Ryanair muutis lennuaegasid, küsiks teadjamatelt nõu.

Saime eile Ryanairilt kirja, et muutunud üks meie ostetud lennu kellaaeg. Kuna aga uus aeg meile kuidagi ei sobi, sest oli planeeritud täpselt ühelt lennult teisele, siis millised variandid tulevad üldse Ryanairi puhul kõne alla? Täpsemalt on meil minek Leedust Sitsiiliasse, siis sealt edasi mõne päeva pärast Maltale ja Maltalt tagasi Sitsiiliasse oli lend ostetud nii, et saame kohe ümber istuda ja Leetu tagasi sõita. Nüüd jõuab see lend Maltalt Sitsiiliasse nii hilja, et enam Leedu lennule ei jõua. Kõik lennud on Ryanairiga ja piletid ostetud. Eile erinevaid võimalusi uurides avastasime, et Maltalt läheb lend ka otse Leetu. On kellegil kogemusi, kas Ryanair muudab niimoodi ilma lisakuludeta lennupileteid, kuna nemad ise on hetkel selle segaduse tekitanud?

Pead uued piletid ostma. Rynairi ei huvita mitte, et teil edasilend oli ostetud. Tegutsevad nagu heaks arvavad.

If a Ryanair flight is time changed significantly (more than 3 hours before or after the original departure time) and no suitable alternative flight is available, we will, upon application, offer a refund for all monies paid in respect of the time changed flight, without further liability.

Ehk vaheta Malta-Sitsiilia lend mõne varasema vastu või raha tagasi (seda siis ikkagi ainult selle pileti eest).

Näen ainukese võimalusena tühistada Malta-Sitsiilia lend, mida nad ise ka lahkelt pakuvad ja muuta ära Sitsiilia-Leedu pilet ümber Malta-Leedu lennule. Aga kui hakkan oma bookingu alt muutma lendu, ei saa kuidagi muuta vaid ühte suunda, kuna ühe bron.numbri all on edasi-tagasi suund aga mul vaja muuta vaid tagasi suunda. Lisaks pakub ta võimalust muuta vaid sama sihtkoha kellaaegasid ja kuupäevasid. On kogemusi, kuidas seda muudatust teha?

Mina olen muutnud läbi nende kõnekeskuse. Mõned aastad tagasi oli sama teema, muudeti lennuaegasid- meile ei sobinud ühe otsa variant- saime selle osa lennurahast paari päeva jooksul tagasi ja ostsime hoopis teise lennufirma kaudu puudu oleva lennu osa...

Äkki tulevikus kellegile see info vajalik. Sai siis eile sinna kõnekeskusesse helistatud ja selgus, et muuta saab vaid sama suuna lennu kuupäevasid, suunda muuta ei saa. Ja nende muudetud lendu on võimalik vaid tühistada või muutusega leppida. Teise lennu vastu vahetada ei saa muuta saab jälle vaid kuupäeva. See, et meie ümberistumine selle muutmisega luhta läheb, pole nende asi. Nemad selle eest ei vastuta,vahet pole, et kõik nende enda lennud ja nemad ühe lennu 6 tundi edasi tõstsid. Nii et meie ainukeseks lahenduseks jäigi oma viimane väljumine Sitsiili-Leedu kolm päeva edasi lükata ja selle eest pidime veel ka juurde maksma, et see kuupäev ära muuta. Jõudu edaspidi kõikidele Ryanairiga lendajatele:)

Suht haige teema, sain ka täpselt sama vastuse ja polegi muud varianti, kui osta uued lennud ja oodata, millal raha kantakse tagasi selle lennu eest, mis ringi tõsteti.. On kellegil kogemusi kaua selline bürokraatia aega võib võtta ?

Kui makse sooritatud krediitkaardiga, siis saab tehingu vaidlustada oma pangas?

Pank ju ikka niisama ei vabasta bronni, ilma et lennufirmalt kinnitus panka tuleks

Minul mõned aastad tagasi läks aega paar päeva, kui raha krediitkaardi arvel tagasi oli. Ryanair tegi tagastuse kohe telefonikõne ajal (klienditeenindaja tegutses kohe kõnega samal ajal ja ütles, et tagastus teie krediitkaardile on tehtud), aga pankade vaheline tegevus võtab aega...

Algselt odavatel asjadel on omadus muutuda oluliselt kulukamaks. Ega ilma-asjata ei nimetata odavlennufirmasid point-to-point lendajateks, sest selleks nad ongi loodud. Kui on soov kusagile kaugemale mitme ümberistumisega kohale jõuda, tasub esmalt uurida nö vana kooli lennufirmade sooduspakkumisi. Nii mõnigi kord võib omamiskulu (ehk kõik seonduvad kulud kokku) tulla madalam kui odavlennufirmaga, mugavusest rääkimata. Ning kui on jama, on Finnairi või Lufthansaga mõõtmatult lihtsam suhelda. Ja jamasid tekib.

Vaidlustus pangas ei aita siis, kui teenusepakkuja (Ryanair) on pileti n.ö. juba väljastanud ja "leping" kliendiga sõlmitud, kui Ryanair muudab sõlmitud "lepingut" ei saa pank enam tehingut selle alusel vaidlustada Ryanairiga, kuna makse on juba heaks kiidetud vms.. Vaidlustan tehingu - sobib siis kui maksega on midagi viga.