Singapur

Tere!

Palun natuke infot ja abi.

Nimelt on soov järgmisel aastal (märts/aprill) minna 4 päevaks (kohalejõudmise päeva ei arvesta) Singapuri. Tean, et neli päeva kohapeal on hullumeelselt lühike aeg, aga mis teha. Plaan on külastada üht tuttavat ning rohkem ei ole võimalik lihtsalt Eestist eemal olla.

Olen natuke uurinud Singapuri kohta ning tean, et kõike ei ole võimalik selle lühikese ajaga külastada/vaadata, kuid sooviksin teada, kuhu Teie soovite võimalusel minna? Endale meeldib väga idee külastada Singapuris olevat vaateratast (Singapore Flyer).

Hetkel on hotell broneeritud Orchardi linnaossa, kuna tuttavad elavad kohe seal samas.

Samuti sooviks Teie soovitusi/kogemusi teada seoses lennufirma valikul. Nimelt pean piletid lähima nädala jooksul ära ostma ja olen nüüd dilemma ees millise firmaga lennata ja kas neil üldse mingit vahet on? Kas lennata KLM-i või Finnairiga? Paar korda olen näinud lennupiletit ka Qatar Airwaysi ja Turkish Airlinesiga... Igatahes on küsimus selles, millist lennufirmat s.h millist vahemaandumist eelistada?

Kui paljud teist on ostnud lennupileti www.momondo.com lehelt ja kas see on turvaline ja hea? Ise olen alati kasutanud Estraveli või expedia kodulehte ning kogemus selle lehega puudub.

Kas mul on õigus, et Singapuri lennates ei pea ma tegema ei viisat ega midagi esta taolist? Lihtsalt lähen ja kõik?!

Kuna pole varem nn "sinnapoole" lennanud siis olen suhteliselt teadmatuses. Seega igasugused soovitused ja info on teretulnud.

Suur tänu kõigile vastanutele juba ette.

Kohapeal kulub sul ringivaatamiseks 2 täispäeva, sest enamus vaatamisväärsusi on kompaktselt kesklinnas:

 1. vaateratas (siia osta netist pilet, tuleb odavam)
 2. Marina Bay katusevaade: siia mine kindlasti õhtul. saad ilusa vaate linnale
 3. Gardens by the Bay
 4. the Merlion
 5. Buddha Tooth Relic Tempel
 6. Sri Mariamman tempel
 7. ööklubi
 8. Mustafa Centre - parim shoppingukoht!

loomaaeda (ka öö-) ei soovita, ei midagi erilist, mõtetu raharaiskamine Flower Dome on nii ja naa... meie käisime KLM-ga viisa kohta oleks sa ise ka saanud netist uurida: http://vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-kodanikel-oigus-siseneda-viisata

meie reis:

Uurisin ise ka viisa kohta, aga mitte välisministeeriumi lehelt (ise ka ei tea miks). Kindluse mõttes tahtsin lihtsalt üle küsida, et ega keegi pole kuulnud a la mingitest muudatustest.

Suur tänu sulle info eest! Tuleb kindlasti kasuks.

On olemas üks hea ülevaade http://www.estravel.ee/blog/3-paeva-singapuris/ Sinu loetletud lennufirmad kõik on head, vaata hindu ja võimalikult vähe ja lühidaid vahemaandumisi. Mina eelistaks Qatari hea pardateeninduse pärast.

Mina ei valiks näiteks KLMi, sest kõigepealt paar tundi läände lennata, et sealt uuesti itta hakata lendama, on nagu natuke ju mõttetu. Finnair on ajalises mõttes minu meelest kõige sobivam - Tallinnast on Helsinkisse nii piisavalt lende, et ümberistumisaeg ei veni ka pikaks.

Ise kaldun ka vist Finnairi poole, kuigi pilet natuke kallim. Samas aeg ka maksab!

