San Francisco. Majutus/Tegevus

Hei! Olen mõned ajad NY olnud. Ennem, kui Riosse lendan on plaan San Franciscos ära käia(jaanuari lõpp-veebruari algus). Olen umbes 7-8 ööd. Lennud edasi-tagasi leitud. Nyyd ootan soovitusi mis linnaossa elukoht võtta ja mida teha. Tegin uue teema kuna ajaloos midagi värsket polnud. 

Terv, 

M.

Majutus sõltub sellest, mida ise kavatsed teha. Alati on mõistlik võtta hotell tegevuse lähedale. Samas on San Fransisco väga kallis, heas ja mõistlikus asukohas asuv hotell on alates 300 USD päev.

Ujuda nagunii ei saa, vesi on liialt külm. Kui võtad rendiauto, siis ei ole vahet kuidas kulged. Piiramatud tegevused.

Ise hiljuti käies sai ka majutusega tegeletud. Tundus et Oakland-is (teisel pool silda San Franist) sai pakkumisi märksa soodsamalt. Samas siis tuleb liiklemisele rohkem aega kulutada.

Autot San Franis liiklemiseks küll pole mõtet võtta. Parkida keerukas/kulukas. 

Pigem soovitaks väga mugavaid jalatseid ning liikuda jalgsi või ühistranspordiga.

Mida teha ja vaadata - kindlasti kuulsad kohad, nagu Golden Gate (kui otse eestist tuled, siis on esimesed päevad korralik jetlag ning hommikul uni varakult läinud) sillalt üle jalutada (soovitav on soojalt riide panna, üsna jahe on), Alctaraz, keskväljak, "trammiga" sõita, Hiinalinn, jaapanilinn (küll üsna väike ka kompatkne). Jalutamist ja niisama ringi luusimine on imho kõige mõnusam tegevus.

Kui tundub et leiad linnas soodsama hotelli, siis vaata et see ei satuks Tenderloin-i piirkonda, see on üks koledamaid kohti seal. Palju kodutuid, narkareid ning see linnaosa sõna otses mõttes haiseb rõvedalt. 

Päevasel ajal sealt läbi jalutada ikka soovitaks, saab omamoodi kogemuse kätte.

rraivo poolt antud nõu on hea, aga selle kõik teed ära ca 1,5 päevaga (umbes 35 km jala, tegin isegi). Aga kuna kavatsed olla 7-8 ööd, siis on mõistlik tegevusi ka mujalt lähedusest otsida (sevkoiad, rahvuspargid jne). Rendiautoga ei ole ka Los Angeles või Sacramento liialt kaugel.

Just, me olimegi 3 päeva (2ööd). Noh, 1-2 päeva ehk oleks veel heal juhul tegevust leida. Aga rohkem küll mitte.

Muus osas on kindlasti soovitatav läbi teha 17 mile drive, sealt alla Carmel By the Sea, Big Sur, sealt edasi ööbima nt San Luis Obispo'sse (super ilus linn, soovitan sajaga).

Ning sealt edasi juba siis nt Sequoiasi vaatama (Sequoia National park), siis liikuda vaikselt põhja poole tagasi, ööbida ning sealt edasi Yosemite Rahvusparki (väga äge El Capitan mägi, teha seal kandis mõni väike matkarada läbi) ning siis juba San Frani tagasi.

Oma kogemuse põhjal kinnitan Raivo soovitatut. Kui aega nädal ning sõidad autoga, jõuad kenasti. Pead aga arvestama, et on talv ja mägedes  (Yosemite ning sekvoiade vaatamine) lund kõvasti. See seab sõitmisele piirangud ja ratastele võib vaja olla kette. Käisin ise märtsi lõpus ja siis veel olid mõned väiksed teed meetrise lume all, kuigi orus kõrvetas päike. Lisan: Napa Valley, Palo Alto, Lake Tahoe.

Tasub käia Kuldvärava pargis, kus saab terve päeva kulutada kui ka sealsest troopikamajast ja teaduste akadeemia muuseumist läbi astuda, pargis asub ka kaasaegse kunsti muuseum. Veel Pier 39, Embarcadore sadamast laevaga sõita (möödub lähedalt Alcatrazist), Sausalitosse, väike armas linnaosa. Praegu ei ole turismihooaeg ja linnast leiab korraliku ööbimiskoha ka ca 70$ eest.

Tegelikult on kuldvärava park ehitatud merelt võidetud maale. Pargis on püsti mr. John Mc Lareni kuju. Rahvuselt šotlane. Vana oli kogu asja peamine arhitekt, aga äärmiselt  tagasihoidlik.  Park sai valmis ja rahvas tahtis tänutäheks Johni kuju püsti panna, vana aga vaidles ja ajas tagasi. Lõpuks pandi poolvägisi. Jonnakas vanamees võttis kätte ja lasi kuju ära varastada. Lõpuks saadi kuidagi kaubale.

Aga Alcatrazi pileteid (laev) osta kindlasti pier 39-lt ametlikust kassast. Hotellid ja muud kabajantsikud keeravad hinda  otsa.

Rendiautol oleks mõistlik nina lõunasse keerata, gps suurest teest eemale sättida ja, kui igavaene kolakas lennukikandja paistma hakka, oled San Diegosse jõudnud. Seal veel ka üks maailma suurimaid  loomaaedu. 

Vahepeale peaks jääma  ka Universal stuudiote teemapark Anaheimi kandis.

Või gps põhja poole ja veiniistandusi avastama.

Nädal aega kohapeal mäest üles -alla uhada on paras katsumus.

puht märkuse korras parandaks pikkjailusa juttu: Universal asub ikka Hollywoodis, mitte Anaheimis ja San Diego Zoo on ikka väga üle haibitud. Kui Sekvoiade juurde minek, siis eelistaks LA ja seda enam San Diegole  Surmaorgu ja Vegast.

Olen mega tänulik kogu info eest siit. Täna hommikul selgus, et piletite vahendusfirma kolmekordistas hinda. Kuna minu pettumuseks pole SF yldse soe ju. Ja 7 ööd sellisele igavale inimesele nagu mina vist ple tõesti palju teha. Kuna lendan tagasi NY nagunii sest siit Rio lend siis motlen Korra sooja minna Miamisse või Puerto Ricosse. LA ja SF peax siis yhe hooga võtma uuel reisil. Aitah info eest kõigile!!!!