trip-krainetrip-ukraine-dark
Sharm el Sheikist Jeruusalemma

Sharmist on võimalik teha ühepäevane ekskursioon Iisraeli, täpsemalt Jeruusalemma ja Surnu mere äärde. Kes on käinud, kas selle raha eest tasub ära? Mida peaks teadma ja milleks valmis olema?

Kes seda korraldab,kas mõni Eesti reisikorraldaja või kohalik?Mis hind ja kas sõit ikka lennukiga?

Top Toursi esindaja pakub koha peal 175 EUR-iga.Ostsime tänavalt 90 EUR-iga ning sattusime venelaste gruppi.Muidu oli kõik ok,kuid...Igal pool tekkisid lisa ajakulud ,millega polnud arvestatud ning lõpuks kujunes reis lubatud 24 tunni asemel 34 tunni pikkuseks.Kõige õudsem kogemus minnes 4 tundi piiri peal püstijalu venelastega järjekorras võideldes,tagasi tulles 5 tundi piiril... Kui soovite ajaratast 20 aastat tagasi keerata ning tuletada meelde aegu mil sai öösiti järjekordades hullata-siis saab seal küll elamusi täie raha eest.Kui poleks tekkinud eelnimetud viivitusi,siis oleks Jeruusalemmast ainult positiivsed elamused-vaadata on seal küll ja veel.Kui vähegi võimalik võiks ikkagi valida lennuki-meile seda varianti koha peal ei pakutud...

Eelkirjutajale väike küsimus: mille peale kulub selline tohutu aeg piiril. Huvitab, sest enda plaanis sama reis ette võtta järgmisel nädalal. PS!. kas piiril pannakse tempel ka passi? Suured tänud juba ette.

Ma ei tea millest see tuleb aga tavaliselt jõuavad piirile korraga mitu bussi korraga.Kuna iisraeli piiri peal on kontroll suht koba ja tihe siis sõel lihtsalt ei lase läbi nii palju kui vaja.Pluss probleem nahhaalsete tibladega ka.Kui normaaalselt seista siis võib olla saaks ka kiiremini hakkama,kuid venkud ei tunnista normaalset jä'rjekorda-neil on ju põhimõte-kel jõud sel õigus-kokkuvõttes kui minnes üle saad on higine mees valmis. Tagasitulles peaaegu sama jama,ainult lisandub veel reisifirmade nahhaalsus,sest oodatakse ning korjatakse kokku samasse kanti ning hotellidesse sõitjad s.t.+ lisaks veel paar tundi...

Kui Iisraelis käidud, jaga muljeid! Mind ennast huvitab veel Jordaania. Plaanis minna kevadepoole 2-nädalaks ja mõlemad reisid teha.

Käisin selle aasta aprillis Novatoursiga. Piiril mingit jama polnud, kui välja jätta üleolevad ametnikud. Silmaringi laiendamiseks väga põnev ettevõtmine. Igatahes tasub ära käia. Surnumeres hõljumine on elamus omaette.

Ostsite kohalikelt reisi Jeruusalemma. Endal sama siht silme ees. Kust neid kohalikke leida?

Kohalikke reisibüroosid on iga tänava nurga peal ja ka rannas pakutakse.Vaata teemat TRIPID KOHALIKELT SHARMIS.

Kas on kellelgi ette trehvanud ka sellised pakkujaid, kes teeks 2-3 päevaseid reise ja saaks 2 riigis korraga ära käia. Mõlemasse eraldi sõites on tüütult pikk teekond 2x minekuks.

