Ryanairi tualetid tasuliseks

Palju õnne Ryanairi fännidele, kes hakkavad kindlasti kohe seletama, et polegi vaja lennukis juua ning kuidas 1 tualett 189 reisija peale on täiesti piisav:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/ryanair-otsustas-lennukite-tualetid-tasuliseks-muuta.d?id=30279009

Lõpuks on nii, et Ryanair polegi enam odavlennufirma, vaid sama nagu kallimad firmad, ainukese vahega, et kallimad firmad paremini organiseeritud ja kasutajasõbralikumad..

Fantastiline. Pole elusees küll Ryanairiga lennanud aga nüüd mõtlen, et peaks ekstreemspordi mõttes ikka millalgi ära proovima.

Mina ootan ikka seda hingamismaksu. Maapealse õhu vedamine nii kõrgele maksab ka midagi ning hingeldav ja suure kopsumahuga inimene peaks oma priiskamise kinni maksma. Maksustada annaks muidugi veel ka istme küljes olevate rihmade kasutamist, päästevesti istme all, hapniku olemasolu hapnikumaski sees, lennusaatja kõnetamist, liiga varajast check-ini, liiga hilist check-ini, käsipagasi hoidmist üleval hoiuruumis, käsipagasi hoidmist jalgade juures, ohutusnõuete demonstratsiooni, aknast väljavaatamist jne. Ning kui neid makse niimoodi ükshaaval lisada, siis püsikliendid arvavadki, et see ongi normaalne.

Jaa Snoop...kahjurõõm on ikka see kõige suurem rõõm :-) btw, see teema oli juba eile vaba teema rubriigis üleval, nii et jäid vähe hiljaks.

Rännumees ära nüüd liiga äärmustesse ka mine. mis see WC tasustamine siis nüüd ikka nii hull on. Maa peal paljudes kaubanduskeskustes WC tasuline, rääkimata nendest täisautomaatsetest miljonipeldikutest.

Ekstreemsport Arvo?` Et kaanid enne Ryanairi lennule minekut kere vett täis, valid võimlaikult pika lennu, sularaha kaasa ei võta ja siis kannatad kuni viimases hädas oksekoti haarad? :D

Lendan mais Riia-Glasgow-Riia - hinnaks tuli 800.- Teistes otsingumootorites surfates sain hinnaks alates 7K Talvel käisin Alpides lumelauatamas Ryanairiga - hinnaks tuli 1100.- Muude lennufirmade hindu ei julgenud vaadatagi. Ka oli seal võimalus lennu ajal moblaga helistada - muude firmade puhul seda optsiooni ei mäleta.. Selliste hindade juures saan päris mitu korda vetsus käia ja kallist õlut juua - endiselt saan poole odavamalt. Ehk siis on valida, kas maksad selle eest, mida ise tarbid - või maksad selle eest mida tarbivad Sinu kõrval laiutavad kaasreisijad. Mulle meeldib kui on valida. Halvustavad märkused teistsuguse mõttemaailmaga inimeste suhtes on ehk liiast.

Jabur asi on see peldikumaks küll, nagu Viru keskuses: tassi oma raha meile ja maksa peldiku eest pealegi. Samas pole Ryanairil ju ühtki nii pikka otsa, et põieprobleemideta inimene peaks tingimata reisi ajal end WC-nimelisse seinakappi litsuma. Kui ta just kogu tee õlut ei kaani. Ise keeran end pärast starti magama ja ärkan maandudes, vahepealne osa jätab täiesti ükskõikseks. Teoreetiliselt on muidugi huvitav, mis saab siis, kui lennukisse satub korraga mitu kõhulahtisuse ja/või tugeva iivelduse all kannatavat reisijat.

Käisid ju vähemalt aasta tagasi selle tasulise WC idee järel nii Eesti kui muude riikide meediast läbi pilapildid Ryanairist, kes võtab raha mille iganes eest....nii ohtusnõuete kaardi lugemise kui turvavööde, hapnikumaski, päästevesti ja varuväljapääsu kaudu väljumise eest...ehk siis kui lennuk kukub, jooksevad stujardessid sinu pingirea juurest mööda ja annavad Sulle võimaluse kas kaardiga või sulas maksta võimaliku ellujäämise eest...

