Ryanair märtsi kuu lendude tasuta muutmine

Ryanair facebook\`i lehel täna uudis, et oleks nagu võimalik tasuta muuta lende (märtsi kuu omad). Mul on tehtud ka check in ja hetkel see küll ei õnnestunud (proovisin huvi pärast). Ma ei ole siiani kunagi muutnud. Huvitav, et kuidas see tasuta muutmine peaks siis välja nägema. Et kas uued piletid ei tohi olla kallimad? Kas on ka mingi ajaline limiit? Kas sihtkoht võib olla uus? Järsku keegi teine on ka muutmas ja oskab kaasa rääkida, aidata... :).

Muutmise eest ei pea maksma. Hinnavahe pead ikka maksma. 

For bookings for travel from today (13 Mar) until Tue 31 Mar, Ryanair will waive the flight change fee for customers who wish to change their travel plans due to the current Covid-19 outbreak. This policy applies to all existing and new bookings.

While customers will still need to pay the difference in fare when changing a flight, we believe removing the change fee will provide more flexibility.

This does not apply to customers affected by flight cancellations as they are entitled to a refund or a free move onto an alternative Ryanair flight.

Selle vahesumma jätsin tõesti kahe silma vahele... :), kuid tehniliselt ei ole see siiani ikkagi võimalik...

Kas seal ei või olla asi selles, et sul on check-in tehtud? Tavaliselt see välistab igasugused muudatused.

Muidugi huvitav on see,  et bookingut muutes on lend juhuslikult natukene kallim, et peaks vähemalt vahe juurde maksma. Ehk ümber bookides pileti hind 28euri, ilma broneeringu andmeid sisestamata (ns müügist ostes) pileti hind 19 euri.

Muuta ei saa enam midagi kui check in tehtud. 

Mul oli neljapäeval sama seis ja ka RyanAiriga. Ilmselt ei õnnestu mingit refundi ka saada, sest nö ise süüdi, et lennule lõpuks minemata jätsin - lend ju toimus!

Nüüd Ryanairil ka Aprilli lendude tasuta muutmine saadaval.

Mina tahaksin muuta sihtkohta. Ryanairi kodulehel kirjas, et saan seda teha muutmistasuta.  Proovin teha muudatust kuid ikkagi ta näitab, et muutmistasu 90 euri. Kindlasti teen miskit valesti aga mida, oskab keegi aidata? Check-in pole tehtud.

Ostsin paar kuud tagasi piletid Tallinn-Edinburgh detsembri lõppu, et ehk on selleks ajaks olukord normaliseerunud. Pilet ise maksis 40€ seega pankrotti ei jää, kui reisi ei toimu. Täna saingi teate, et seoses UK olukorraga nemad tühistavad lennu - reebook või  kontakteeru kõnekeskusega ja küsi raha tagasi.  Kuna detsembriks puhkus planeeritud hakkasin siis vaatama ja Ryanair enam detsembrist Tallinnast lende ei näita, mitte kuhugi eilenda. Huvitav, kas panevadki siit lennud kinni. Kui vaadata Riia lennujaama siis sealt on lennud olemas, ka Shotimaale.

Täiendus- lugesin nüüd tingimusi täpsemalt - We are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network. You can move your flight to any date within 14 days before or after your cancelled flight. There are no flight change fees and you do not have to pay any fare difference.

Huvitav, kui nad ei lenda Tallinnast, kuidas ma saan muuta kahe nädala piires. Kõlab kuidagi absurdselt.

Lugesin eile uudist, et Ryanairil jääb talveks Tallinnast kolm sihtkohta. London, Paphos ja Bergamo.

Esiteks- kuni märtsi kuuni toimuvaid lende saab tasuta muuta. Ise tegingi seda ja ei olnud mingit probleemi, juurde ei pidanud midagi maksma. Kõik toimis nagu lubatud oli.

Tegelikult peaks olema võimalik muuta ka Riiast väljuvale lennule Tallinna asemel, aga ma pole kindel kas koduleht seda võimaldab või peab selleks helistama.

Aga proovi teha, kui ei saa siis lihtsalt ei saagi teha seda bronni. Ei juhtu ju midagi. Mina tegin küll Bergamost väljuva lennu Stansteadist väljuvaks, ei mingit probleemi.

Esimese hooga ei märganud, et Londoni lennud detsembris alles. Hetkel sain ilusti muuta Edinburghi lennu Londoni omaks, isegi kuupäevad jäid samaks. Istekohad lasti ka veel tasuta valida (millist aga tahad). Eks paistab, kas kahe kuupärast on võimalik minna või ei :)

Kas keegi on läbi proovinud Ryanairi kuni märtsini lendude muutmise:

  1. Kas muuta saab ainult 1x?

  2. Ega nime ei anna muuta?

  3. Saan aru, et algust ja sihtkohta saab ka muuta?

Mul oleks Paphose lend vaja muuta. Enne lõplikku kinnitust näitab change fee 140€, lennud muidu samas hinnas. Kuulu järgi sai tasuta muuta, kes see enam ei kehti?

Tasuta muutmiseks pidi seda vähemalt sügisel tegema minimaalselt 7 päeva enne

Tasuta saab muuta lende, mis on vähemalt 2 nädalat tulevikus. Vahetult enne lendu (s.t kui lennuni on jäänud vähem kui kaks nädalat) tasuta muuta ei saa, siis on muutmistasu vaja maksta.

Selge pilt, lennud homme, seega mõnikümmend euri Ryanairi kasumisse juurde.

Kuidas see mõnikümmend eurot Ryanairi kasumisse juurde läheb? Ma huviga loeks antud arutelu.

Ma ei saa sellel ajal lennata ja lootsin tasuta muuta.