Safari Aafrikas, kus ei pea ära vaatama kõiki lõvisid!

Kas kellegil on kogemusi Aafrikas safarilaadse tootega, kus näidatakse savannis kasvavaid erinevaid taimi, putukaid ja ehk ka väiksemai loomi(mäger, okassiga ja alla poole). Midagi sellist, kus rõhk on loodusel üldisemalt. Kes on Amazonases käinud, siis teavad, et näidatakse kõike põnevat ja ka igapäevast.

Olen mõned korrad käinud Tansaanias, Keenias ja Ugandas safaril, ning vaadanud ära lõpul hulgal lõvisid, leoparde, elevante jne.  Kuid puid, väksemaid linde, putukaid pole mulle tahtnud keegi näidata.

Samas oleks huvi olla kusagil sügavas savannis  kämpingus näiteks nagu Kati Kati Serengetis, aga läheks lõvide asemel hoopis muud loodust vaatama? On kellegil ideid?

Võtsin Arusha Rahvuspargis jalgsisafari. Olime kahekesi- mina ja giid, AK 47-d üle õla rõõmsalt kõlkumas. Muideks, lõvisid seal polegi, suurematest loomadest pühvlid ja kaelkirjakud, väiksematest tüügassead ja paavianid. Jalutasime-matkasime ühe joani, sain ka botaanilise ja zooloogilise sissejuhatuse. Samast firmast võtsin ka teise jalutuskäigu, kus läksime kohaliku noormehega mööda Kili nõlva tema vanemate kohviistanduse, kus korjasime ube ja röstisime, ühesõnaga- valmistasime arhailisel viisil kohvi. Jalutuskäigul hiilgas mu teejuht taimede tundmisega.  Päris Lõuna-või Kesk-Ameerika laadset botaanilist õppetundi vist Aafrikas polegi saanud, võib-olla siiski Lõuna-Aafrikas, kus giidi-autojuhiga tiirutasime 2 nädalat ringi. Tal oli auto erinevaid teatmikke täis.

Me võtsime Veigoga Ugandas miskis külas kohaliku muuseumi töötaja, kes tegi meile poole päevase  (3 tunnise) retke küla ümbruses. Saime kohalikust elu-olust kihvti ja ausa ülevaate, aga botaaniliselt või väikevormisliselt peaaegu ei midagi. Pärast vaatasime, et olime muuseumi külaliste raamatu alusel sel aastal vist 13 ja 14-nes külaline, aga käes oli juba september.

Tundub, et huvitun sektorist, mis on täitmata. Samas näiteks igasugu botaanilised ekskursioonid ja retked on Euroopas ometi väga tavalised. Ja olen putukaretkele isegi Eestis saanud liituda. Samas oli osalejate tase väga erinev, seega kulus aur elementaarsete aluste selgitamisele ja minu ootatud tippsündmused ei leidnudki aset :)