Ryanairi broneeringu tühistamine?

Tere, vabandan ette kui küsimus rumal, aga rändasin mööda Ryanairi kodulehte ja ei leidnud võimalust oma broneeringut tühistada. Telefoniga kellelegi pihta saada on küllalt lootusetu, automaatvastaja alustab sõnadega "our phone-lines are extremely busy so we encourage You to make Your reservations via our web-page... " Kui kellelgi on kogemusi, kas saab tühistada ja KUS seda teha, palun vastake, oleksin väga tänulik.

Kirjutan siia oma kogemusest seoses tühistamisega. Lugu siis järgmine, et sai ostetud piletid pikalt ette (pea pool aastat). Ryanair muutis aga lennugraafikut lausa päevi ja olin sunnitud piletid tühistama (mida Ryanair ka pakkus). Kui asusin webi kaudu tühistama, siis link tühistamisele ei töötanud (ja seda umbes kuu aja jooksul). Pole sugugi kindel kas see ka praegu töötab ja kas see peabki töötama. Helistasin siis Lätti Ryanairi telefonile ja lubati raha 14 päeva jooksul tagastada. Tegelikkuses helistasin ühe korra veel ja raha kanti krediitkaardiga seotud kontole umbes kuu aja pärast.

Kust leiate weebi kaudu tühistamise?

Minu puhul saatis Ryanair meili, kus oli link. Aga see oli ka pisut teine olukord tühistamiseks (lennufirma enda süü). Millalgi nägin Ryanair´i lehel mingit postiaadressi, kuhu midagi saata. Alustuseks võiks vaadata nt. "Travel questions" /...All Ryanair fares are fully changeable flight/dates/times/routes and names (up to 4 hours prior to original flight departure) however fares, fees or charges are non-refundable. Government taxes are the only portion of taxes, fees and charges which are refundable.../

Helistasin Ryanair rahvusvaelisele telefonile ja sain vastuseks et minu piletit ei saa tühistada...

Odavlennufirmadel nagu Ryanair on asi lihtne:

A. Broneeringut ilma lennupileteid välja ostmata pole üldse võimalik teha minu teada. Juhul kui te siiski olete suutnud sellise asja sooritada ilma raha reaalselt maksmata, siis ei tasu broneeringute pärast muretseda. Need tühistatakse automaatselt mõne aja möödudes.

B. Üldiselt käib asi siiski nii, et reisi broneerides ostad piletid ka koheselt välja. Piletid kord välja ostnud ei ole Sul võimalik broneeringuid ilma lisatasusid maksmata muuta. Ja sellegi jaoks kehtib teatud aeg. Tihti on nii, et kui oled lennupiletid saanud peaaegu tühise hinna eest, siis odavam tuleb uued lennupiletid kui eelmisi tühistama hakata. Võid üritada kellegile maha müüa. Aga ka siin tuleb maksta tasusid nime muutmiseks. Oli endal probleem kunagi isegi sünni aegadega. Estravelis ei suudetud mu kirjast tookord laste sünnipäevasid korrektselt välja kirjutada (vahetasid poistel sünnipäevad ära). Hiljem tagasi lennates oli jama kui palju, no ei saa lennuki peale sest pileti peal on sünnikuupäevad vahetuses. Mis sest et nimed õiged.

C. Juhul kui soovid vahetada / tühistada lennupileteid RyanAiri süü tõttu siis sellisel juhul tagastatakse Sulle kogu raha ilma vahendustasusid 7 trahve võtmata.

Tere! Esimest korda proovisin broneerida pileteid RyanAiris. Kõik läks ilusti, tundus, et isegi mu kaardi võttis omaks (Swedpanki student card, kus ka Visa olemas, varem sellega netist hostele bronninud), AGA viimane kast, mille ette viskas oli see, kus palus kannatlikult oodata mitte refreshi teha, vajutasin seal vist "kinnita" või "nõustun" ning siis ootasin 1,5h aga jäi ikka valgeks ekraan (ühesõnaga mingit bookingu numbrit enam ekraanile ei tulnud, ega muud kinnitust). Raha arvelt maha läinud pole, meili ka saanud pole. Oletan, et siiski ei saanud ma bronnitud seda piletit. Nüüd siis loobusin üldse lennuplaanist (kuna täna juba piletihinnad tunduvalt kõrgemad), kas on siiski mingi võimalus, et broneering ilmub palju hiljem ja raha ikkagi läheb maha?? Sellisel juhul tuleks mul lend tühistada, mida vist RyanAiris teha ei saa v on väga kallis lõbu.

Palun teie asjalikke kommentaare! Olen kurb, et esimene kord kohe nii viletsasti läks!

Ei tohiks hiljem enam bronn läbi minna iseenesest, endal on alati koheselt raha arvelt läinud ja bronni nr ka tulnud. Üldjuhul on vist nii et kui e-maili (your ryanair itinerary vms) ei saa siis bronni ei toimunud.

Ryanair pileti tühistamine

Ostsime 4 piletit Milanosse aga nüüd kui lennuni on jäänud 3 nädalat selgub et üks reisia ei saa tulla väga tõsistel põhjustel. Mis võimalused on raha tagasi saada või on mingid teised variandid olemas. Vahetus ei tule ka kõne alla.

Pakun, et ainus võimalus on reisikindlustus, kui see tehtud. Lennujaamamaksud peaks ehk tagasi saama, aga kuigi ise ei ole sattund ryaniga lendama, on jäänud mulje, et neid ei ole kõige kergem kätte saada vajadusel.

Ainus võimalus kogu raha tagasi saada on reisitõrkekindlustus, kui see on olemas ja kui need tõsised põhjused kindlustusjuhtumiks kvalifitseeruvad.

Lennujaamamakse peaks ka kätte saama, kuid isiklik kogemus Ryanairiga selles osas puudub.

Mida teha, kui on soov Ryanair'i piletid tühistada.

Võtsin omale edasi-tagasi piletid Ryanair'iga suunal Tallinn Manchester. Püüdes deebetkaardiga maksta tuli vea teade ja broneerisin piletid teise kaardiga. Kõik läks ilusti, siis aga sain meili, et booking on tühistatud. Unustasin vaadata, et bookingu tühistus oli tulnud esimesele piletiostu katsele ja ostsin veelkorra samale lennule piletid. Nüüd ongi olukord selline, et minu nimele on kaks edasi-tagasi piletit ühele lennule. Ryanair' i kodulehel ütleb, et lendude tühistamine pole võimalik. Kas keegi oskab nõua anda, mida sellisel puhul teha? Kuna klienditeenindus ei vasta ja pank ütleb, et nemad ei saa kumbagi bookingut tühistada, sest see on lennufirma enda asi.

Proovi veel klienditeenindust kuni liinile saad. Muud teha ei ole. Vahel isegi tühistavad selliseid topeltbroneeringuid.