Sharm- Kairo- Sharm.

Kas keegi annaks adekvaatset infot Sharm- Kairo- Sharm bussiliikluse kohta? Mis kell bussid lähevad Sharmist? Kui kaua sõidavad? Eeldan ise, et mingi 5- 6 tundi ja ikka mööda Siinai läänekallast üle El Touri. Kui palju sõit maksab? Kas Sharmi bussid sõidavad Kairos ühte kindlasse lõppjaama või on mitu jaama, kuhu jõuavad? Aitäh vastajatele info eest.

1
23

Neid busse läheb sealt ikka jubedalt. Oli vist iga tunni tagant või umbes nii. East Delta ja Superjet mõlemad. Hind ei vääri mainimist, kõvasti alla 100 naela kui nüüd hiljuti tõusnud pole. Esimene peatus Kairo lennujaama lähedal, siis järgmine on East Delta bussidel Siinai Stationis. Kus Superjeti lõpp-peatus on ma ei tea. Ehk teadjamad võtavad sõna ja ütlevad.

0
0

Peaks olema tunnis korra Sharmist- Kairosse (graafik on väga tihe). Viimased andmed eelmisest talvest 65- 75 naela. Seoses bensuhinna tõusuga võivad hinnad kerkinud olla. Ajakulu sõidule peaks teemaalgatajal enam- vähem õige olema (+ - nagu kõik sealmail).

0
0

Mina käisin esimesel korral täiesti lihtsa bussiga Kairos. Maksin 60Le. Istmed olid kitsad ja õlihais käis üle pea. See ligadi-logadi minek oli tingitud sellest, et luxbussid olid kõik välja müüdud. Tookord väljus see buss Sharmist nende üldisest bussijaamast (no oli koht). Omaette elamus oli see aga täiega. Kuidas neid kohalikke puistati. Teine kord Kairos käies kohalik tuttav soovitas ElGouna bussifirmat. Sellel omaette bussijaam. Bussid a la sellised nagu meil Eurolinesi Luxekspress. Buss tasemel. Hind äkki oli 80Le. Bussis pakuti pidevalt teed, igale reisijale anti karbike, milles oli valik teesid ja pakendis keeksike maiustamiseks. Kõik oli väga puhas. Reisisaatja käis pidevalt küsimas, kas kõik on korras jne. Ainult mis häiris oli see, et kuigi kohalikud reisijad ise magama keeravad siis telekas pannakse üürgama. Olin ise ka nii väsinud, et see teleka karjumine minu und ei häirinud eriti üldse. Tagasi Sharmi sõites oli taas huvitav jälgida, kuidas kohalikke puistati. Minu ees istus üks mehike, kellel oli mingi imelik valge löga kaasas....sinna valvepunki see mees jäigi. Oma seltskonnaga lõpuks juba viskasime loteriid, et mitu järgmises valvepunktis maha võetakse. Ega neid ju esimeses valvepunktis kõiki ära ei korjatud..igas natuke. Aru ei saanud kuidas need policed seal tegutsesid.

0
0

Reisuline, aga kust ma tean kus seal Kairos maha minna? On neid peatuseid seal üks või mitu? Ja kas tagasi sõites astun lihtsalt bussi või on seal bussijaam-hoone? Ja kas on enam-vähem kindel, et kusagil tunnise intervalliga saan peale või on trügimist? Ja üldse, kui millegiga puusse panen palju maksab taksosõit 500,- KM Kairost Sharmi?

0
0

Reisuline, äkki viitsid paar kriipsu mulle saata, ma võtaks su`ga ühendust ja helistaksin sulle kui sobib(?) Ma pole enne Kairos käinud ja ei tahaks grupi sabas õlisid osta. Aga küsiks su käest ma ei tea veel isegi mida-lihtsalt et kindlustunnet saada, sest keelega on nagu on. [email protected] Triin.

