Septembris 2015 Austraaliasse

Soovin minna packpackerina Austraaliasse ja otsin sama eesmärgiga reisikaaslast. Ise olen 21-aastane neiu.

Andke endast ka siin teema all märku, sest tundub, et septembris minejaid on palju :)

Olen mineja, kirjutasin samuti :)

Hei. Olen ise hetkel väga huvitatud aussi minemisest kuid kahjuks veidi hiljem. Plaanin see nädal alles infotundi minna.

Olen samuti huvitatud minemisest ning otsin reisikaaslast:) Kirjutasin Sulle!

Olen samuti huvitatud Austraaliasse minekust Augustis või Septembris. Tõenäoliselt kas Brisbane'i või Melbourne'i.

Mina ja postituse autor oleme võtnud plaani Autraaliasse mineku kas septembris või võibolla juba augusti keskel. Kas on veel minejaid? Kirjutage ja võtame kampa:)

Olen ka mõelnud septembris mineku peale. Millised täpsemad plaanid-mõtted on?

Heiihei plaanin ka septembris minna,seega oleks seltsis segasem!!! :)

Meil on viisad tehtud ! Kui kindel plaan teil on ? Meil fbs grupp ka, kus oleme siiani infot jagand. Fbs võib ühendust võtta- Sindi Kivisaar Hetkene plaan on, et lendame ära augusti viimane nädal või septi algus. Plaanime lennata Perthi. Loodame teist peatselt kuulda, võtke ühendust ! seltsis segasem :D

Teree!

  1. Mis on selle grupi nimi facebookis?
  2. Kui seal seda infot pole, siis kui palju umbes kogu kupatus (viisa, lennupiletid jne) maksma võib minna?

Olen 20-aastane endine tudeng, kes sooviks sügisel maailma avastama minna. Kuna mul reisikaaslast pole ja sihtriik ka 100% kindel ei ole, tundub kampa löömine päris hea variandina :)

Kui praegu nende asjadega tegelema hakata, kas siis on reaalne, et saaksin koos teiega nt startida sügisel? :))

Facebooki suuremad grupid:

  • eestlased Austraalias
  • eestlased Sydneys
  • eestlased Brisbane-is

2014 septembris maandusin Sydney-s (teine aasta) ja kuna ma olin võrdlemisi mugav ja ei ajanud taga kõige soodsamaid lennupileteid siis kogukuluks oli 1184€ (esimene aasta 1094€) Odav ei ole siia anywayz lennata, aga kohapeal tööle saades ununeb kiiresti see kulutus ära.

Täpsemalt:

  • viisa 280€ ja selleks vajalik kopsupilt 102€
  • RSA tervisekindlustus 6 kuud 143€
  • lennupilet (Baltictoursi noortepilet, alla 26.a noor) Tallinn-Helsinki-Singapur-Sydney 659€ (saab odavamalt, aga siis peab ise rohkem jeblama ja otsima)

Startimise osas viimasele postitajale, kui sul klots on olemas, siis ei ole probleemi sügisel liikuma hakata. Reisikaaslane sai viisa peale kopsupildi tegemist kolm päeva hiljem. Kopsupilt- http://innomedica.ee

Töö osas, mida rohkem teid koos rändab, seda raskem on tööd leida. Soovitan auto sebida, sest selle olemasolul on tööd palju lihtsam leida. 2a. kogemust ja tööd otsitud siin küll ja küll. Working hostelid ei ole kohapeal just kõige parem valik peatumiseks ja tööl käimiseks. Võib muidugi jopata, et on stabiilne töö ja saab midagi kõrvale panna, aga reeglina on nädala üür ~200$ (+-50$). Leidub kohti, kus ei pea maksma majutuse eest (ainsaks kuluks söök/küte autole/meelelahutus). Palk per bin and other shit. Soovitan eemale hoida sellisest asjast, kui te just ennast ülikiire hiinlasena/hiinlannana ei tunne. Tunnipalgaga kõige muretum. Muud küsimused töö kohta sõnumitesse.

Suurimad telefonioperaatorid on Telstra ja Optus. Optusel kõige mõistlikum plaan, 2$ day (saab kuus kõige rohkem netimahtu ja piiramatult Aussi sisesed kõned/SMS-id... ja muu täpsem info optus.com.au lehelt) Optuse leviala kaart: http://www.optus.com.au/shop/mobile/network/coverage Igas urkas levi ei ole ja tasub kindlasti kasvõi Telstra 2$ SIM sebida ja hiljem saab sinna raha peale laadida.

Telstraga saad piiramatult kõnesid ning SMS-e. Netimahtu saad vastavalt sellele palju peale laadida raatsid. Rohkem juttu telstra.com.au lehel. Telstra leviala kaart: https://www.telstra.com.au/coverage-networks/our-coverage

On ka posu väiksemaid operaatoreid, aga outbackis jääte nendega küll isolatsiooni ilmselt.

Just in case if you don't know. Tehnikat kaasa võttes tasuks kaasa tarida ka pikendusejuhe mingi 4 pesaga vast. Siin siis ostad ühe adapteri, mis Aussi seinakontakti käib ja saad omi asju rahumeeli laadida. Ilma selleta ostad kas mitu adapterit ja püüad leida vabu seinakontakte, et asju laadida. Not smart.

Toidukauplused: Coles, Woolworths, Aldi, IGA Suurimad tehnikapoed: Harvey Norman, Dick Smith, JB-Hi-Fi

Ehk abistab mõnda kodaniku. Võiksin palju pikemalt kirjutada, aga lihtsam on konkreetsetele küsimustele vastata. Postkast on avatud.

Oleks ka huvitatud koos reisima :)

Oleks samuti huvitatud koos minemisest. :)

Hei!

Minul nüüd viisa olemas ja plaanis septembris või oktoobri alguses Austraalia poole lennata. Täpsemas asukohas Austraalia pinnal ei ole veel kindel. Sooviks kellegagi kampa lüüa. :)

Mul viisa olemas, piletid veel ostmata. Plaan minna hiljemalt septembri keskpaigas. Läheks odavlennufirmadega ning sihiks idakallas. On kellelgi sarnane teekond?

Mul oli algne plaan minna novembris, et esmalt natuke kuskil indoneesias puhata nii kuu aega vms.. ja sealt otse edasi minna, aga kuna sõbrad siin hakkavad vaikselt keerutama, siis võiks ka oktoobri alguses minna... aussi osas plaan absoluutselt veel puudub, aga muidugi on selle asjaga veel aega tegeleda, samuti viisaga, sellega üle kuu vist ei tohiks minna, on mul õigus?

Kas on keegi, kes pole veel viisaga tegelema hakanud, kuid reisikaaslase olemasolul siiski sügisel läheks? Ise tahaks mõne inimesega enne minekut ka kohtuda :)

Minul on hetkel selline seis et ei ole viisaga tegelema hakanud aga plaan minna on kindel kas kohe peale viisa kätte saamist vōi sügisel. Muidugi tulevad mängu reisikaaslased kuna mul ei ole ühtegi inimest kellega hetkel minna siis pean ootama.