Ryanairi reisija visati «vale käsipagasi» pärast lennukist välja

Ryanair laskis politseil reisija vahetult enne õhkutõusmist välja visata, kuna naisel oli lisaks raamatule kaasas paberrull, mis ei mahtunud käsipagasisse.

Valencia lennuväljal ühe reisija poolt filmitud ja internetti postitatud video tõttu on Hispaania Twitteri kasutajate seas levimas üleskutse boikoteerida Iiri odavlennufirmat, kirjutab Telegraph.

Hispaania väljaannete väitel palusid Ryanairi töötajad naise lennukist maha tõsta, kuna tal oli rikkunud käsipagasireegleid, tulles lennukisse kahe esemega – raamatu ja paberirulliga, mis ei mahtunud ta kohvrisse

Ryanairi esindaja väitel lükkas naine töötajaid ning ei näidanud dokumente. «See reisija rikkus lennuvälja turvareegleid ja käitus tõrksalt ning viidi lennukist Ryanairi töötajate palve peale,» ütles pressiesindaja.

Ryanair lubab oma reisijatel võtta käsipagasina lennukisalongi ühe eseme, mis ei tohi olla suurem kui 55cmx40 cm x 20 cm ja ei tohi kaaluda üle 10 kg. Kõik suuremad esemed tuleb anda pagasisse, mille tasu jääb sõltuvalt lennust 19 ja 37 euro vahele ja pagas ei tohi kaaluda rohkem kui 15 kg.

Oma kasumi säilitamiseks on lennufirma on aina enam hakanud sõltuma lisatasudest, nagu näiteks pagasitasu.

Tänavu tõstis Ryanair pagasitasu nö tippaegadel, sel nädalal aga teatas, et suurendab nende istmete arvu, mida saab reserveerida ja mille eest tuleb maksta u 19 eurot.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=2fFgSPBTHOg

Infoallikas: http://www.tarbija24.ee/1027580/ryanairi-reisija-visati-vale-kasipagasi-parast-lennukist-valja

Väga õige. Pooldan karmimat käsipagasi suuruse kontrolli. Ja seda sellel põhjusel, et jube nõme on see, kui ise lähed normaalmõõdus pagasiga ning siis ülemine pagasiriiul on ülemõõdulisi kotte täis. Seejärel topitakse sinu kott kuhugile lennuki teise otsa. Mis veel hullem, kui eessõitjal kästakse kott istme alla panna ning siis ei saa seal oma ülemõõdulisi jalgu hoida:) Käsipagasi mõõdud on arvutatud selliselt, et kui kõik reisijad võtaks etteantud mõõdus pagasi, siis mahutab pagasiriiul selle ka ilusasti ära.

Ei ole küll viriseja, kuid inimlikult võiks ka Ryanairiga lennata.

7
7

Kuid mõõtudes polnudki probleem. Vaid eelkõige käsipagasi ühikutes. Tal oli raamat kilekotis ja paberirull. "....kuna tal oli rikkunud käsipagasireegleid, tulles lennukisse kahe esemega – raamatu ja paberirulliga ..."
Siit järeldades, siis ma ei või lennukisse sisenedes peale koti käes enam mitte midagi (rahakotti, mobiiltelefoni, jms) hoida.

Ma isiklikult leian, et reisijale tehti ülekohut.

5
3

Kindlasti palusid Ryanairi töötajad naisel korduvalt paber ja raamat lubatud pagasiühikusse ära panna. Näha on, et ta lihtsalt jonnis ja ei tahtnud reeglitele alluda. Lennaku järgmine kord mingi muu lennufirmaga, kui talle Ryani reeglid ei meeldi, kuigi ka paljudel täisteenust pakkuvatel lennufirmadel on selge ühe käsipagasiühiku poliitika. Ryan on kohati isegi liigagi leebe käsipagasi koha pealt.

5
7

Ryanairi fännklubi juba kohal. Peab ütlema, et tulihingelised Ryanairi fännid meenutavad väga Keskerakonna Noortekogu. Pruugib ainult Delfil mingi negatiivne lugu avaldada selle partei või nende füüreri kohta kui edgarjuugend asub kommentaarides kõike õigustama, ümberlükkama ja konkurente kritiseerima. Ryanairiga toimub täpselt sama fenomen.

"Üleliigse" käsipagasi eest on Ryanair ennegi inimesi peedistanud. Nii mõnigi tax-free ost on selle tõttu ilmselt prügikasti lennanud. Ja on olnud ka juhtumeid kus väikelapselt on lennukisse minnes konfiskeeritud kaisukaru, kuna tegemist on 'liigse pagasiühikuga'.

Aga vaevalt, et kokkuvõttes see lennufirma ennast millestki kõigutada laseb. Ka negatiivne avalikkuse tähelepanu on mingis mõttes reklaam. Ja kasumis on nad jätkuvalt.

4
9

Või Keskerakonna Noortekogu - hahaa!

Ryanairi süüdistajad peaksid ise peeglisse vaatama. Reeglid on ju puust ja punaseks tehtud. Pileti ostmisega deklareerid, et oled kõigest õieti aru saanud. Ja siis äkki tuleb välja, et mõned tegelased on nagu kuu pealt kukkunud ja ei saa ikkagi millestki aru. Puhas oma viga.

Minu lastelt ei ole kunagi kaisukaru konfiskeeritud, sest need on seal, kus peab - lennukisse sisenemise hetkel käsipagasis.

