trip-krainetrip-ukraine-dark
RyanAir pagasi suurus ja mis kott sobib

Tere! Selline küsimus seoses uue poliitikaga. Muutsime pileti Prioritiks (õnneks saime tasuta) kui varem oli small bag ikka pigem käekoti suurune ja kaasas oli käekott + kohver, siis nüüd saame võtta kaasa 2 kotti, mis on mõlemad ju suht suured 40 x 20 x 25 small + 42 x 20 x 30. Siin küsimus ma nagu ei leidnud kuskilt infot, kas small kott võib olla ka seljakott? Loogiliselt ju nagu võib, sest kes ei ostnud pagasit juurde, siis olekski ju loogiline reisida seljakotiga, mitte käekotiga. Ehk, saan siis võtta suurema seljakoti ja kohvri?

Huvitav mul ka prioriti ja lend peale esimest novembrit, aga pagasi mõõdud midagi muud. 

Ma kohe ei saa aru, vaatasin lennufirma lehel ja ka selline info seal üleval: All passengers are entitled to bring 1 small personal bag on board which must fit under the seat in front of you (35cm x 20cm x 20cm). Examples include, handbag, laptop bag and small back pack.Passengers who have purchased "Priority & 2 Cabin Bags" or Plus/Flexi/Family ticket or connecting flight ticket can bring 1 additional 10kg bag on board which must fit into the baggage sizer (not exceeding 10kg and dimensions 55cm x 40cm x 20cm). Ja selline infoWhat are the small bag dimensions?We have increased the size of the free small carry-on bag by over 40% from 35 x 20 x 20cm (14,000 cm³) to 40 x 20 x 25cm (20,000 cm³).We have almost doubled the size of our small bag sizer from 35 x 20 x 20cm (14,000 cm³) to 42 x 20 x 30 cm (25,200 cm³) to allow carry-on bags that are considerably (25%) larger than our permitted small bag dimensions. (See diagram)

Ok, mul jooksis juhe tsipake kokku, et siis ikkagi 55 x 40 x 20 10kg ja 40 x 20 x 25 väike kott aga pildil nagu käekott, kas võib ka seljakott olla?

võib ka turukott olla, peaasi et mõõdud üle ei läheks

Mul on juba enne seda muudatust olnud n.ö. teiseks kotiks tavaliselt seljakott, väiksemat sorti ja mitte päris täis topitud. Pole kordagi kellelegi ette jäänud. Peab mahtuma eesoleva istme alla.

Priority'ga saad võtta 2 ühikut pagasit:1. max mõõdud 55cm x 40cm x 20cm, max kaal 10kg2. soovituslikud max mõõdud 40 x 20 x 25cm, kuid võib ola ka nats suurem sest kontrollraami (small bag sizer) enda mõõdud on 42 x 20 x 30cmja need EI PEA olema just kollane trolley ja punane käekott, nagu eelpool postitatud pildil, vaid mõlemad ühikud võivad olla mistahes tüüpi kohver v kott, peaasi et kontrollraamidesse mahuvad.

Jah, võid pappkarbi ka võtta, peaasi, et õiged mõõdud. Või kilekoti :) On igasugu kotte ja anumaid pagasilindil nähtud :) 

üldiselt öeldakse, et kott peaks mahtuma istme alla

Kel Ryaniga kogemust? Mul ka priority, kuid mu käsipagasi kohvri suurus 40×55 klapib ryaniga, aga kohvri nö paksus on ca 23cm..ja kohver on kõvast materjalist. Kas saan sellega pardale?

kui sul on kovast materialist see kohver,siis see paksus 23 sm ei lase sulguda pea kohal oleva riiuli luuki....mul oli jama,kyll pehme kohvriga,tuli jope sealt välja votta ja siis tagasi toppida riiulile,aga.....teised pidid ootama ja torisema! 

Pühapäeval tulin Maltalt. Kellel priototyt ei olnud siis nende kotte uuriti lähemalt. Priority omadel oli paljudel silma järgi kotid üle mõõdu ja ei huvitanud kedagi. Ise mõõtsin ka oma kotti enne lendu veel ja paksus 25-27cm ning mahtus ilusti ülesse ära.

y2k87...kas teil oli kova.voi pehme kott ja pikkusega 55 sm?

Pehme ja max mõõtudega 55x40x20(täistopituna 25-27cm). Aga ülesse pressima ei pidanud, jäi veel ruumi(vbla oleneb konkreetsest lennukist ka).https://eu.cabinmax.com/en/home/109-santiago-tech-cabin-backpack.html

Ma arvasin, et mul on kõik selge, kuid nüüd on segadus.Mul on Priority ja kõva kohver suuruses 52 x 36 x 22 cm + pisike seljakott, mis mahub istme alla. Kas ma selle kohvri pean mahutama ülesse kappi või saan anda selle enne lennukisse minekut kärule?

Äkki keegi teab või näeb check-ini tehes, et kas priorityt saab ka inimese kaupa tellida check-in protsessis? Nimelt minek Londonisse perega ning broneeringut tehes oli ainult valik "kõik või mitte kedagi". Sel ei olnud pointi, 8 kohvrit kaasa ei taha võtta ning lapsevanker läheb nagunii karusselli peale ehk kõigile priorityt ei ole vaja (Tallinnas aetakse ju kõik alla ukse juurde kokku ka ehk mingit vahet ei ole). 2 kohvri kaasa võtmiseks piisaks nagu ainult ühele inimesele priority tegemisest, aga hetkel ei näe kuskil sellist võimalust.

