Singapuris 3 päeva

Jõuame 30.04 hilisõhtul Singapuri ja 03.04 kell 23,50 väljub lennuk Singapurist Helsinki.02-03,05 ööbime kuulsas Marina Bay hotellis, seega üks päev korralikult sisustatud. Aga mida soovitate ja millist hotelli võiks valida 30-st kuni 02.05 lõunani ;) ja milliseid kohti soovitate külastada. Ja kas kedagi veel selajal Singapuris viibib ;)Ette tänades ;)

Swissotel Stamford on muidu väga heade vaadetega kõrgemate korruste tubadest, aga mind isiklikult häiris kerge kopituslõhn toas. Külastada soovitan kindlasti Sentosa tehissaart, see on väga lahe kogemus. Ning transpordi jaoks ostke 3-päevased Tourist Pass kaardid, nendega saab piiramatult ringi sõita ja ühistranspordiga pääseb tõesti igale poole.

Kui Te Marina Bay Sandsis Club toas või sviidis ööbite, siis on jah rohkem tegavust hotellis, muidu peale basseini ju midagi muud eriti teha polegi. Club toaga on peale hommikusöögi hinnas ka afternoon tea ja pre dinner drinks. Soovitan kindlasti, sest Club55-st on vaade juba imeline! Marina Bay ümbruses on veel Gardens by the Bay aiad, õhtune laseri- ja muusikaetendus ostukeskuse ees oli ilus ja meile meeldis Gluttons Bay Hawker centeris söömas käia, mis on ka kohe seal lähedal, ainult vaja üle Helix silla minna.Ma Sentosa saart ei soovitaks, sest see on kesklinnast kaugel ja linnaski on tegevust palju. Meie jalutasime Chinatownis ja Little Indias (kindlasti käige templites!), shoppasime Orchard Roadil, ja sõime superhead toitu hawker centerites. Metroo on liiklemiseks väga mugav, ühe sõidu pilet on 1.40 ja piletile saab vajaduse korral raha juurde laadida. Alates kuuendast sõidust (kui ma õigesti mäletan) on odavam. Meie kasutasimegi liiklemiseks metrood, ainult lennujaama otsad sõitsime taksoga, maksis mingi 18 kohalikku dollarit lennujaamast Marina Bay Sandsi.

Tänud Kristi ;) Marina Bay-s jah võtsime Club toa, et kui juba siis juba :) nüüd veel lahtine esimene hotell, et kuhu võtta ;) ?Samas need suured kaubamajad milledest on mõnes postituses mainitud, et mis seal salata, et kui juba seal siis viskaks ka silma kaubandusvõrgule, et millised on hinnatasemelt normaalsed ja kuidas sealt elektroonikat osta, et kas tasub ja kuidas hinnad on ;)

Loomaaed ja pandad + ööloomaaedGardens by the BayRafflesi hotell ja ümbrusMeie muljed siin

Mina majutuks Shangri-La's Rasa Sentosa Resort and Spa -sChinatownis ja Little India - kindlastiMarina gardens - www.gardensbythebay.com - kindlastiHoiatan, et Marina Bay-s võid pettuda, kui just ei meeldi külg-külje kõrval basseinis olla, tohutu lärm ja trügimine. 

Hinnatase võrreldes muu Aasiaga on kahtlemata kallim ja vastab riigile, kus keskmine palk on 4000 eurot kuus, ning linnale, mis tihti figureerib maailma kõige kallimate linnade seas nr 1 kohal.Ilmselt ei leia midagi, mida Ali Expressist ei saaks mugavamalt otse koju tellida. Või kui hind pole probleemiks (hotellivalikut arvestades), siis võib ju ka Eestist osta, ehk on odavamgi ega pea vedama maailma teisest otsast.

Sentosa oli suhteliselt meh, kuigi sealne akvaarium on kõige ägedam, kus ma käinud olen.Gardens by the Bay oli väga äge. Mina sõitsin Singapore Flyeriga, mis oli ka täiesti tore.

Nojaa.Sõltub ju väga palju huvidest. Läheks Hiinalinna, Little Indiasse ja kui huvi, siis moslemite Arab Streetile. Tänavatoit - Chinatown Food Street või Maxwell Road või kohati isegi Victroria Streeti paralleeltänavad.Orchard Road ja shoping - see on asi, millest ma kohe üldse aru ei saa. Vanasti müüdi seal vähemalt mingeid piraatplaate, aga see show on sealt ammu kadunud.

Garden by the Bay õhtune valgusshow on imetlemist väärt. Botaanikaaed ühe ilusama orhideeaiaga.

Tere, palun abi, kui sisenen Singapuri ja edasi Malaisiase, pass veel kehtib, tagasitulles juba mitte, mingi 10 päeva lõppeb ennem riigist väljumist. Kas on see probleem? Või kui praegu osta piletid ara otseTurkishairlines-il, kas pärast saab muuta passi numbri  piletil? Tänud ette!

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõpu kuupäeva, niiet jama tekiks ilmselt juba Tallinnas.Dokumendi andmed pead sisestama alles check-in'i tehes, niiet sellega pole kiiret.

Nii on nagu kuningas kirjutab. Ostmisel passiandmeid ei küsitud. Aga selle passiga ei lasta isegi Tallinnast lennukisse, muudest asjadest rääkimata.