5
5

Õige, af2! Järgigem ikka täpselt reegleid, ükskõik, milline on nende eesmärk või kas üldse neil on eesmärk ja kui on, siis kas sellise järgimise kaudu seda ikka saavutatakse. Kes raamidesse ei mahu - oma viga, tehtagu pea jagu lühemaks. Inimlikkus, konkreetse situatsiooni hindamine, oma peaga mõtlemine - milleks neid veel vaja? Mõtlemine on raske töö ja seega saatanast. Kui teemat laiendada, siis minu meelest oleks mõistlik kaaluda lennureisija koos kõigi oma pagasiühikutega ja kes on teatud piirist üle, see maksab, jääb ära see kilekottidega sahmimine ja paberirullide lugemine :P

11
1

See ongi ju Ryanairi toimimise üks põhialuseid - selged ja konkreetsed reeglid, et reisijate maha- ja pealeminek toimuks võimalikult kiirelt. Kui reeglite peale vilistada, on igal tibil peagi 4-5 kotikest, mille paigutamine võtab oluliselt kauem aega, kui ühe pagasiühiku puhul. Ryanairi lennuki 30 minutiga "ümberkeeramine" ei ole teisiti lihtsalt võimalik. Ühe pagasiühiku reegel ongi konkreetselt selleks.

Mingi teenuse kasutamine on täiesti vabatahtlik. Üliharitud -tundlikud inimesed ei peaks vist üldse madalduma Ryanairiga lendamise tasemele, kus lokkab mittemõistmine, -mõtlemine.

Reisija ning pagasi brutokaalu võiks arvestada küll, kuid lennuki kiire ümberpööramise seisukohalt ei ole mitme eraldi käsipagasi lubamine realistlik.

5
2

->af Hetkel puudub advekaatne ülevaade kuidas naine eelnevalt käitus. Minu loogika ei oska seda paberirulli kuidagi liigitada käsipagasi ühiku alla. See paberirull võib ju samamoodi olla lennujaamast ostetud rulli keeratud ajaleht.

3
2

"Ryanair laskis politseil reisija vahetult enne õhkutõusmist välja visata, kuna naisel oli lisaks raamatule kaasas paberrull, mis ei mahtunud käsipagasisse."

Imelik oleks kui reisja oleks vahetult peale õhkutõusmist välja visatud :D

Aga ikkagi, milleks paberirull? Isegi meie valitsus on paberivaba ning möödas on need ajad kus babuljad tulid poest teatud paberi rullid nööripidi kaela ümber tilpnemas. Või tuli see reisja järsku Stockmanni hulludelt päevadelt? Aga mõelge kui palju puid on selliste paberirullide pärast tapetud. Väga õige tegu Ryanairilt. See on suur samm paberivaba lennunduse poole. Olgem ikka innovatiivsed!

8
0

See paberirull võis olla mingi plakat, näiteks Ryanairi vastase sisuga :D

5
0

See võis olla plakat kus kirjas, et raha saadi ämma käest kes võttis selle omakorda kapist. Kuna Taskila lasti just lahti siis Ryanairi bossid lõid kartma ja otsustasid igaks juhuks sellise sisuga plakatit lennukisse mitte lasta :D

4
0

(Ettevaatust, tekst võib olla irooniline... ja ma ei viitsi lisada, mis tekstid veel kõik olla võivad.) Ühesõnaga - inimestel õnnestub kuidagi nii endale asju ette kujutada, et odavlennufirma RyanAir tahab oma klientide taskust iga viimase kui sendi kätte saada ja nöörib meeletult! WOOW! Lennutab imeodavalt, aga "on ainult raha peal väljas". WOOOW!! Ja et oleks tore, kui boardingu käigus või trapil pardaleminekul stjuardessid hakkaksid loovalt ja mõtlevalt kaalutlema, et käsipagasile lisaks mängukaru ja kilekotitäis küpsiseid ja üks paberirull ja pakk ajalehti, ah las läheb... Aga siin meil proual lisaks kotile ja jopele kaks naaritsakasukat üle käe visatud... muidugi, no problemo... Ja siis võiks muidugi ka pikemalt diskuteerida ja arutada, kui on eriti huvitav olukord mõne esemega... Ja kogu lennuperega arutada ja lahendusi otsida.. Täiesti ägeda kontseptsiooniga lennufirma saaks!

5
0

Veidi segane, kuidas inimene mittesobiva pagasiga lennukisse lasti - ryanair kontrollib ju väravas, mitu ühikut on. Video põhjal hinnangut andma ei hakka, mis tegelikult juhtus.
Ma küll ei tea, kas ühe ühiku reegel annab miskit olulist ajavõitu lennukisse sisenemisel, pigem isegi vastupidi - kui siis istme juures on vaja kõik vajalik (lugemismaterjal, joogipudel jms) jälle sellest ühest käsipagasi ühikust välja koukida. Aga kui nii on öeldud, et peab siis teeb nii, maailmas üldse ning lennunduses ka on nii palju veel jaburamaid reegleid.

2
0

Reeglid on selleks, et asi toimiks üheselt. Inimlikkuse kohapealt hindamine on küll ilus ja mõistlik, kuid siinkohal ei saa seda teha. Seda just sellepärast, et inimesed ning nende vaated / väärtushinnangud on niipalju erinevad. Mis ühe jaoks on inimlik, see teise jaoks mitte. Olen lennanud Ryanairiga niimodi Portost Londonisse, kus minu kõrval istuval Hiina noormehel oli 80 liitrine seljakott süles nii, et pool kotti oli ka minu süles. Ja seda sellepärast, et tundus, et Porto lennujaamas hinnati inimlikkusest, et mis me ikka laseme kõigil suured pagasid äraantavasse pagasisse panna, et las võtavad lennukisse. Nii ei saa ja nii pole teiste suhtes lihtsalt õiglane.

4
0

See "pool kotti kaasreisja süles" on pigem ebaviisakus.

4
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased