Ryanairi gurud - palun andke nõu ümberistumiste miinimum aja planeermisel

Sihtkohaks Portugal juuni algul. Sihtkoht pole küll veel lukus, aga mõtlesin, et muu Vana Euroopa suvel suht kallis, aga Portgal mingite edatabelite järgi paistab odavam. Kas see vastab ka töele?

TAP-ga Tln-st piletid kallid. Plaan lennata leedust ryaniga, saab odavamalt. Otselendu kahjuks ei lähe, 1x ümberistumine. Ja nüüd tulevad olulised küsimused. Kas on piisav aeg ümberistumiseks: 1). Minnes London Stansted 2h 5min 2). Tulles Frankfurt HHN 50 min.

Kas jõuab? Kuna on veel eri variante kus ümber istuda, siis mis oleks miinimum aeg Stanstedis ja üldse UK-s ümber istumiseks? (Pole UK-s varem käinud). Äraantavat pagasit ei ole. Üks variant oleks veel lennta üle Bremeni, aga seal on 4h ootamist. Trammiga pidi saama lennujaamast otse linna - mis see ka maksab ja kas selleks ajaks saaks käsipagasid kuhugi lennujaama kappi jätta?

Tänud ette kõigile abivalmitele tripikatele!!!

Kuna Ryanairil ei ole n-ö seotud lende ja nad ei vastuta selle eest, kui hilinemise tõttu jätkulennust maha jääd, on ümberistumise miinimumaeg see aeg, mida aktsepteerib kindlustusfirma. Kui ma ei eksi, peab see olema vähemalt kaks tundi.

TAP Tallinn - Lissabon - Tallinn vist 270 euro kandis (võibolla suvel on rohkem). Kui sa Ryani pagasitasud ja ümberistumistel oma raha eest söömised ja Eesti-Leedu-Eesti otsad kõik kokku loed, siis palju tuleb? S.t. kas tasub rapsida, kui otselend on olemas...?

(Ehkki. Läksin TAP lehele kontrollima ja see ei suuda mulle 2015. suveks mingeid otselende leida. Ja siis hangub hoopiski...)

Ma sain just TAPi lehelt teada, et 2 inimese edasi-tagasi lend juuni algul maksab 660€.

septembris käisime Lagos-is. sinna Ryanairiga Tallinn-London(stensed)-Faro, ja tagasi TAP-ga Faro-Tallinn, kokku läks mingi 200€ näkku. Piletid olid ostetud muidugi aasta algul.

edasi-tagasi lend juuni algul Otselend? Mulle pakuti mingit imevarianti kahe ümberistumisega. Millel pole Ryani ees suuremat eelist.

http://www.azair.eu/ on päris hea otsinguks kasutada. Kui sobib Riiast minek, siis Ryanairiga Portosse andis Azair näiteks sellised hinnad ja kellaajad:

Tue 02/06/15 13:55 Riga RIX 19:15 Porto OPO 7:20 h / 1 change €68.98 13:55 Riga RIX 15:20 Frankfurt HHN… 17:35 Frankfurt HHN… 19:15 Porto

BACK Fri 12/06/15 08:40 Porto OPO 20:30 Riga RIX 9:50 h / 1 change €54.98 08:40 Porto OPO 12:05 Brussels CRL 17:05 Brussels CRL… 20:30 Riga RIX Total: €123.96

No vahe on ikka suur ja kui korrustada see veel inimeste arvuga, siis selle raha eest saab juba nädalaks rendiauto vms. Pagasitasu ei tule, kuna käsipagas. Kokku transport Tln-leedu-Tln koos lennujaama parkimisega 130.- mida saab ära jagada inimeste arvuga autos (endal ära proovitud). Aga me läksime praegu teemast kõrvale. Minu põhiküsimus oli siiski ümberistumistega.

Kas kellelgi on kogemus Frankfurt HNH lennujaamaga, kas 50 min on piisav ümbersitumiseks?

UK erinevad Londoni lennujaamad – mis seal oleks miinumum aeg et jõuaks ümberistuda?

Olen varasemalt ryaniga sõitnud 2 sihtkohta, aga need olid otselennud.

Merilee, tänud! Kasutan ka azairi. Riiast minnes oleks ümberistumised liiga pikad.

50 minutit Frankfurdis on selline aeg, mida isegi Lufthansa lubab ka Schengeni - mitte Schengeni lennu vahele. Samas kui sa maha jääd on sinu probleem, kuna lennud pole ühel piletil. Seega kui kõik on plaanipärane jõuab vabalt, aga ma ise ei riskiks.

Pigem ma ootaks natuke TAP piletitega. Kindlasti lähevad soodsamaks.

