Serbiasse?

Tervist, 21.05 siis Riiast otselend Serbiasse ( Belgradi ). Tutvusin siin paljude postitustega Serbia kohta, kuid ei leidnud enda küsimustele vastuseid. Just huvitab see, et reisile lähme siis kahekesi ( mõlemad naisterahvad, üks vanuses 19.aastane ja teine 24.aastane ). Millest peab hoiduma, mida ei tohi öelda ega teha. Et igasugune info oleks väga vajalik!

Ja kas ehk keegi oskab soovitada põnevaid kohti Belgradis ja selle ümbruses?

Mis see rahakurss seal Serbias on? Mis oleks hotellide kohapealt kõige mõistlikum hind, mida maksta?

Ette tänades, Maarja

1
2

Tere

Ma kolisin Serbiast Eesti tagasi eelmise aasta juunis (3.5 aastat elasin Belgradis), seega aasta aega vana info.

Oht, et teiega midagi juhtub on Tallinnas/Eestis kordades suurem kui Belgradis/Serbias. Igasugune nõme tänavakuritegevus vähemalt kesklinnas sisuliselt puudus. Auto-varguseid on vist rohkem, aga see turisti otseselt ei puuduta. Ma ise hoidsin tähelepanu kõrgemal kui mustlased läheduses olid, aga ma tegelikult ei kogenud kordagi, et nad oleksid midagi varastanud vms. Tüütavad küll almuste mangumisega, aga sellega piirdub.

Käituge nagu kodus ja kõik läheb hästi. Eks nende peod ole meeleolukamad, vabamad ja viisakamad kui meitel. Nad täis ei joo ennast, seega käest ära ei lähe.

Ühistransport on neil nii-ja-naa, seega lähemad paigad Belgradile võivad olla ikkagi raskesti ligipääsetavad. Kui tahate ilusat Austria-Ungari linna näha, minge Novi Sadi. Küla-elu saab näha Salas'ites (neid on mõned Belgradi-Novi Sadi äärsel teel) - sellised ise-majandavad mõisad kunagi olnud. Praegu pakuvad inimestel võimalust toredasti aega veeta küllaltki autentses keskkonnas (saab ka ööbida). Ise käisin näiteks Salas 137's. Kui teile meeldib looduses matkata, siis minge Fruska Gora mäestikku/rahvusparki. Seal on ka mõned toredad kloostrid, mida kaeda.

Belgradis soovitan kaeda Zemun'it (oma identiteediga linnaosa) - sealsed jõeäärsed söögikohad on ka päris meeleolukad (nt Kajak). Lisaks on jõeäärel veel kaks kohta, kus on rodu parv-restorane, üks jõgede ristkohal, teine Sava ääres paar kilomeetrit ülesvoolu. Kalemegdani ja jalakäijate tänavale satute niikuinii. Uues Belgradis on paar päris raju mustlasküla ja turgu. Sava peal on saar Ada - seal saab mõnusasti päevitada, veesporti teha jms. Püha Sava tempel peaks olema Balkani suurim pühakoda vms.

Kõigest illustreeritult: http://www.pbase.com/jyri/springtrek2006 ja http://www.pbase.com/jyri/belgrade_and_serbia

Head reisi.

0
0

Jüriga nõus - midagi spetsiifilist, millest Belgradis võrreldes mõne muu suurlinnaga hoiduma peaks, ei ole. Suhelge vabalt, küsige kohalikelt Belgradi kultuuri ja ajaloo kohta ning jätke koju siinsed eelarvamused serblastest kui sõjakurjategijate bandest.

Konkreetsemate soovituste osas soovitan alla laadida ning välja printida Belgradi In Your Pocketi reisijuht, mis on tasuta saadaval siit: http://www.inyourpocket.com/data/download/belgrade.pdf. Kuna olete ilmselt vaid paar päeva seal, siis väga pikki väljasõite plaanida ei saa ning Novi Sad ongi ilmselt kõige realistlikum sihtkoht, kuhu ühistranspordiga ühepäevase väljasõiduna hõlpsalt juurde pääseb.

