Ryanair priority

Tere!Olen minemas Ryanairiga reisile ning küsimus priority pileti kohta. Kirjas on et võib võtta 10kg pagasi ning väiksem kott mis istme alla mahub. Küsimus aga, et kas need kaks kotti peavad kokku 10kg kaaluma? Nt et kohver 8kg ja väike kott 2kg või ainuüksi kohver max 10 kg ning väike võib veel lisakilosid olla? Piletil huvitavalt kirjas et 1 x 10kg cabin baggage ja 1 x 5kg personal item. Ehk siis tegelt võin max 15kg võtta?Aitäh ette!

Kui küsimus on tõesti lihtsalt selle kohta, et kas salongi tohib võtta kaasa vähem kilosid kui piletil lubatud maksimum, siis- jah, võib küll. Mõlemad kotid võivad kaaluda ka kõigest kaks kilo. Või neli. Väiksemad tohivad need lubatud mõõtudest ja kaalust alati olla, suuremad mitte. Ning tegelikult võid käed taskus ka peale jalutada, üldse ilma kottideta. Keegi ei pahanda selle peale. Aga nende andmete põhjal on 15 kg jah maksimum. Usalda infot, mis piletil seisab.

Kohver võib kaaluda 10 kg (seda on mul kord ka Londonis kaalutud) ja seda väikest kotti pole mul iial kaalutud ega mõõdetud, tavaliselt on see olnud mul selline veidi suuremat sorti naiste käekott. Paljudel olen näinud ka seljakotte.

Kohver kuni 10kg ja nagu eelpool öeldud, siis teevad ka pistelisi kaalumisi. Vahest pigistavad 1-2kg üle kaaluva kohvriga silma kinni, aga kui ei pigista, siis läbirääkida nendega ei anna. Väikest kotti ei küsi keegi näha. Võib olla ka mõõtudest väljas seljakott näiteks kui on pool tühi ja saab kokku käkerdada nii, et mõõtu läheks. Kuna see Priority on muutunud Ryanairil nö standardiks, siis ei pruugi kõik kohvrid salongi mahtuda. Tagumistel võetakse käest ja pannakse alla pagasisse, kätte saab pärast karussellilt.