0
0

See ElGouna bussifirma peatas peaaegu kesklinnas. Viimane peatus. Enne seda pidavat olema peatus, kui tahad minna rahvusvahelisse lennujaama. Keerulist pole midagi. Bussis mõnelt kohalikult küsida, et kas õige peatus. Aitavad ilusasti. Kohalikud enamasti ikka töötajad, kes koju puhkusele sõidavad. Kui ma õieti mäletan siis bussid väljusid tihti. Soovitus on aga pilet varem valmis osta. Vähemalt tagasitulekul. Sellel ElGouna firmal oma bussiterminal oli Kairos. Samas kohas kus bussist mahagi tulid. Õlihaisune buss peatus ka kesklinnas. Kuid sel korral tagasi Sharmi bussile minekul pidime minema nende bussijaama. See oli tõeline pärapõrgu. Kuid seal igasugu busse väljus Sharmi-õlihaisuseid ja korralikke. Seal isegi bussipiletikassa töötas. Toogord vist tagasi sõitsime East Delta firma bussiga või oli Super Jet. Ma ei mäleta täpselt. Üldiselt mugavuse pärast kiidaksin rohkem seda ElGounat. Seda enam et kõik kesklinnas on. Minu arust kui bussist väljusime, siis ületee otse minnes oli suur kiirteesild ja sealt alt läbi ning oligi kesklinn. Sõidul kohaliku bussiga pead arvestama pidevate kontrollidega nii minekul kui tulekul. Rutiinne passi näitamine. Võivad küsida ka kuhu lähed, seda enam kui nt üksi sõidad. Kui seltskonnaga siis pole probleemi. Sharmist viisa kehtib vist 2-3 nädalat. Panen kaasa ühe hea aadressi: http://thebook-sharm.com/Services1.asp?categ=28&id=134

0
0

Aga aitäh Reisuline, kindlasti läheme bussiga. Veel-kas bussid öösel sõidavad? Ei raatsi oma nädalast päeva loksumiseks kulutada. Ilmselt on tark tagasisõidupilet kohe Kairosse saabumisel ära osta? Ja kas seal kesklinnas lähedal ka mõnda turgu on?

0
0

Viimased bussid väljuvadki just vastu ööd 11-12 paiku ja on hommikuks kohal. Öösel sõita ongi ka turvalisem, sest öösel käib suurem osa Kairo ja Siinai vahelisest turismiliiklusest ja sestap on kaubamasinate liiklemine keelatud.

Parim bussifirma on SuperJet, aga sellele peab enamasti varem pileti ära ostma. See väljub Sharmis üldisest bussijaamast ning Kairos Almaza jaamast (kust ka ülejäänud). Kairos peatub jälle algul Almazas ja siis Tahriri väljakul ehk täpselt kesklinnas. El Gounal pole ka viga paremad bussid on SuperJetiga võrdsed, lihtsalt et kõik ei ole paremad :). Bussijaama Delta Sharmi kõrval on ehk lihtsam leida (nähtavamal).

Aga Kairosse saab ka lennukiga, keset päeva üsna odavalt. www.egyptair.com

0
0

Millal plaanid minna? Äkki läheme ühel ajal, siis oleks seltsis segasem. Ma lendan 16.11. Sharmi ja edasi tahaks kohe Kairo poole bussiga. Lähen Toptoursi lennuga.

0
0

ma tänan kõiki kes viitsisid mulle vastata. Sõidan aastavahetuseks, 28. dets.Sharmi. Suured tänud ja päikest kõigile. Hatshepsut, paistad asjadega väga kursis olema, loodan, et puhkad kenasti.

0
0

Mis rahaühik on 60Le või 80 Le?

Mul oleks plaan võtta ette elu esimene soojamaa reis esimesel detsembri nädalal ja just Egiptus. Huvitusin Sharmist Kairosse bussihindadest ja nu mitte ei saa aru mis rahaühikutest jutt käib. Tean, et kohalik raha on EGP nael + hea kui on dollarid ja eurod kaasas.

Uurisin ka lennupiletite hinda ja 2 inimesele on Sharmist Kairosse edasi- tagasi piletid 2300 krooni midagi...

Püüan uurida piisavalt infot nii Sharmi Kui Hurghada kohta kuna minek on viimasehetke pakkumisega ja seega kindlat asukohta pole veel välja valinud.