Rahakurss on hetkel 1 kroon = 6 dinaari (www.oanda.com). Hotellid kipuvad Belgradis kallivõitu olema ning rahvusvaheliste broneerimiskeskkondade kaudu kehvasti broneeritavad, küll aga on kõhnema rahakotiga rändajatele palju mõistliku hinnaga hostelle. vaata nt www.hotelbookingpro.com ning www.hostelworld.com.

0
0

Huvipärast küsin, et mis lennufirma lendab Riiast otse Belgradi? Ja kui palju maksma läks (ühele inimesele)? Ise lähen augustis, aga läbi Helsinki lendan Budapesti ja siis bussiga edasi. Varasemate kogemuste põhjal on serblased väga sõbralik rahvas. Palju ohutum tundub ka olevat, kui Eestis.

0
0

Ise kasutasin reisil Bradti Serbia reisijuhti: http://www.bradt-travelguides.com/details.asp?prodid=132 ja jäin sellega väga rahule. Kohapealt ostsime ka Serbia teedekaardi. Mõlemad on mul veel olemas ja kui on ostuhuvilisi, võin müügiks pakkuda. Kui on soov Serbiaga rohkem tutvust teha, siis oleks tegelikult õige auto rentida ning teha paaripäevane tuur linnast välja, seda enam, et Belgrad kipub end (vähemalt mulle) paari päevaga ammendama. Nädala sisustab ringi sõites küll seal märkamatult ära. Meie sidusime oma reisil liikumisvabaduse nostalgiaga ning rentisime Serbia autotööstuse imelapse Yugo Korali: http://zim-rentacar.com/auto-cars.php. Kes seiklusi ei pelga, nendele soovitan, kuigi komfortsema sõiduelamuse soovijad võiks pigem kaaluda Lääne päritolu rendiautosid. Loodus on seal kena - eriti lõunas, kes näinud Kusturica filme, siis teavad, mida oodata. Belgradist väljaspool on ka majutus ning restoranid tunduvalt odavamad.

0
0

Kas keegi oskab öelda, millisest firmast Belgradi lennujaamas autot rentides tohib sellega ka teistesse riikidesse minna, nt. Montenegrosse? Tänud!

0
0

Tere! Jüri Serbia asjatundjana on andnud väga hea kirjelduse, aga küsin siiski: Kuidas on üldine turvalisus Serbias! Kas auto jätmine Belgradi parklatesse on ohutu? Mis keeles oleks Serbias otstarbekam kohalikke kõnetada: kas inglise või vene keeles? Kas rahavahetus toimub ainult pangakontorites või on ka rahavahetuspunktid? Kas parem on vahetada dollareid või eurosid?

0
0

Kas on vajalik auto lisakindlustamine, või piisab meie rohelisest kaardist?

0
0

Piisab täielikult kui rohelisel kaardil Serbia märgitud.Turvalisuse kohapealt käituge nagu Eestis, eriti kui autoks uuem Audi, BMW jms.-ärge jätke asju autosse nähtavale. Parkimisega Beogradis raskusi nagu suurlinnas ikka, kohti lihtsalt napib. Üldine turvalisus ok, kui just ise seiklusi ei otsi.Raha parem vahetada ametlikult, kohti piisab, kurss 1eur- 99 dinaari. Keel pigem inglise. Ise soovitaks Montenegrosse sõita rongiga, supervaated.

0
0

Mul seisis Eesti numbrimärkidega auto 3.5 aastat ilma kindlustuseta Belgradi tänavatel. Keegi ei tundnud huvi. Samas mul oli 5-7.a. vana jaapanlane. Sakslasi varastatakse oluliselt rohkem, Passatid jms on suurim riskigrupp. Parklasse jätmist hindan ma ohutuks. Samas kõik kohalikud kasutasid (minu meelest vanast harjumusest) roolilukke.

Noorem generatsioon (alla 30 või isegi 35) reeglina vene keelest aru ei saa. Mina prooviks esmalt inglise keelt. Samas vene keel on ikkagi sõsarkeel, seega kui turul vaja aru saada, kas õun on magus või hapu, siis tasub pigem vene keelega mässata.

Vahetuspunktides on kiirem teenindus ja parem kurss.