Erinevalt AndresK arvan, et Singapuri loomaaed on täisti normaalne, igal juhul jätis parema mulje kui paljuhaibitud San Diego oma. Eriti meeldis suur orangutangide esindus. Sai kunagi kasutatud KL lennates stopeverit Sinagapur Airlinesiga ja loomaaed jne olid tasuta kupongidega. Kas loomaaed on möttetu raharaiskamine? Jah, eks nii vöib ju enamuse kohtade ja reiside kohta õelda:) Lisaks ronisime metroost maha ka mingis kohalikus magalas, seal tänavatoidukohas koos kohalikega löunatamine oli omaette elamus ja odav ka.

Kui plaan minna (ja see on kindlasti parem plaan) Marina Bay Sands hotelli katuseterrassile, siis sinna tuleks just minna tund enne hämardumist. Pimadaks läheb Singapuris kiiresti ja sel juhul saad imelised vaated linnale nii valges kui pimedas. Parem plaan on see sellepärast, et Flyeril on aeg piiratud ja katuseterrass on kõrgem ka. Kui katusel ära käid, pole mõtet vaaterattale enam raha kulutada.

Singapuri loomaaiast on mul ka ainult head mälestused ja öösafari oli ka väga äge. Kahjuks asub loomaaed kesklinnast eemal ja nii piiratud aja puhul ei pruugi sinna jõuda.

Mustafa Centerist elektroonika kohapealt on veel parem Sim Lim Square.

Lennufirma kohapealt niipalju, et minu eelistus on olnud Lufthansa. Kaotad ajas küll mõned tunnid (võrreldes Finnairiga), kuid saad lennata suurima ja mugavama A380 lennukiga ja pardamenüü on ka palju parem.

Lennukite vahe A380 vs A340 on ikkagi suht minimaalne. Jah A380 on uut tüüpi istmed ja meelelahutus, kuid üldine mugavus on suht sama. Lennuajal on trubulentsiga kohad ka suht ühtemoodi raputavad. Ainuke pluss on maanudmine. Nii et seda poolt puhkusepäeva ei ole küll mõtet Lufti või KLMi peale kulutada. Tulles tagasi Singapuri juurde, siis peale kalli linna mina seal suurt midagi ei leidnud. Need igasugu "paat" ja vaateratas on toredad asjad aga kui ei lähe, siis millegist ilma ka nagu ei jää. Mulle, kui kokanduse huvilisele jättis hoopis parema mulje hiinalinna kaubandus(söögiga seonduv) ja meditsiinipoekesed. Kuigi ostudelt saab ka taxfree tagasi, saab teatud asju Singapuri lennujaamast odavamalt.

Olen lennanud nelja erineva firmaga. Paremuse järrjekorras oleks minu arvates: Lufthansa, Finnair,Turkich Airlains ja KLM.KLM - ga on oht,nagu mul oli,et ettevedaja Estonian Air startis Tallinnast tund hiljem ja siis pidi jooksuga järgmisele lennule minema ja ka lennuväljal olid viidad puudulikud. Hotellidest soovitaks soodsa hinnaga V Hotel Lavender **** ,mille all on ka metroojaam. Hea võimalus liikuda igale poole. Kui soov aga vabaõhukohvikutes õhtul istuda,siis hotelli võiks võtta ka soodsalt Hiinalinnas Fragrance Hotel Riverside.Ka metroojaam 100 meetri kaugusel ja jalutuskäigu kaugusel suur hulk vabaõhukohvikuid.

Hotellist: kui sa just Singapuri ei plaani jälle ja jälle minna, siis ööbi (kasvõi üks öö) Marina Bay Sands'is! Mida kõrgemal, seda parem. Usu, kulutatud raha on elamust väärt! Hotelli külastajad saavad ka tasuta katusebasseinis sulistada (võibolla veel midagi, ei tea): https://www.marinabaysands.com/sands-skypark/infinity-pool.html Me ei ööbinud seal ja ausalt öelda siiamaani kahetseme.

Hetkel olen broneerinud The Quincy Hotelli kuna asukoht on väga hea ja olen lugenud vaid kiidusõnu (söök hinnas, mitte ainult hommikusöök, kui ma nüüd õigesti aru sain ja seal mingeid eri pakette pole). http://www.quincy.com.sg/

Siin üks blogija räägib ka sellest hotellist: http://darrenbloggie.com/2013/07/01/everything-is-free-staycation-at-the-quincy-hotel/

Nii igaks juhuks hoian silma peal hotellidel, et äkki tuleb midagi veel paremat. Marina Bay Sands'i peale mõtlesin ka, et äkki broneeriks viimase öö seal, aga hetkel pole seda teinud. Lennupiletid sai ostetud Finnairi kaudu 660€ tk.

