Seljakoti vihmakatted

Tere

Kust saaksin osta väiksemamahulise seljakoti kattekoti? Kuskil olen näinud selliseid kollaseid vihmakatteid ja erineva suurusega koti jaoks. Paki maht oleks 31 liitrit.

Ehk ei ole vaja kuna seljakotid on üldjuhul juba veekindlad. Minul näiteks kummeeritud (alla 400 eek kott)

Pane parem seljakoti sisse veekindel vooder, nt tugevam prügikott või mõni muu vettpidavast materjalist kott, siis saab seljakott ilmastikuga ise hakkama.

vaata Matkaspordi kauplustest

Mul tegelikult idee panna kattekotti alla/sisse teistugune pakk - magamisaluse sisse keeratud telk. Tegemist rattamatkaga, ja selline pakk oleks suht hea ja kompakne kummiga pakiraami külge kinnitada. Lisaks saaks telgi enda koti maha jätta, kuigi see tühi suurt midagi ei kaalu. Oleks kaitstud ühtlasi ka teetolmu eest, mida kuivad ilmad "kollastel" teedel tekitavad.

Lisaks Matkaspordile leiad kattekotte ka näiteks Matkamaailmas (Tallinnas Nõmmel) või Matrixi poes (Tartus) ja ilmselt mõnest kohast veel. Aga selliseks puhuks võtaks ma ligi pigem rulli suuremaid prügikotte, millel markeeringus Strong või ExtraStrong ilutseb. Ka nende puhul võib värviks kollase valida.

See on lausa müstiline, kuidas maanteetolm mingist tühisest avast end läbi pressib. Ja kui tegu ei ole just kattekoti ja transakoti hübriidiga, millel ka koti seljaosa kinni kaetakse, siis selle lahenduse tolmukindlus jätab soovida.

Veekindlat matkakoti kaitset olen näinud ka Tallinna Kaubamaja spordi/matkaosakonnas.