Iga serblane teab oma palka ka euros. Kuigi reaalset vahet pole, saad mõlemad ilusasti igal pool dinaarideks vahetada.

0
0

Jüri ja Raiks, tänan põhjaliku info eest! Auto, millega plaanime sõita on jaapanlane (suht uus Honda Accord), aga rahustas see, et sakslased huvitavad rohkem! Küsin veel piiriületuse kohta; siin küll oli sellest juttu, aga suht vana info. Plaanime sõita Ungarist Szegedi kaudu Subboticasse. Kuidas seal on; kas piiril järjekord on? Kas kohe tuleb minna mõnda bensiinijaama (vignette, matriz, kupon ostma) või on muud kohad, kus tasuda teemaksu? Pärast Belgradi külastust plaanime sõita Novi Sadi tagasi ning sealt Horvaatiasse Vukovari ja Osijeki poole. Kuidas sealne piiripunkt on? EEldan, et nii Serbia kui ka Horvaatia piirivalvurid juba teavad niisuguse riigi nagu Eesti olemasolust ning sellest, et meil on nendega viisavabadus! KUidas on Serbias üldine olukord kaardimaksetega?

0
0

mitte. Läksin ise kahe aasta eest Bosniast Serbiasse, ületades piiri Zvornikus, Eesti passi menetleti tavaliselt. Nii Serbia kui ka hiljem Horvaatia piirivalves Eesti pass imestust ei tekitanud, probleeme samuti mitte. Olukord Ungari - Serbia piiril sõltub suurest ajast: kui Saksamaal algavad puhkused, siis on piiripunkt täis autodel Türgi poole suunduvaid Saksa türklaste perekondi, kriitilised on seega laupäev-pühapäev. Tavaliselt üle poole tunni aega ei kulu. Muljeid Serbia piirilt võib leida siit: http://www.serbiatravelers.org/forum/index.php?topic=2558.0.
Kiirteemaksu tabel: http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=176&Itemid=139

0
0

...Suur tänu asjaliku abi eest! Plaanime sõita alles septembris; loodan, et selleks ajaks suurem puhkuste periood läbi. Hakkasin varakult Serbia kohta infot kogudma, et otsustada, kas sõita sinna või mitte. Üldiselt olen asjadega Euroopas kursis, aga Serbia kohta suurt ei tea. Eks ma olen ka olnud suurel määral 1990-te aastate sõjasündmuste mõju all ning võtnud serblasi kui sõjakaid ja mafioossete kalduvustega inimsi. Aga tänan kõiki, kes mulle väärtuslikku infot on jaganud ning muutnud minu pilti Serbiat hoopis rõõmsamaks! Kui tuleb pähe veel midagi küsida, siis kirjutan jälle!

0
0

Tegelikult on Serbias väga palju avastada.Leidsin enda jaoks sellise asja nagu Srpska Banja- Meie mõistes nagu sanatoorium kus kasutatakse erinevate termaalvee allikate vett raviks.Samas ka nagu meie Spa, kus saad võtta omale Wellness paketi. Nimelt käisime maipyhade ajal Zvorniku ligidal Banja Koviljacas, mis kõige vanem ja tunnustatum Serbias. Tohutu rohelisus ja vaikus. Neid Banjasid yle Serbia kymneid ja kymneid. Kolm päeva kahele täispansion koos Welnessiga oli 210 Euri.

0
0

Kohalikud serblased , keda möödunud suvel Montenegros puhkusel olles küsitlesime olid kõik samal arvamusel, et lihtinimese ( olgu siis kohaliku või turisti ) jaoks on kõik turvaline ja lõbus. Võid ööbida Belgradis pargis ja keegi sind ei puutu. Mured on seotud ettevõtlusega ja korruptsiooniga. Kohalikud ametnikud pidid tihti segi ajama oma ja riigi rahad. Sarnane olukorraga Venemaal 1996.a., kus igasugune ettevõtlus taheti lihtsalt ära lintshida.

0
0

Võib-olla saate nimetada mõne valvega konkreetse parkla või parkimismaja Belgradis; oleks hea maksimaalselt kesklinnale lähedal! KUi palju parkimine maksab?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased