Santorini oktoobris

Kes oktoobris Santorinit külastanud, kuidas oli ilm? Internet ütleb, et keskmine Eesti suvi, aga kui kellelgi reaalset kogemust pakkuda, kuulan rõõmuga.

https://www.holiday-weather.com/santorini/averages/

Ma ei usu, et üleilmse info vastu midagi paremat leiad. Iga aasta on ju natuke erinev ja vaid kõhutunde järgi saadki otsustada. Vaata aastate keskmisi jne. Mis see reaalne kogemus on, seda saad oktoobris kuulda. Praegu on eilsed ajalehed ning kui kohale lähed , on lugu niikuinii teine.
Tõenäoliselt on vahe ka oktoobri alguse ja lõpu vahel.
Lõpuks on ka kliima teine...
Te olete küllalt palju reisinud , peaks ikka mingi aimdus asjast olema.
See on sama, et "kas Eestis talvel lund on?" - kuidas on kogemused ? No on ju mõnel aastal rohkem , teisel aastal ei saa suuskagi alla ega lapsed kelgutama. See ongi see kogemus.

Oktoobri algus on üldjuhul nagu meie suvi.Millalgi keskpaigas hakkab ilm muutuma.Täpne olukord selgub kohapeal.

Cocoboco tore, et alati on keegi, eks lendab kohale ja hakkab nähvama ning targutama. Aimasin kohe, et siia kirjutades ka vastu näppe saab.

Olen olnud septembri lõpus. Külmavarestel võib õhtuti jahe olla. Samuti hakkas hooaeg lõppema ja mõned restoranid-kohvikud olid juba suletud. Samas päeval oli soe ja rahvast oli mõnusalt hõredalt, oktoobris ilmselt veel hõredamalt.

siilimutt

"internet ütleb, et keskmine Eesti suvi" Internetis näedki aastate kokkuvõtet, see ongi seal reaalne ilm. Mis veel reaalsem saab olla? 

Pöördu sina  ka selgeltnägijate tuleproovis osavõtjate poole, kui internetti ei usu.

Olen käinud oktoobri keskel ning jäin väga rahule.

Ilm - päeval oli väga mõnus soe. Sai päikest võetud nii rannas kui basseini ääres. Vesi oli suhteliselt jahe. Õhtuti ilm jaheda võitu ja tuuline ning pikemad riided soovituslikud.

Rannad - suhteliselt tühjad ning rannatooli sai "rentida" päevaks tassi kohvi eest :)

Söögikohad - väga oleneb, kus piirkonnas viibid. Aga suures plaanis on tegemist hooaja lõpuga ning väga head toiduvalikut ei tasu loota - seda eriti, mis puudutab värsket toorainet - ntx mereannid - ja söögikohtasi, mis asuvad rannas. Linnades sees oli valik parem.

Kuna tegemist hooaja lõpuga, siis saarel ringi kolada oli väga supper kuna rahvast oli vähe. Ja näiteks Oia päikeseloojangut sai täiesti nautida ilma stressita.

Siilimutt - kui ma oleks nähvama ja targutama hakanud, siis oleks seal midagi muud peale väga konkreetse lingi ja soovituse olnud. Rahune maha ja puhka närve !
Nagu näed , keegi ei oska Su imelisele küsimusele sellest lingist mingit oluliselt paremat vastust anda !

Parim kogemus ja teadmine ongi võrrelda erinevaid aastaid ning puurida nimelt , kas minna okt alguses või lõpus.

Mis tähendab nt keskmine Eesti suvi ? Jaanipäev , kus on 3* sooja - nagu kehval suusailmal ? Või juulikuus , kus on teinekord 30+ kraadi  ?

Keskmine suvi ei ole see kui liidad juuni algusest augusti lõpuni 90 päeva temperatuurid ja siis jagad 90-ga.

Viimane asi on väga hästi öeldud .Eelmisel suvel ,vist oli 8.juuli , Toila pargis kell üheksa, päikeseloojanguni veel aega küll ,oli õhusooja 11 kraadi .Veest ei maksa rääkidagi see pisut nullist ülevalpool. Jõulude ajal Maltal päikeseloojangul 14 kraadi ,päeval sportsärgi ilm kui vihma ei sadanud ja vesi soojem kui Toila rannas parematel päevadel ja ujujaid ka üpriski palju.

Nii et see keskmine ilm on nagu liivaloss päikese käes ,sama laialivalguv aga ei ole viletsat ilma on lihtsalt nadi riietus ja kui lepid jahedama veega ja ei karda õhtust jahedust siis ongi keskmine Eesti suvi.

Vaatasin ka okt. lõppu Santorinisse perega. Kuid esialgu mõtlesin ümber - aastate ilma analüüs näitab jah jahedamat ilma( meri +22 jne), kuid tahaks ikka sooja.

 Ka mulle ei istunud hotellide valik. Võib olla on see labane , kuid mina lastele tahaks ikka liumäega basseni. Ka pakutakse enamasti seal BB varianti ning ise kokata või 2x päevas lõuna - õhtusöök tavernas 1,5h oodata , ei ole ka minu jaoks...

 Ka osad rannad tekitasid küsimusi. Saar on vulkaanilise tekkega, seega mõnusat pehmet liiva lastele mängimiseks( poja siiani räägib vaimustusega Agia Napa Makronissose rannast) või paljajalu paterdamiseks igal pool ei pidavat olema!