Sharm ei Sheikh i hotell DOMINA CORAL BAY HAREM 5*

Mida oskate öelda selle DOMINA CORAL BAY HAREM 5* kohta, Kui on ostetud "kõik hinnas" , et mida tegelikult pakutakse

Mida ja kuhu minna jõulude ajal Sarm el Seikhis ( milliseid ekskursioone soovitate, delfinaarium, delfiinidega ujumine, veepargid , normaalne kaubandus, hinnad, neti ühendus jne.

Ise lähen novembris ja saime sellise info: All Inclusive Formula: Specially tailored for your convenience. It can be enjoyed in the below listed restaurant and bars. Breakfast: Spices restaurant: Open daily from 07:00 till 10:30 Offers you a full buffet including live cooking station for your favorite eggs Drinks included: Tea, coffee, juice and water Lunch: Spices restaurant: Open daily from 13:00 till 15:00 International buffet with rotating menu and live pasta station Drinks included: Soft drinks, juices, local beer and wine Tea & Coffee are served in the Harem Pool Bar Dinner: Spices restaurant: Open daily from 19:00 till 22:00 International Buffet with rotating menu, promotions and live cooking station Drinks included: Soft drinks, juices, local beer and wine Tea & Coffee are served in the Harem Pool Bar Dear Guests! You are kindly requested do not enter the restaurant in swimwear and in the beach clothes. It is forbidden to take away food and beverage from the restaurant. All inclusive points: 6 conveniently located all inclusive points Bar on the Main Beach (open daily from 10.00 till sunset) Harem Lobby Bar (open 24 hours) Harem Pool Bar (open daily from 10.00 till sunset) Sultan Beach Bar (open daily from 10.00 till sunset) Main Pool bar (Open daily from 10.00 till sunset). Bahia Bar all day entertainment opens daily from 10.00 till 00.00 Beverages including: soft drinks, hot beverages, juices, water and local alcoholic drinks. From 18.00 till 00.00 additional local spirits will be served. Afternoon snacks: Fruit, cakes, cookies and ice cream will be served daily from 15:00 – 17:00 Room-service Room-service ext. 16 is available 24 hours against payment. Beverages details: Soft drinks: Draft Coca Cola, Fanta, Sprite, Juices and Mineral Water. Local Alcoholic drinks: Local draft beer, local wine Hot Beverages: American Coffee and Tea Local spirits: Vodka, Gin, Rum and Whisky Remarks: Local Spirits are not included during meals at Lunch and Dinner. All beverages will be served by glass.

Pakutakse ilusat mereranda. Koralle. Õhtul esinejad. Sellega üldiselt asi piirdubki :( Sõltuvalt maja numbrist, võite kõndida pikalt või sõita minibussiga s ö ö k l a s s e, kus söövad ka 4? teist sama keti hotelli. Poodi territooriumil pole, kust kasvõi halvaad vms. osta.Loomulikult on olemas taksod, millega sõita kuhu iganes. Muidu oli kõik tore. PS: apteeki ka pole

2 aastat tagasi olin Dominas. Minu teada Haremil oma restoran Spices. Sööklaks nimetaksin pigem seda söögikohta, kus söövad Oasise ja Aquamirini kliendid. Selle nimi ei tule praegu meelde. Poode oli Domina territooriumil päris mitu, sealhulgas ka 24/7 avatud fix hindadega pood, milles müügil ka halvaa:) Aga muidu on kompleks tõesti eraldiseisev ja Sharmi saab sõita taksoga.

Käisin seal paar aastat tagasi. Toa idamaine kujundus oli ainus, mis mulle meeldis. Vähemalt siis oli nii, et iga hotelliosa elanikud said süüa (tasuta) vaid selle hotelli pearestoranis, Haremi puhul siis Spice restoranis. Kõik hommikusöögid, lõunad, õhtusöögid - ühes ja samas kohas. Basseinibaaris pakuti päevasel ajal jooke. Rannabaarist sai kilesse mässitud keeksilõiku ja poolikut banaani :) Ühesõnaga lõunasöögiks tuli kaugelt rannast peamajja tagasi lonkida (või sõita bussiga). Aga territoorium on suur, meeletult suur. Erinevaid poode, kalleid ja odavaid on küllaga.

