Ryanairi juht: turvavööd on mõttetud

Iirimaa odavlennufirma Ryanair juhi Michael O´Leary sõnul on lennukis turvavööd kasutud ning ei aita reisijate elu päästa.

O´Leary sõnul on turvavööd nõudvad regulatsioonid bürokraatide väljamõeldis, edastab The Telegraph.

«Kui juhtub lennuõnnetus, siis jumal olgu tunnistajaks, ükski turvavöö ei aita elu päästa. Turvavööd ei mängi mitte mingit rolli. Näiteks mitte keegi ei nõua Londoni metroovagunis turvavööd. Ka ei ole vaja turvavööd kiirrongides. Kui nii metrooga kui rongiga õnnetus juhtub, võivad samuti kõik hukkuda,» selgitas iirlane oma seisukohta.

O´Leary on välja töötamas plaani, mis lubaks reisijatel lennukis seista. Tegemist on üliõpilastele ja odavreisijatele mõeldud seisukohtadega, mille pilet maksaks üks nael.

O´Leary sõnul saaks lennukisse seisukohad, kui viimased kümme rida istmeid lennuki tagaosast ära võtta.

Mis puudutab aga õhkutõusmist ja maandumist, siis selleks ajaks saavad püstireisijad haarata käepidemest.

«Kui pakkuda reisijale 25-naelast istekohta ning ühenaelast seisukohta, siis olen kindel, et valitakse viimane,» tõdes Ryanairi juht.

Ta jätkas, et Ryanairi piloodid ei tee enam ammu nii-öelda karme maandumisi ning käepidemest kinni hoides ei juhtu püsti seisvate reisijatega mitte midagi.

Euroopa lennuliikluse turvalisuse reeglid ei luba lennu ajal püsti seismist ning õhkutõusmisel ja maandumisel peab turvavöö kinni olema.

«Otsime uusi viise, kuidas asju teha, kuid võimud on uuenduste vastu. Nad on lihtsalt kari lolle,» nentis O´Leary.

Mahlakate väljaütlemiste poolest kuulsa O´Leary arvates ei otsi lennureisijad juba ammu luksust, vaid soovivad kõige lihtsamal viisil jõuda punktist A punkti B.

«Nüüd on aeg lennukid tiibadega bussideks muuta,» tegi iirlane kokkuvõtte.

Infoallikas: http://www.elu24.ee/1033572/ryanairi-juht-turvavood-on-mottetud/

Üleminekuvariant oleks platskaart. :)

3
0

O´Leary jutus on sügav mõte. Miks peaks tõepoolest 50 aastat tagasi kasutusele võetud süsteeme tolereerima ja kellegi liigagarust jätkama? Lennukid on hulga turvalisemad ja egas õnnetuse korral need turvavööd ei aitaks. Kui teile alati lennukis näidatakse, et kuidas turvavööd kinnitada ja kus asub päästevest, siis kas teil ei tundu see algus alati naljakana ja mõtetuna? Enamik inimesi nagunii tegeleb sel ajal millegi muuga või ei viitsi sellele keskunduda. Kui õnnetus on käes, siis vean kihla, et 7 inimest sajast suudab meenutada, kus on päästevest ja kuidas seda ikkagi õigesti selga panna. Ning hapnikumaskid pannekse ikka alul lastele ja siis alles endale. Igal juhul on O´Leary tõstatatud küsimus ajakohane ja õige.

2
1

Ma arvan, et suuremas turbulentsis ja juhul kui lennuk näiteks rajalt välja kuhugi millegi otsa peaks kergelt kihutama on see rihmake siiski vajalik..kui tihti sellist asja juhtub, see on iseasi. Oli see vist Turkish, mille lennuk maha prantsatas ja pooleks murdus ilma suurema tulevärgita...seal oleks vast ilma rihmata end kusagil teisel istmel äkki leidnud. Selliseid näited on vist veel. Turvavarustuse demo võiks aga küll ära jätta, pole vaja teada,et mul läheb seda maski või vesti v-olla vaja:).

2
0

Turvavöö aitab ikka turbulentsis: http://uudised.err.ee/index.php?06155420

2
0

Ryanairi turundusosakond on järjekordselt oma planeeritud eesmärgi saavutanud.

4
0

Ma pole nõus bussiski seistes üle 10 minuti sõitma, mis siis rääkida tunde kestvast lennust. Samas pakkumine saab olla vaid siis, kui on nõudlus - kuni jätkub inimesi, kes tõesti ei vaja mitte mingisuguseid sõidumugavusi, saab selliseid ettevõtmisi agaralt toimetada. Mul on ettepanek Ryanairile - maksustada ka riietus. Lähed alasti lennukile, siis lisatasusid pole. Tahad riideid selga, maksa iga 100g riietuse eest :) Lisaks võiks eksklusiivse lamamissalongina müüa välja pagasiriiulid. Käsipagas ju ka tasuline, vahet pole, kes/mis seal riiulil pikutab.

0
0

Cheap Flights, Cheap Flights: http://www.youtube.com/watch?v=ZAg0lUYHHFc

Lingi leidsin siitsamast tripist ühe teise odavlennufirmade teema alt. Aitäh, OP :)

0
0

Trixibell, seisupiletite efekt oleks ilmselt lühiliinide tekkimine. Tallinna trammides plaanitakse reisijate tihedust 8 inimest ruutmeetrile. Lennukis ilmselt vähem, aga ikkagi võib kulud reisija kohta saada 2x alla. See tähendab, et Tallinn - Tartu või ka Tallinn - Laagri lennuliin muutub rahaliselt mõistlikuks ja saab tuule tiibadesse.

2
0

Ei ole midagi uut, brittide mokumentaarsarjas "Come Fly With Me" demonstreeris FlyLo juht Omar Baba juba ilmekalt seisureisiks sobivat istet: http://www.youtube.com/watch?v=bMTllQ9_rOw

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased