Seljakoti liiter vs. lubatud raskus

Mul oleks selline veider küsimus, et kui mul on 70L seljakott, kuhu on sisse mahutatud tavalised reisiesemed, siis kas üldiselt ületaks selle raskus lennuliinil 20 kg piiri? Ma tean, et see võib varieeruda ja on üldiselt loll küsimus, aga äkki saaks mingi umbkaudse vastuse teie kogemustest.

Aitäh!

Ma pakun et sellise koti üle 20 kiloseks saamiseks tavalistest riietest jms-st ei piisa, konserve, alpinisti metallkola jms oleks lisaks tarvis.

Tõepoolest, selleks, et antud mahu juures 20 kg kätte saada, peaks kotis peale riiete olema veel mingit raskemat tehnikat, jooke vms. Reeglina, kui paar kilo üle on, ei hakata ka eriti norima. V.a. odavlennufirmad ehk.

Mul on õnnestunud elus kaks korda reisikott raskemaks kui 20kg pakkida. Tegu oli küll väiksemat sorti spordikotiga, aga muhutavus vaid 70L. Üks kord tegin koti raskeks puuviljadega (tossukarbitäis banaane, umbes 12 õuna ja 12 apelsini, 10 kiivit), Eesti kaks leiba, kuivatatud puuviljad/pähklid, hommikusöögihelbed, kommi, konserve ja ka liitrine täis veepudel oli kotis. Ja kotis olid muidugi ka mu riided ja jalanõud. Kokku tuli 22kg.

Teisel korral tegin koti raskeks välismaalt ostetud maiustustega (kommid, shokolaadid). Panin koti maiustusi täis niipalju kui mahtus. Kokku kaalus 23kg ja muidugi mu enda asjad olid ka kotis. Eestisse jõudes oli koti küljelukk katki läinud, sest kott oli liiga täis.

Ka kolmas kord tuli meelde. Täpselt 20kg. Pakkisin Eestist kaasa leiba, maiustusi.

Selleks peab ikka väga palju vaeva nägema, et kott raske tuleks. Tavaliselt kaalub mul sama suurusega kott 12-13kg.

topi kott täis ja astu koos kotiga kaalu peale:)

Pakun sellise seljakoti kaalux 12-14 kg. Enda isiklik rekord Arlandalt Tallinnasse tulles oli lennata 60kg kaaluva kotiga, kuid õnnex ei pidanud tänu vastutulelikule personalile ylekilode eest maxma.

Ma olen suuremat kasvu mehike ja mul vaid 55+10 liitrine kott ja see kaalub üle 20 kilo, kuna riided on suured ja sellevõrra ka raskemad, muud kola väga ei ole sees. Ehk on võimalik ikka, aga peaks siiski vähem kaaluma.

No minu rekord on olnud kohvriga reisile minnes... Läksin oli midagi 18-19kg ja kui tagasi saabusin siis kaalus mu tagasihoidlik kohver...pea 40kg:d No sai kaasa veetud maiustusi ja mis seal salata ....veine ja muud säärast sai ikka korralikult kohvrisse laotud...:D Õnneks oli kohvrite kaal katki mis näitab palju need kaaluvad ja läks ilusti pardale ilma, et oleks pidanud juurde maksma..

Olen Riias läinud pardale nn seljakotiga, mille kaal oli lubatust oluliselt suurem. Kusjuures see kott kaaluti ka üle, viibutati näppu, kuid sellest hoolimata ei pidanud seda pagasisse ära andma.

Ma uhkustaks hoopis vastupidi. Minu seljakott 3 nädalasele Indoneesia reisile kaalus 4,8 kg, millest enamuse moodustas fotokas, 2 objektiivi ja kott ise.

Burjaatiasse Ülem-Angara ahelikule 3 nädalasele suusamatkale minnes oli meie 9-liikmelisel matkagrupil Moskvas lennukile minnes kokku 450 kg varustust. Probleeme ei mäleta, või olime me nendega harjunud.