Vaatasin oma TAP piletit. Sinna minnes oleme kohal hommikul 8:35, tagasi tuleme õhtul. Ümber istumisega lennates läheks mõlemal suunal kaduma terve päev, lisaks Leedu ots. Ehk, Ryaniga lendamine maksab kaks kaotatud päeva teie elust. Lisaks "esimene lend hilineb" risk. Umbes sajaeurose võidu eest...

Mina teie asemel võtaks Kataka soovituse ja ootaks ja vaataks, mida TAP hinnad teevad.

Hetkel TAP otselende Tln-st juunis ei näita ükski otsingumootor. Tln Airport lehel on lennuplaanid väljas kuni 31.03-ni. Kõige odavam TAP otselennu hind mida ma olen näinud oli ca 225 (seda müüdi Touresti jm aegadel). Loomulikult on TP hea vedaja: head lennuajad + tasuta söök-jook-vein pardal . Äraantav pagas ka hinna sees, aga suvel saab käsipagasiga hõlpsasti hakkama.

Tegelikult oli mu küsimus hoopis ümberistumiste miinimum aegades konkreetses lennujaamas. Aga aega on veel väga palju, eks ma uurin asja hiljem. Osad lennugraafikud pole vbl veel väljaski ning liiga pikalt ette osteshinnad kallid.

2h teoorias piisav, aga Stansted on üsna õudne labürint kui midagi peaks viltu minema. HHNis pole ise olnud, aga see on väike ja peaks jõudma. No nagu Rygge vms.

Ise riskiks, teistel samaga riskida võibolla ei soovitaks. Aga Leetu on pikk maa ja Tallinnast (st kui elad Lõuna-Eestis võib Leedu palju lähemal olla) ma pigem naudiks TAPi teenindust ja toetaks seda liini, kui nad ikka meid suveks graafikusse jätavad. Varsti tulevad loodetavasti välja. Ryani piletid ei tohiks ka tegelikult nii kiirelt lakke hüpata ehk valikut peaks jääma.

Odav olevat Portugal küll, sugulased just käisid turismipiirkonnas ka olid täiesti Eesti hinnad. Inimeste elukohas on kindlasti paremgi. Ise käisin ammustel aegadel, kui EasyJet Tallinnast Berliini lendas.

EI Alla 4h ei soovita vaadata ! s.t 5h kokku peaks olema varu . Viimasel ajal 2 korda oli mul hilinemine 3.5 tundi ja 3 tundi . Kuna teoreetiliselt on võimalus et tühistatakse lend üldse , kuid tavaliselt oodatakse lihtsalt teine lend ja suunatakse ümber . JA see 4 tuni on just see aeg kuna Ryanair ei pea veel midagi maksma siis selle ajaga leitakse asendusreis aavaliselt ära. Läbi vilnuse ei soovita , mõttetu ajakulut . Odav on kuni 14-20 juuni hispaania kas otse või ümberistumised . Samuti oli juuli algus girona 150 erri edasi tagasi hetkel olemas . Erineval ajal on erinevad ümberistumised , praegu pole vaadanud aga muidu on odav Riga - Bremen juunis ja Tallinn - Oslo ( nüüd nad vist muutsid aegu ja enam nii mugav see pole ) Kundlasti ei soovita osta pileteid eriti ümberistumistega praegu , hinnad kallid, Ainuke norm hind on Tallinn- Girona hetkel

Kahjuks TAP paneb meie jaoks pillid kotti .Viimane otse lend 13.01.2015 Tallinnast.Lissabonist 12.01.2015 Kahju

See on küll halb uudis. Nii lühikeseks ajaks oli seda lõbu siis.

tundub jah, et ongi TAP lendudega kõik. Tallinn lennujaama sait näitab märtsis TAP lende, aga ilmselt neil siis aegunud info?

Paraku meie rahvaarv on väike ja lennundus on volüümi bisnes. Sama asi näiteks metrooga - alla 1 milj elanikuga linna metrood ei tehtud (nõuka ajal).

Oleks TAPilt eeldanud mingit läbimõeldumat pikemat äriplaani, et siia üldse tulema hakati.

Portugali riigifirmal nüüd mingi läbimõeldud äriplaan :D

Stanstedis lendu vahetades oli 2 tundi eelmisel talvel vägagi normaalne. Jõudsime vabalt, aega jäi üle isegi poodide külastamiseks ja kohvikus istumiseks. Olen lennanud üksjagu Ryanairiga ja siiani pole lennud kunagi hilinemisega maandunud, samas kõike võib juhtuda. Frankfurt HHN kaudu ma pole lennanud ja infot ei oma.