Teadja - varasemalt sai seda teha küll, kevadel just käisime Korful ning kuna üks laps oli 6ne siis oli kas istmevalimine või priority kohustuslik, et vähemalt üks vanem ja laps koos istuksid aga teised sai ilma prioritita teha ja loomulikult lennukis pandi ka suvaliselt eraldi istuma, mina lennuki taga, teismeline lennuki esiotsas ja ülejäänud keskel. Nüüd aga Malta pileteid ostes oli sama probleem, et pidi priority panema kõigile,  seega tuli meil osta 2+2 piletit, eelkooliealine + 1 täiskasvanu prioritiga ning teine koos teismelisega sai ilma prioritita. Küll aga tuleb siis riskida, et kui vahepeal piletid otsa saavad siis osa ei pruugi peale saada. Me ostsime piletid pm samal ajal kahest erinevats arvutist, et seda vältida. Aga kui te kõik 8kesi koos soovite istuda siis mõistlik ikkagi istekoht või priority valida sest viimasel ajal on minuarust mindud pigem seda teed, et nad meelega panevad eraldi, et lisateenuseid rohkem ostetaks.

Käisin reisil uue pagasipoliitiga järgi ja priority-ga.Kaasas oli seljakott, mis mahtus ees oleva istme alla ja kõva kohver, täpselt nende mõõtudega, mis lubatud ehk 55x40x20.Seljakott mahtus ilusti istme alla ja kohver pea kohale, ja ruumi jäi veel ülegi. Kuna Tallinnast minnes jõudsime üsna viimastena lennukile siis keegi isegi ei vaadanud, mitu kotti või kui suured need olid. Ka tagasitulles ei mõõtnud keegi kotti üle, olime samuti järjekorra tagapool. Kohvrile leidsin ilusti koha ka enda pea üleval.P.S Vaadates teiste inimeste kohvreid, siis võib julgelt teinekord suurema võtta, sest paar kotti olid nii suured, et kaks meest tõstsin seda pea kohale, ka mõõdud olid silmnähtavalt liiga suured.Boeing 737 pagasiruumid pea kohal mahutavad kindlasti ka suuremad kotid ära. Ühesõnaga - kui muretsed liiga suure pagasi pärast, siis oota järjekorra lõpupoole, keegi viimaste kohvreid üle mõõtma ei hakka. Sellega riskid muidugi, et ei pruugi leida pea kohal enam kotile kohta. 

Tulin üleeile Rynairi tripilt. Läbides Riiat, Marrakechi, Franfurti ja Milanot.Kaasas oli lubatud mõõtudes kohver kaaluga 13,6kg ja käekott tavamõõdus. Tulles oli kohver kergem. Mitte ainsatki korda nende lendude jooksul ei näinud ma,et keegi oleks kellegi kohvri või koti järgi küsinud.Tagasi tulles surus üks noormees oma ilmselgelt mitte suurusele vastavat kohvrit üles nii,et rattad lendasid. Stjuardess aitas suruda. Paljudel oli lisaks kohvrile ja selja/käe/arvutikotile, veel lisaks kilekotid või muud pisikesed kotid. Ma ei tea, kas meie lendudeaeg lihtsalt vedas, aga keegi ei kontrollinud ainsatki kotti.

Käisin oktoobri lõpus enne 1.novembri pagasipoliitika muutumist reisil Madridis. Sinnalend oli suunal Tallinn-Milano-Madrid. Sel hetkel oli veel see, et non-priority pandi lihtsalt bag tag peale ja said tasuta alla ära anda. Tallinnas polnud mingit probleemi, küsisiti lihtsalt, kas oled priority, kui ei, said kollase lipiku peale. Jamaks läks Milanos - olin täiesti teadlik, et minu käsipagasi kohver on umbes 5 cm kõrgem, kui tegelikult olla võis. Kõik teised mõõdud olid korras ja pagasi kaal konkreetsel hetkel oli circa 7,5 kg. Kuna Tallinnast Ryanairiga lennates polnud mingit muret, siis ei leidnud, et ka Milanos oleks muretsemiseks põhjust - see oli muidugi enneaegne kindlustunne. Milanos pardalemineku järjekorras seistes tuli Ryanairi klienditeenindaja mulle midagi itaalia keeles ütlema. Järgmisel hetkel kordas ta seda juba inglise keeles, et pean oma pagasi mahutama nende pagasimõõdikusse vms. No selge - siis juba teadsin, et ega ta sinna kõrguse poolest ära ei mahu - ja ei mahtunudki. Mis siis ikka, lennule tahtsin saada ja maksin 50 eurot selle 5 cm eest. Küsisin ka seal Ryanairi esindajatelt, et kuidas nii, et ühes riigis ja ühes lennujaamas ei huvitanud kedagi ja sama firmaga teises riigis maksan, selle peale ühmati, et neid ei huvita, mis Tallinnas tehti või tegemata jäeti. Selge - 50 euri vaesem ja Madridis esimeseks eesmärgiks uue kohvri ostmine, et tagasilennates (siis oli 3 lendu), midagi maksma ei peaks. Seega - ei ole see ikka midagi nii, et "võib julgelt suurema kohvri võtta", pigem olla kindel ja selle uue pagasipoliitikaga nööritakse veel enam. 

Tahan anda teada,et Istanbulis, lennule Antalia kaaluti mu salongi kohver yle ja 2 kg oli kaalu rohkem,votsin siis jope ja riideid sealt samas välja,toppisin kiiresti endale selga,käe vangu ei lubatud jätta !!!,kaaluti uuesti,no sel korral oli 0,3 kg yle,sellega lubati lennukile! Seega seadused on täitmiseks ja iga ametnik otsustab ise,kuidas neid noudmisi täidetakse!