trip-krainetrip-ukraine-dark
Sheremetyevo lennujaam

Tere, on kellelgi kogemusi Sheremetyevo lennujaamaga, kas 1.55 on piisav aeg, et jõuda järgmisele lennule. Lend on Ho Chi Minh( Air China)- Peking(Air China)-Moskva(Aeroflot)-Riia? Kas Moskvas tuleb pagas välja võtta või saab otse Riiga saata? Enamjaolt nii ju saab, aga kas see töötab ka Aeroflotiga.

Kas sul on kõik lennud Aerofloti või temaga võrdsustatud lennufirmaga?, siis on OK. Eriti, kui äraantava pagasiga ise ei pea enne uut lendu tegelema. Muidu on Sheremetjevos mitu terminaali, osad üksteisest kaugel- nende vahel sõidutab tasuta lennujaama mikrobuss. Arvestavad ikka, et inimene jõuaks järgmisele lennule- siis sõidutavad kasvõi sind üksi. Ja kui su järgmine lend sõiduplaani järgi stardib enne 24 tundi, pole isegi transiitviisat vaja. Ma ei tea, kuidas siis viisaga on, kui lend edasi lükatakse ja vahe venib üle 24 tunni pikkuseks. Mulle tundus, et lennujaamas oli mõningatel tööaegadel võimalus transiitviisat vormistada, aga lennu edasilükkamine ju ei peaks reisija süü olema ja transiitviisat nõudma.

Moskvas peab olema transiit viisa et kohvrit kätte saada....

Kui ei ole tegemist Vene siselennuga, siis saab pagasi ikka lõpuni. Kuid teine lugu on lennufirmade vahelise pagasilepingutega. Kui sa oled ise lennud kokku pannud, siis ei saa olla kindel, et saab pagasi lõpuni saata, kuid kui reisibüroo poolt müüdud reis, siis nemad tavaliselt kontrollivad lepinguid ja siis saab lõpuni. Transiitviisat pole vaja, kui tsoonist ei välju ja jätkulend on 24 h jooksul.

Tänud vastamast. Lennud plaanisime ise kokku panna ja kuna tundub, et läheb ikkagi nibi-nabin see lennu vahetus, siis otsime paremaid variante.