud

22.12.2014 1 USD - 58.7500 RUB 1 EUR - 72.4700 RUB

To Margus66 Dollar ei ulatunud kordagi 100 rublani vaid euro.

Tänase kuupäevase 25.12.2014 seisuga

1 USD – 52,6 RUB 1 EUR – 64.3 RUB

Võib vaid ette kujutada kui palju osad spekulandid teenisid või kaotasid LOL

25% baasintress ja madal nafta hind tähendab rublale kevadeks vastlasõitu, lihtsalt pisut kannatust ja kevadeks saab Venemaa ja kindlasti ka Ukraina Tripikate seas mõnusaks odavaks sihtkohaks. Mitte, et kogu see jama viitega meie peal ei peegelduks. Häid Jõule.

nojah, nyyd siis vene riigi väärtpaberid lähedased makulatuuri väärtusele.

Eestist huvitavat infi. Oli sovieti okup ajal 3 kuulsat lauljat ja lauljanna. Peale taasiseseisvumist lauljaid enam idasse eriti kutsutud. Lauljannat aga lausa ujutatakse idas ordenitega ûle. Eesti meedias ûtles et 2014 jôuludel pole vene turism eestisse vähenenud.

Samas tuleb FIN statistika mis näitab vene viisataotluste vähenemist Soome 201% vôrreldes mulluga. Siis veel see lauluviis.... "mind poliitika ei huvita... " huvitav, et môned kôrgharitud ei tee vahet poliitika ja i n i m ô i g u s t e vahel. . .

Nina Chrusjtjova (New York):

"" ruubel on kaotanud ûle poole väärtusest USD suhtes, laenuprotsent on 17%, inflatsioon môôdetav kahekohalise arvuga....""

Karen Dawisha:

" For the last ten years, Russia has become a country only for those who are either the chief or a fool"

sellise peegelduse saatis ûks ameeriklane ;=) oi vabandust, et natuke teemast kaldus. . .

Mõnel siin tõsised kompleksid Venemaa suhtes...

Tere, just pidin seletama soomlastest sôpradele, et see pôlnd eesti allvelaev. Meeldiv, et idanaaber pakub huvi. Edastan ûhe killu mis teemaga haakub.

Vene liberaalne opositsioon ja tunnustatud lääne vaatlejad Luke Harding ning Edward Luckas on jôudnud järelduseni, et Vene riik toimib sama loogika pôhiselt kui maffia.

Käes siis kevad ja erinevalt ennustustest rubla vastlasõitudeks on rubla kurss oma positsiooni järkjärgult tagasi võtmas. Dollar= 52 rubla Euro= 57 rubla

Kahju, et detsembris pileteid ära ei ostnud.

Kevadised tänud caligula74le. Ilma sinu täpsustuseta oleks siin kôle. Kas väljatoodud hinnad on ostu vôi myygi omad? Tänud ette.

Ameeriklane Madeleine Albright: ... Putin has betrayed russians... his rethoric is nothing more than a fantasy wrapped in a tissue of lies...