Kel plaanis Sinaist (Sharmist, Dahabist, Nuweibast, Tabast) sõita kas Israeli (Jerusalemm, Surnumeri, Masada, Eilat jne) või Jordaaniasse (Petra, Wadi Rum), võtke enne Egiptusse tulekut uhendust, et leida 1 kuni 3-paevane reis Israelis, Jordaanias, mis algaks sobival ajal Taba piirist ja joukas sinna tagasi. Risikorraldajad Israeli ja Jordaania firmad, giidid vestavad kas inglise või vene keeles. Kui ostate need reisid Egiptuse reisfirmadelt, maksate suurema osa rahast neile, uhinete vene gruppidega, mis sõidavad suurte reisbussidega (umbes 40 inimest bussis) ja passite tunde piiril koos bussitaite vene, ukraina jne turistidega. Samuti soovitan juba lennukis Sharmi soites leida kaaslasi erinevatest hotellidest, kellega koos need soidud ette võtta, et saaks kokku koguda vaid Eestist saabunud inimeste grupid. Minimaalselt 3 paeva ette teatamisega saan aidata kõigil Eestist saabujatel Israeli ja Jordaania sõidud Sinaist sujuma panna nii Sinais kui ka ule piiri Isralis, kus tootan. Kirjutage meilile olle3pai@yahoo.com info kusimiseks.

Ootasin, et foorumis keegi täpsemalt sellest Jeruusalemma reisist räägib aga ei midagi põhjalikku. Nüüd endal käidud ja kuigi hooaeg hakkab läbi saama, jagan ikka oma muljeid, keegi ikka vajab :) Ostsin reisi Naamast, arvan, et vahet ei ole, millisest büroost. Hind 100-110 USD. Käisime reedel ja nimekirjas oli üle 400 inimese, s.h. ka Eesti firmade kaudu ostetud reisid. Seega arvan, et kallima hinna eest omadelt ostmisel ei saa paremat teenust. Aga see minu isiklik arvamus. Sõit piirini 3 tundi, siis mitu tundi Iisraeli piiril ootamist. Meil läks päris hästi, 2 tunniga olime läbi. Kuna Egiptuse giidi üle piiri ei lubata, ootas meid teisel pool uus buss (väga tip-top), sõitsime Surnumere äärde, seal tuli giid peale, rääkis lühidalt, mida teha, aega anti 1,5 tundi ja merre. Mida keegi enne ei rääkinud, oli see, et seepi on vaja, et sool maha pesta. Kellel seepi ei olnud, maksis 5 USD ja sai mingi spets mereseebi. Lisaks 5 USD muda eest, mida tuleb kindlasti proovida. Vahemärkusena, et Iisraelis saab dollarite eest kõik tehtud, rahavahetust ei olnud vaja. Pärast merd tuli uus giid bussi, kellega sõitsime Jeruusalemma. Meid viidi ka Petlamma, mis on juba Palestiina. Seal on kirik, mis on Jeesuse sünnikoopa kohale ehitatud. Eesti ekskursiooni kirjelduses Petlemma ei ole, seega ei oska öelda, kas eestlased sinna viivad või mitte. Palestiinas oli meil kolmas giid, kuna juute sinna ei lasta ja meie Iisraeli giid ootas müüri taga, kuniks me tagasi tulime. Palestiinas ka sõime ja viidi mingisse poodi, kus sai suveniire osta. Tagasi Iisraelis, käisime vanalinnas ja kirikus, mis ristilöömise kohale ehitatud. Lõpuks nutumüür, mis jättis tõeliselt vapustava mulje. Ekskursioon algas hotellist õhtul 23.00 ja tagasi oli hotellis järgmisel ööl kl. 3. Nüüd kui väsimus ammu möödas, siis oli tõeliselt hea üritus, väga sujuv korraldus, Iisraeli giid oli super, rääkis aktsndita vene keelt, ilmselt oligi venelane. Tempel pandi passi,seal hullumajas (loe.piiril) ei kujutakski ette, et nendega kaubelda saaks. Reisid on venekeelsed, otsisin ka inglisekeelset, aga seda Naamas vist ei pakutagi. Vene kodanikel vajalik viisa ja eks ka see pikendab piiril ülevaatamist.

Sharmist Jeruusalemma

Kas keegi on käinud Sharmist ekskursioonil viimase kuu jooksul Jeruusalemmas?Kas see on praegu võimalik? Kas viisadega ei ole piiril probleeme? Olen paari näd. pärast minemas.

Käis detsembris Sharmist Jeruusalemma.Iisraeli minekuks ei ole viisat vaja.