Marti, Kaubanduskeskused toimivad kui linna avaliku ruumi osana. Kaubanduskeskuste WC-dele laskub paratamatult avalikku ruumi teenindav funktsioon ja seepärast nende kasutamise tasustamine ülalpidamise eesmärkidel on õigustatud.

Teenindusasutuste (restoranid, kinod, teaterid, kontserdisaalid, rongid jne) puhul on tasuta WC olemasolu selle asutuse üks funktsioneerimise osasid, mis peab tagama teenusetarbijale mugava teenuse tarbimise, kus teenusetarbija on eelnevalt teenuse tarbimiseks teinud kulutusi.

Ise hindan, et Ryanairi jätab WC kasutamisega seotud kuludest osa lennujaama kaela ja samas lisatasustab klient.

Ei kujuta ette, et hotellitoas oleks WC uks avanev müntidega.

Ei ole ka kõik teenindusasutused tasuta WC-ga, ntx McDonald's. Ütleme nii, et see on kunagine hea tava ja kirjutamata reegel, et WC kasutamine lennukis või kus iganes teenindusasutuses oli/on tasuta või on see kuhugi seadustesse sisse kirjutatud, et WC peab sedalaadi ettevõtete teenuseid kasutades või kaupa ostes teenuse/kauba hinna sees olema? Rasked ajad on pannud ettevõtjaid kulusid üle vaatama ja kus on võimalus natukenegi nii tarbijalt võtta kui ka oma firma töötaja hüvesid kärpida, siis seda ka tehakse, kuigi mõned sammud tunduvad juba absurdsetena. Aga küll inimene harjub...nagu poomisega - algul sipleb, pärast on rahulik :-) Endagi tööandja (tootmisettevõte) on võrreldes masueelse ajaga ikka räigelt töövõtteid muutnud ning igasugu kulusid ja hüvesid kärpind meeletult.

Jah, Viru tänava MCDonald`s liigitub teenindusasutustena ka avaliku ruumi alla, kuna saad vabalt sisse tulla ilma, et peaksid teenuseid tarbima. Kõige üldisemas mõttes on kaubanduskeskused ka teenindusasutus.

Mõtlesin neid teenindusasutusi, kus pead teenuse tarbimiseks enne tegema kulutisi.

Mina ei arva, et anud juhul toimub kulude üle vaatamine, vaid pigem on teadlik tulude tekitame (teiste arvelt).

Ma küll pole majanduses mingi suurte teadmistega tegelane, aga ettevõtluse mõtteks ongi ju tulude ja seeläbi kasumi tekitamine vist või mis? Oleks ma ise ettevõtja, teeksin samu lükkeid, kui eelnev analüüs näitab, et nendel lüketel ka minu jaoks positiivne tulemus on.

Ühest küljest, kui peldiku kasutamine on tasuta, siis on see signaaliks, et iga mees hoolitseb ise selle puhtuse eest ja koristab enda tagant (mõistagi kõik ei saa sellest nagunii aru). Kui aga see on teenus, siis muudab see paljudki inimesed lohakamaks. Ja kui ma nüüd maksan raha, et minna peldikusse ja leian, et seal ei ole kõik päris korras, siis on ju loomulik ja saab nõuda, et need, eks seda haldavad ja selle eest tasu saavad, kribin-krabin lapikestega tiiru üle käivad ja siis alles klient peldikusse läheb.

Marti, nõustun sinuga, kui see tulude suurendamine ei osutu liigkasuvõtmiseks. Eks äris on see liigkasuvõtmise piir sageli hämane.

Vähemalt airliners.net gurud arvasid, et tegemist on lihtsalt reklaamikampaaniaga. B737-800 ja co. puhul ikka lambist istmeid juurde ei pane, kuna see eeldab ka uute avariiväljapääsude ehitamist, mis on kindlasti suurusjärk kulukam võrreldes WC kasutamisest saadava tuluga.

Kodulehel ka mingit ametlikku teadet ei ole. See oleks muidugi ikka absurdsuse tipp, isegi Ryanairi kohta :)