Kuidas pääseb seal näiteks veeparki. Olen kuulnud, et Sarmis on neid mitu, et siis millisesse tasuks minna. Kas keegi delfiinidega ujumas ka on käinud ja kus kohas see täpsemalt asub.

Käisime seal selle aasta märtsikuus. Toad olid ilusad, selline mõnus idamaine stiil. Kes olid seal Oasises või Aquamarines, need eestlased olid väga pettunud ja nõudsid reisijuhtidel paremat tuba jne... meie olime ikka väga rahul. Söögid olid Spices restoranis ülihead, noo nii maitsvad, et igatsen isegi egiptuse toitu. Mõnus suur territoorium. Taf-tafid sõidavad kogu aeg, pääseb igalepoole territooriumil. Harem on ainuke hotell Dominas, kus lobby baar on 24/7 avatud, ehk alkoholi joo kas või terve öö. Teiste hotellide kliendid ei saa juua seal baaris, mis on väga hea. Läheks iga kell tagasi, aga hinnad hetkel ülepakutud...

Ei tea kõigi Haremi külastajate kohta, aga märtsi lõpus (2014 a.)käisid Haremi omad (tuttavad eestlased) küll söömas eelpoolnimetatud sööklas koos Aquamarini ja Oasise rahvaga. Meie olime Aquamarini mereäärses majas. Olime rahul. Seal on majad nii laiali, et ilmselt võib juhtuda nii ja teisiti. PS: Halvaa osas olen väga valiv siis ilmselt. Vajaliku sordi leidsime Al Leila Wa Leila juurest poest.

Domina on nüüd jah selline õnnetu kohake, kus pole lastele isegi liutorukest püsti pandud, aga alati võib minna päevakeseks Aqua Blu veeparki või ka Aqua Parki nagu seda üldisemalt tuntakse. Asub Hadabas ja teab seda iga taksojuht. Pilet võiks maksta u 120 egp

Võib üle vaadata ka Cleo Parki, mis asub Naama Bays, natuke kõrvalise teekese lõpus mägede pool küljes. Aqua on parem aga kujunduselt standardsem, Cleo on veidi omalaadsem-Egiptiteemalisem.

Matku on palju ja kellele mis meeldib, kui merel meeldib, siis päev merel on tore (kui just lainet üleval pole), paljudele meeldib käia Moosese mäel päikesetõusu imetlemas, aga see on öömatk siis, Katariina klooster on arhitektuuriliselt ja looduslikult huvitav, muidugi ka religioosselt, kellele see pool midagi pakub. Sealt võib juhtuda et saab kaasa osta kohapealset mägitaimede mett, muud kohalikku käsitööd jms mis on ehk tiba ehedam kui Sharmi turgudel müüdav, või vähemalt mälestus jääb teistsugune.

Värviline kanjon on selline päev visuaalselt haaravatel mägiteedel + u 20-30 min matk läbi triibulise liivakivikanjoni - palju kenasid fotohetki ja saab vere ka käima enne kui lõunale suundute. Näeb ära kaks muud Siinai turismikeskust Dahabi ja Nuweiba, mis on rohkem kohaliku loomuga - palju beduiine, bambushütte jm rohkem selline külakeskkond.

