trip-krainetrip-ukraine-dark
Santorini kodumajutus

Sai käidud juunis korra Santorinil Firas. Kuna aga reis jäi lühikeseks sellise imekena saare kohta, siis plaan järgmine suvi tagasi minna veidi pikemaks. Hotellis ööbimine oleks kõige lihtsam, kuid kas santorinil ka kodumajutust leida on võimalik, kus saaks tuba näiteks rentida? Tahaks just kogemust kohalikes oludes "elamisest", hotellis saan ju igal pool olla. Oskab selle kohta keegi infot anda?

Soov on natuke vastuoluline. Santorinil "kohalikes" oludes ööbimine on suvalise turisti jaoks ju võimatu. Samas piisab kodumajutuse leidmiseks sellest, et saabud suvalise praamiga randa ja pakkujad ootavad sind. Aga see majutus tähendab ju enamasti kohalikku keskust. Üldiselt, kui on soov midagi maalähedasemat näha, siis esimene asi oleks Santorini unustada, võtta suvaline praam ja näha ja olla. Mida vähemtuntud saar, seda parem. Santorini eraldi minekut küll ei vääri.

hmm... Minule kui fotograafiahuvilisele pakkus see saar küll palju põnevat. Aga sellel ma praegu ei peatuks. Minu laevale paraku neid pakkujaid küll vastu ei tulnud :S Ainult eeslisõidu pakkujad olid (teigme sõidu ära kah muidugi kuna elekter läks ära ja tõstuk ei sõitnud). Ehk siis kuna sõiduni aega veel on, siis on mul palve, et kui keegi lugejatest peaks sattuma Santorinile, siis kui jääb silma kodumajutuse pakkujaid, siis andke teada :)

Kodumajutuse pakkujaid on palju, õige sadam ju Athinios see peasadam ja seal kubiseb nendest pakkujatest ja alati tingi. Ära ütle et kallis, ütle et ei saa seda endale lubada ja hind langeb kiiremini kui kalli hinna üle virisedes

Kas kohe nii ongi et kodumajutuse pakkujad sadamas vastus??

Kentsakas veidi aga võibolla tõesti. Ise plaanin ka millalgi Santorinile sattuda ning plaan just lihtsalt minna ja kohapeal otsida-vaadata elamist ning olla niikaua kui endal aega-raha ja tahtmist.

Kas keegi kes on kodumajutuse seal võtnud oskaks öelda täpsemalt hinda, teaksin arvestada siis reisi eelarvega veidi.

Tänud

Olenevalt hooajast 15-40 eurot inimene, otsi netist, meie olime juuli teisel poolel, siis kõrghooaeg, 8 inimest päev 150 euri

Kõrghooajal ei tahaks sinnakanti sattuda, esiteks ei meelita mind rahvamassid ning tipphooaja kliima kipub kah põhjamaalasele pisut kurnav olema. Kogesin kesksuve kuumust Rhodosel ja sellest piisas. Kreetasse läksime mais ning oli täitsa hea ilm. Ilus suvi ütleks eestlane :)

Seega kui vähegi õnnestub raha kõrvale paigutada siis üritan selle reisi omalkäel ette võtta Santorinile.

Tulin kaks päeva tagasi Santorinilt ja jagan värskeid muljeid majutusest. Olid küll majutuse pakkujad sadamas vastas ( hommikul enne kella 8-t) ja pakkusid erinevate hindadega ööbimist ja samas transferi ka ärasõidul. Valisime ,ei kahetse - kahene tuba 30 euri , tuba oli puhas, väike bassein õues , rõdu , köögi kasutamise võimalus; transfer hinna sees.Majutus oli Fira ääres , 15 min kesklinna jalgsi ( bussipeatus 100m ). Maja pidas perekond, vanaema tervitas meie tulemisi rõdul ja öösel oli nauditav vaikus. Aadress www.pensionstella.gr. Santorinil olin kaks päeva ,mulle kui mitteleboturisile sellest piisas.Eelnevad kaks päeva veetsime Kythnosel, kus turiste oli kümnetes kordades vähem ja muljed saare loodusest , pealinna tänavate ilust ja puhtusest ning Loutra kuumaveebasseinist hoopis meeldejäävamad.