Me omal ajal ööbisime Oasia hotellis. (Operaator vist sama, mis Quincyl.) Julgen soovitada, kui hea hinna leiab. Tuba oli ilus, hotell korralik, katusebassein mõnus ning kohe kõrval kaubanduskeskus ja MRT jaam. Meil tollal sööke toa hinnas polnud, kuid kaubanduskeskuses oli väga mitu erinevat söögikohta igasugusele rahakotile ja maitsele (pluss toidupood) ning väga mõnus kohvik, kus kohalikku hommikusööki pakuti.

Kas kellelgi on kogemusi Singapuris kohapeal adapteri jms ostmisega. Vaatasin internetist, et seal on teised pistikupesad ja nüüd on väike mure, et kust ma saan vajalikud tarvikud, et enda mobiili/ipadi laadida.

Singapuris on UK pesa, kohapeal oli müüa igal pool, mõtekas kohe lennujaamast ära osta, hind selline ca 3-5€

Just tulime tagasi, ööbisime Rafflesi hotellis, kallis aga fantastiline. Marina Bay Sandsi kohta niipalju et väljaspoolt jätab sügavama mulje kui seestpoolt, nende väheste aastate kohta mis avatud olnud juba nii ära trööbatud, ainuke asi mis neil on, ongi see katuse bassein ja sinna saavad vaid hotelli külalised muidu ei midagi erilist. Vaateratas nii ja naa, samuti ei midagi erilist, öösafari ok kuigi Balil safari pargis oli öösafari palju elamusterohkem, Sentosa ja Universal Studios meeldis väga, pole Ameerika löbustusparkides käinud nii et vörrelda ei oska. Hotellis panime enda laadijad pistikutesse, ei oska nuüd öelda kas seal olid seinakontaktid kohandatud kuidagi. Olime kolm päeva seekord ja jäi tunne et nii palju veel teha ja käia nii et kindlasti järgmisel Aasia reisil ka seal peatus. Oleme lennanud Finnairiga, ja Qatariga ja Lufthansaga, seekord Singapore Airlines ja siiani parim, magasin 8 tundi jutti nii minnes kui tulles, väga mugav oli ja filmide valik ka super, köik uued filmid olid olemas.

Kas kohale jõudes lennujaamas peab olema ette näidata hotelli broneeringu kinnitus kogu Singapuris viibimise aja kohta? Mulle meeldib hotelle vahetada iga paari päeva tagant ja kohapeal majutust valida, mitte internetis piltide järgi. Ja kuidas seal tõendada rahaliste vahendite olemasolu?

Netis nimelt selline info:

Eesti passile viisavaba kuni 90 päeva korraga. Vajalikud dokumendid:

 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Singapuri saabumist
 • edasi- tagasi piletite broneering
 • juhul, kui soovitakse reisida Singapurist edasi mõnda teisse riiki, siis ka need piletid ja vajadusel sihtriigi viisa
 • hotelli broneeringu kinnitus
 • piisavate rahaliste vahendite olemasolu
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
 • soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel

Meie läksime Singapuri, siis küll ei mäleta, et oleks küsitud hotelli broneeringut vòi rahaliste vahendite kohta. Kõik oli väga lihtne, mingit küsitlust polnud.

Selge, aitäh. See info oli ka sisestatud aastal 2009 ja olen ka ise täheldanud, et sageli ei kontrollita päris kõike, mis kusagil kirjas.

Enne Singapuri sisenemist antakse minu mäletamist mööda väike leheke, tihti juba lennukis, kuhu kirjutad enda andmed ja hotelli nime (vabalt võib olla suvaline), broneeringu ja raha olemasolu ning muu kedagi ei huvitanud. Selle lehekese peab Singapurist lahkumiseni alles hoidma. Singapurist sai Malaisiasse ja tagasi mitu korda käidud ja ka selleks ei olnud midagi vaja ette näidata.