El Toris on avatud uus atraktsioon - kuumaveebassein! Detsembris kulub täiesti ära. U 1 tund Sharmis või võib ühendada poolepäevase reisiga Ras Mohamedi rahvusparki sukelduma 700meetrise sügaviku kohale ja imetleme mangroovisalusid. Selline minimalistlik rikkumata puhas kõrbemaastik veega. El Tori ja Ras M-i on vaja viisat.

siit saab veel ülevaate peävatrippidest, see valik on kõikidel sama http://www.sharmexcursions.com/

Uus "normaalne" ja väga fotogeeniline (otsige üles sambad ja lõvid ülemise peasissepääsu juures) kaubanduskeskus on Genena City, sinna pääseb Naama Bay südamest (kaljude alt) liikuvtreppidega. Head panoraamvaated ja kvaliteetkauba poed, sh väga hea raamatupood (AUC ehk Kairo Ameerika ülikooli kirjastus), King Tuti minimuuseum jms

https://www.facebook.com/GenenaCity

"Kõik hinnas" pakett on igal pool sama ja tähendab seda, et kõik 3 toidukorda on tasuta, lisaks on pärastlõunal harilikult miski ühtuoode vms, mida pakutakse kas basseinibaaris või rannas ja on kas pizzalõik või burgerivõilevake vms kerget, lastele jäätist. Ja päev läbi vähemalt õhtusöögi lõpuni on kerged ja alkohoolsed joogid tasuta, see ongi kõik hinnas suurimaid mõtteid, kuna palavus teeb januseks ja joogid on hotellides harilikult kallid. Mõni hotell pakub paketti 24 tundi, see tähendab et ka öösel saab kuumi-külmi jooke ja snäkse, aga mitte kõik hotellid. Hotelli enda kodulehel on harilikult kirjeldus ja reisimüüja peaks ka suutma anda väljatrüki. Kui hea on tegelikult toit, ehk kui palju valikust ka reaalselt taldrikule jõuab, oleneb sellegi poolest hotelli hinnast ja tasemest. Mõnes on suht üksluine ja ülekäe, mõnes natsa toredam valik.

Sharmis on juba ka kaks Carrefouri mini-hüpermarketit, uuem ja suurem on see, mis on Naamast veidi edasi, kuigi suvitajaid see vist eriti ei huvita - peamiselt toiduained, kodumasinad jm pigem residentidele suunatud kaup, rahvusvahelised brändid nagu Procter & Gamble, Unilever jms. http://www.carrefour.com.eg/promotions.aspx

Suured , suured tänud põhjaliku ülevaate eest ;) Muidugi võite veel kirjutada oma kogemustest, kuna reis algab alles detsembris, eks siis tagasitulles lisan ka omi kogemusi ;)

Teztouri on selline pakkumine ekskursioonide lehel nagu "Moosese allikas" ? Kas keegi on seal käinud, kus see täpsemalt asub ja kui tõepärane selle allika ravi on ?

Tänud informatsiooni eest ;)

No kui tõepärane on allikate ravi, ahooo?? Tegemist on mineraalveega, muidugi on raviefekt olemas, aga vast nüüd ühekorraga küll nooreks ja saledaks ei saa, ikka pikemaks peaks kohapeale jääma, ilmselt aastateks, ja iga päev kümblema :P

Tore selles mõttes, et saab korraks keset talve sooja vette (kui nt hotellis soojendusega basseini pole, ja odavamates sisiki pole), ja saab korraks kuurordist ja kaljude vahelt välja väheke liivasema ranna peale (kui randa ka viiakse) ja kohalikku elu kaema - nõudke siis El Tori ostlema ka! :) El Tor on Lõuna-Siinai admin. keskus ja asub Sharmist u tunni tee kaugusel Kairo suunas. Allikas on kohe selle külje all.

Oskab keegi ka selle aasta viimastest hindadest kirjutada ;) Kui palju on keegi sulas nii paigalist kui ka dollareid kaasa vahetanud, Kus võib ja saab rahulikult pangakaartitega maksta. Palju umbes taksosõit maksab

Kas tasub endale muretseda neid nn. rannasusse või saab ka ilma nendeta hakkama Kas keegi oskab öelda, et millised ilmad on detsembris ja milline on merevee soojus

Ette tänades veel igasugu viimase info ja muljete eest !