Seljakotiga läbi Kesk-Ameeerika.

Idee läbida sejakotiga üksinda Kesk-Ameerika riigid kas aasta lõpus või järgmise alguses.Alustada võiks näiteks Mexico Cityst ja lõpetada Panama Citys.(Mehhiko-Belize-Guatemala-El Salvador-Honduras-Nicaragua-Cota Rica)Näiteks KLM-iga u.900€. Kui pikka aega selleks varuda?Kas kahest-kolmest kuust piisab?Idee oleks läbida vahemaad võimalikult palju mööda maad.Mis arvate,nii 1000€ per 1 kuu kohapeal tuleb välja?(hostelid-bangalod-kodumajutus)Suuri mugavusi taga ei aja.Mida eriti silmas pidada erinevates riikides?Mehhiko pärast väga ei muretse aga teised riigid on suht tundmatud.Eelnevad kogemused Aasias üksinda reisides olemas (3 ja 2 kuu pikkused reisid). Ette tänades.

Suured tänud!Sinu tähelepanekud on juba loetud varem,mis ei vähenda nende väärtust.Kõige rohkem huvitab ehk ajaline faktor.Kas (kaks)kolm kuud on norm aeg,et mitte väga joosta läbi riikide?Kui siis on midagi küsida ehk siis kriban sulle.

Kui ise planeeriks samasugust reisi, siis arvestaks tinglikult kolm nädalat riigi kohta. Mehhikos pole muidugi mingit raskust rohkem aega kulutada, samas Belizes kolme nädalat vast ei veedaks. Maitseid on kindlasti erinevaid, aga minu jaoks olid Kesk-Ameerika mõnusaimad riigid Guatemala ja Nicaragua. Costa Rica jälle millegipärast ei istunud. Playa del Coco on vist selle piirkonna kõige õudsamaid kohti üldse. Kõige sõbralikumad inimesed tundusid olema jällegi El Salvadoris.

Samas, ega marsruuti väga lihtne planeerida polegi. Enamasti on vaatamist väärt kohad üle terve riigi laiali ja seetõttu kipub marsruut rohkem ringitaoliseks, seda eriti Guatemalas ja Nicaraguas.

Mis puudutab eelarvet, siis 1000 eurot/kuu on üsna reaalne. 20-30 USD eest saab enamasti üsna kobeda majutuse, v.a. suuremates ja turismilinnades. Aga hostelites (kui neid on) saab kindlasti odavamalt. Transport on küll suhteliselt odav, aga kokkuvõttes tuleb sõitmist päris märkimisväärne hulk. Aga kui 1000eurot jagada 30. päevaga, tuleb päevaseks eelarveks 33 eurot, mis tundub toodud eelduste puhul üsna realistlik.

Mis puudutab lennupileteid, siis kindlasti tasuks kontrollida, mida pakub Iberia (nii Madriidist, Stockholmist kui Saksamaalt). Pole just maailma parim lennufirma, aga Kesk-Ameerikasse tihti märkimisväärselt odavam, kui KLM.

Tänud,et viitsisid mõtteid jagada!Järeldus:Kalkureerisin nats ja jätan vist mõned riigid lõpu poolest välja.(Lõplikult siis otsustan koha peal)Väljajäetud saavad oodata järgmimist korda :D .

Kaks nädalat tagasi tulin Guatemalast ning annaksin sellele riigile plusse. Kui ikka julgust on minna ja olla oma tegemistes ettevaatlik siis näed ikka päris "naturaalset elu".

Liikusin erinevate vahenditega aga nädalaks võtsin ka rendiauto. See, et ma selle ühes tükis tagastasin oli õnnelike asjade kokku langevus. Ostsin küll parima teede kaardi, kuid neid teid, mida sai sõidetud, ei olnud seal peal. Kohati tuli sõita läbi mägijõgede, põldude vahesid, jne .. ja ega need kõrvalteed head ka ei olnud. Kuid nii nagu ikka me kõik soovime näha seda tegelikust, mitte turistidele lavastatust - oli see väikeste pingutustega ka kätte saadav. Kesk-Ameerikas aga minuni jõudis teadmine, et mida tähendab olla "valge inimene".

Kui meil siin ei saa naised poest toidukotidega autoni siis seal tulid naised metsast puudega. Puud olid ilusti kokkuseotuna pea peal. See mees, kes üüratul põllul, mäeserval käsitsi mullakamarat ümber pööras ja õhtul külas teiste meestega õlut jõi, ... püstolid vööl. Paljuski seal nähtu pani mõtlema, kui hästi me elame.

Igal juhul, kes sinna kanti minemas siis parim variant on ise ringi liikuda. Olen siit varem lugenud, et pimedal ajal bussid ei sõida aga tegelikult oli neid päris palju liikvel. Kohtasime aga palju seda, et "gringode" käest võetakse kallimat hinda. Ka politsei tuli põhjendamatult raha tahtma, mille lahendasin veerandtunnise jutu ajamisega (tema hispaania, mina inglise keeles) andsin talle kimbu häid banaane ja läksime sõpradena laiali. Tegelikult on see hispaania keele väiksemgi oskus väga vajalik.

3 kuud on suht norm aeg selle reisi jaoks ja ma ise olen selle matka aasta tagasi läbi teinud ja kahjuks tunduvalt lühema ajaga. Minu lemmikuteks said Salvador ja Nicaragua. Bussid on seal väga odavad aga piin on nendega sõita. Teedel pidavat leiduma maanteeröövleid kui kasutad kohalike busse ja eriti Guatemala ja Honduras olid ohtlikud. Kahjuks Nicaraguaga lõppeb ehe kesk ameerika elu kuid vaatamist jagub kuhjaga ka sealt edasi.

Väga hea, et selle teema leidsin. Olen hetkel Mehhikos Cancuni piirkonnas ja on suur tahtmine edasi liikuda, just Belize, Guate, Nicaragua kaudu Costa Ricale.

Olen Guatemalas varem ka käinud ja jumaldasin iga hetke seal. Nüüd on tuttavad ees, dzunglihotelli omanikud ja mõnusam reisida (laps ka kaasas).

Tahaks just kohalike bussidega liikuda, ehk vahel ka auto rentida, pigem Costal. Guatemalas viimati kohalike bussidega sõita polnudki nii paha, vahepeal küll käsutati kõik kohalikud mehed välja ja kontrolliti nende ID-d - hiljem tuli välja, et a la 14 sarimõrvarit olid vanglast plehku pannud ja neid otsiti.....

Mul on jälle selline küsimus, et kas nendesse riikidesse sisenemisel tagasisõidupiletit ka küsitakse? Meil see hetkel tegelikult puudub, tulin supersoodsa return-piletiga aga tagasilendu ära ei kasutanud. stan hiljem viimase hetke pileti Mehhikost jälle, ma arvan.

Kuidas piirikontrollid olid?

Sealkandis neid piire ikka ületatud ja kordagi ei ei esitatud ühelgi piiril mingeid küsimusi, rääkimata piletite küsimisest. Kui keegi midagi küsib, siis on need taksistid, aga neil on teadagi vähe teised teemad. Tundub, et seal pole tagasisõidupiletid teemaks.

Tere. Kas keegi on minemas Kesk- Ameerikasse . Need koik siin aastatetagused kuulutused. Lahen varsti ja hea kui keegi seal viitsiks pikemalt olla. Need koik maad on tuttavad ja tahan sinnakanti pikemalt jääda. Tean mida seal teha jne. Koik on legaalne !!

Ilusat paeva !