0
0

Le ongi seesama egiptuse nael. Tänase müügikursiga 1EGP= 2,369 EEK. Seega siis üks ots bussiga Sharm- Kairo nii umbes 200 krooni. Üritan ise 16.11. õhtul mingi bussiga Sharmist Kairo poole minema saada ja enne kuu lõppu peaksin Eestisse jälle tagasi jõuda. Kui kodus olen, siis luban siia natuke lisainfot asjast huvitatuile kribada.

0
0

Aitäh. Igasugune informatsioon selle aasta hindadest on tõesti teretulnud. :)

0
0

Kurb olen, et saigi see oodatud reis seekord jälle läbi. Sharmist Kairosse saab tõepoolest väga hästi. Ise jõudsin Sharmi 16.11. õhtul kella üheksa paiku, võtsin takso ja soovisin bussijaama, kust bussid Kairo poole lähevad. Toptoursi neiu ütles enne, et takso peaks maksma nii umbes 50 Le-d, aga mina ei saanud kohe kuidagi selle hinnaga. 25 USD-d maksin, sest kõik taksojuhid olid nagu kokku leppinud, et alla seda ei vii, aga vaja bussijaama saada oli ja nii siis maksingi 25 taala. Mõni saab nüüd nalja kindlasti kõvasti, et vaata lolli. Super Jet väljus kell 23.00 ja pilet maksis 80 Le-d. Kohver pandi bussi alla, kleebiti lipik külge ja teine pool lipikust anti mulle, et keegi teine mu kohvrit kätte ei saaks. Sõit läks el Tourist ja Suessist läbi ning hommikul olin enne 6-te tibake Kairo kesklinnas Turgumeni bussijaamas. Seal oli mul sõber vastas ja Kairo puhkus algas. Tagasi tulin 24.11. õhtul kell 19.30 Sharmi poole. Sõiduriistaks East Delta buss ja pilet 75 Le-d. Sharmis hommikuks kuskil enne 4. Bussid olid puhtad ja ei mingit probleemi, kuigi tagasisõidul olin bussis ainus euroopa naisterahvas. Öised liinid olid mõlemal korral pooltühjad, mina sirutasin ennast uhkes üksinduses kiiresti kõige tagumisel istmel horisontaali ja keegi ei tülitanud. Minnes, jah, oli natuke liiga kõva muusika käima pandud, tagasi tulles mängis hästi vaikselt.Bussis käis piletikontroll ja ka politsei, kes küsis passe näha. Kohalikud magasid oma istmetel- kes keras, kes istukil. Igaljuhul olen mina valmis järgmisel korral samamoodi reisima. Mingit hirmutunnet ei teki ja väga turvaline tundub sellisel moel sõita. Kairos sai ka väga palju põnevat tehtud ja nähtud. Hullumeelselt crazy linn, aga oma seaduspärasustega, millest alguses üldse aru ei suuda saada, tundub linn toimivat täielikult. Käisin ka paaril õhtul üksi väljas ja keegi lausa külge kleepima ei hakka, kui ise suudad kaine mõistusega ja sõbralik olla. Avastasin muideks ühe hea kavaluse. Kui mu isiku vastu hakati tõsisemat huvi tundma, siis ütlesin, et olen egiptlasega abielus ja kordi siin olnud (viimane on ka tõsi muide). Kohe tekkis selline respekt kaasmaalase abikaasa vastu, et ei mingit keele kõrva ajamist. Küsiti hoopis, et kes see õnnelik mees siis ikkagi on ja kas me oleme tõeliselt õnnelikud. No eks siis tuli natuke edasi udutada, aga sellega ka asi lõppes. Sooviti ikka õnne ja armastuse jätku. Niipalju praegu siis sellel teemal.

0
0

Hatshepsut, tänud, et kirjutad -annad julgust ise seigelda, ma juba ootasin kas sa midagi kirjutad. Puhkasid hästi? Ah, ma pean veel aastalõpuni ootama! Ma ei jaksa ära oodata millal Sharmi saan!

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased