trip-krainetrip-ukraine-dark
Singapurist KL-sse

Paljud soovitavad selle teekonna läbida rongi asemel bussiga, sest pidi odav, mugav ja väiksema ajakuluga olema. Aga ei suuda netist leida ühtegi bussifirmat, millel oleks rongiga samas hinnaklassis pilet. Oskab keegi midagi konkreetset soovitada. Veel sooviks teada, mis võimalused oleksid Singapuri lennujaamast rongi- või bussijaama saamisel peale takso.

Tahaks liikuda marsruudil HK-AG-SL- MN- HK. Palun aidake, kas saab bussiga või lennukiga.

Trikk on selles, et bussiga s6itke mitte otse Singapuri vaid Johor Bahrusse (loodan, et 6igekirjaga vaga m88da ei pannud), Singapuri kylje all asuvasse Malaisia linna. Ja seal siis yletage piir ja s6itke juba Singapuri sisese transpordiga kesklinna. Nii tuleb reis odavam. Bussifirmade kodukate kohta ei oska ma midagi 8elda ent ma ei muretseks liialt - minge lihtsalt KL-is bussijaama ja ostke pilet :) Singapururi bussijaamas ma ei ole kainud, kuid linna metroo liigub edukalt lennujaama ja rongijaama vahel. T6si, lahimast metroo peatusest rongijaama oli miski 15-20 min k6ndimist, kui ma ei eksi.

Aa, nyyd alles nagin, et liigute mitte ylevalt alla vaid alt yles. Loogika on igatahes sama. Singapurist organiseerige ennast Johor Bahrusse ja v6tke sealt pilet Kuala Lumpurisse.

Ma oskan hästi konkreetselt nõu anda, kuna just sai tuldud. Mulle meeldis kiirbuss kordades rohkem kui lennukis vaevlemine. Väga meeldivalt ruumi, hinna sees söögid-joogid. Pilet kuskil 300-350 EEki. Sõidu pikkus ca 5 h.

Firmasid on väga erinevaid.kasutasime Aerolinesi, mis viib otse KL-i kesklinna. Väljumine Singapurist on Front Harbourist (Cruise Centre), taksojuht teadis. Lennujaamast sinna on küll ca 250 eeki taksoga, aga tundus lihtsam, kui metroodega seigelda.

Ise sai edasi-tagasi lennukiga lennatud. Kuna pilet on odav (samas kandis bussi hinnaga - vaata AirAsia või Tigerit), siis ei näinud mõtet bussiga seiklemisel. Aga maitse asi muidugi, bussiga näeb muidugi rohkem.

Kas rongiga on samuti võimalik Kuala Lumpurist Singapuri reisida ja palju vöiks see maksta vörreldes bussi ja lennukiga. Mis riskid, suuremad väiksemad?

Sõitsin mais öörongiga Kuala Lumpurist Singapuri. Väljus õhtul ja hommikul 7 paiku olin Singapuris. Pilet oli 200 krooni kandis, mis on minu meelest väga soodne. Erilisi riske ei hakanud silma, võibolla see et ikka soovitud vagunisse soovitud magamiskoht saada ning Singapuri piirikontrolli maha mitte magada:) Seal karmid reeglid, nt ei tohi isegi pakki suitsu kaasas olla, suurest alkoholikogusest rääkimata.

Olen Kuala Lumpuri-Singapuri vahet sõitnud nii bussi kui lennukiga. Singapurist Kuala Lumpurisse maksin bussisõidu eest 30 Singapuri dollarit, vastupidises suunas on bussipilet üldjuhul odavam. Bussiaknast väga erilisi vaatamisväärsusi minu meelest näha pole. Lennupileti ostsin kuu aega ette ja maksis veidi isegi vähem, kui bussipileti eest sai makstud (AirAsia). Singapur-KL öörongipilet oli olemas aga ei kasutanud. Rongipiletit võimalik internetist ka osta. Mina soovitaks lennukit kasutada juhul, kui linna pole plaanis külastada ja lihtsalt tarvis kuhugi edasi lennata. Muidu bussid supermugavad ja jääb ära lennujaama kesklinna vahet sõitmine (mis samuti võtab aega).

Aga üldjuhul saan aru, et lennukiga on kõige mötekam liikuda. Rongi vöi bussiga liikuda tahtsin seepärast, et rohkem näha ümbruskonda. Aga nagu aru sain ei olnud bussiga liikudes just midagi erilist vaatamist ja öörongi vöttes pimeduse töttu samuti midagi ei näe. Võibolla päeva rongid sama odavad siis veel. Aga linna on plaanis külastada küll, siis võibolla bussiga oleks toredam reisida, sest lennukitega saab Aasia tripi ajal lennata veel küllaga. :D

Tere!

ei hakanud uut teemat tegema kuna pealkiri oleks sarnane.

Plaan lennata Singapuri ja sealt öörongiga Kuala Lumpuri. Sattusin ka infot otsides antud lehele: http://www.escapetraveler.com/singapore-to-kuala-lumpur-by-train/ ja talitasin samamoodi nagu seal juhendatud. Sain aru, et pileteid saab netist osta 30 päeva enne reisi, mis võiks olla minu puhul 7.märts.

Huvipärast olen ka vaadanud siin paar päeva, et kas on kohti, aga koguaeg kui hommikuti netti jõuan, et vaadata kas täna kuu aja pärast oleks kohta rongis, ütleb et all coaches fully booked. Kas see ongi nii populaarne? või peaks seda tegema kohe peale südaööd? kas siis Kuala Lumpuri aja järgi südaööl? Singapuri aja järgi südaööl?

On kellelgi värskeid kogemusi? või saab mingit moodi bookida piletit ka varem? kuskilt käis läbi isegi 60 päeva enne jutt, aga vähemalt mitte hetkel ja mitte online.

Tänud värske info eest! Raino

Meil kohe sama trip ees, ainult vastupidises suunas. Uurisime ka rongi aga seis oli sama, "fully booked" pidevalt. Siis vaatasime et TigerAir`i lennupilet on ca 40EUR ja rohkem ei mõelnud, kuna polnud konkreetne eesmärk rongiga sõita vaid saada punktist A punkti B ja lähtusime sellest et aeg on raha, siis sai lennuki kasuks otsustatud.

Öörongi või bussiga sõitmisel võidab tegelikult päevast aega rohkem kui lennukiga, eriti kui õhtul Singapuri jõuad. Juurde tuleb ju aeg, mis tuleb enne väljalendu lennujaamas olla, lisaks on KLis lennujaamast linna ka päris pikk sõit.

Hetkel vaatan ise samuti KTMB-d KULi suunal ning tõesti on nõudlus suur. Suuresti peaks olema see tingitud sealse kalendri tähtpäevadest e uus aasta jne. Samas olen siin paar päeva jälgides leidnud väikse seaduspärasuse, et paar päeva peale müüki tulekut tekivad vabad kohad. Ju siis mingid agendid lasevad oma bronnid vabaks vms (aga see ei kehti 100%).

Uue päeva bronn peaks lahti minema kell 08 hommikul kohaliku aja järgi e kell 2 öösel meie aja järgi.

NB! Igaks juhuks mainin, aga suure tõenäosusega on Raino84 pannud tähele, et KTMB ei välju SINst, vaid Johor Bahrust.

Lennuk on reaalselt ainult tiba kallim (nii SIN-st kui ka Johor Bahrust). Minule sobib KTMB just sellepärast, et ma saan rongipileti raha eest ka öömaja.

Lennuaeg KUL-SIN 1h 10min, väravas olla min 30 min enne väljumist. Lennusõit on ajavõit :) ...aga kellele ema kelle tütar...

Jep vaatasin väljumisi JB-st nagu seal lehel mainitud ka :) aga ega mul pole ka vahet kas lennukiga või trammiga või trolliga. Lihtsalt millalgi jäi siit silma see, et saab öörongiga ka ja mõtlesin, et miks ka mitte .. saab normaalselt horisontaalsel pinnal magada, mitte lennuki istmete vahel piinelda... kuigi lend pole just väga pikk.

Aga eks ma uurin edasi, kas tuleb mõni müüki.

Kohaliku aja järgi mõeldakse siis malaisiat või singapuri? ise olen austraalias hetkel ja see kell 8 sobiks isegi paremini, sest siis on siin ka juba päevane aeg, mitte kesköö :)

Kell 8am on Malaisia aja järgi.

Vaatasin siin veel veebruari viimaste päevade õhtuse rongi (nr.24) saadavust ja kui need veel veebr lõpus olid fully booked, siis nüüd on enamvähem kõikidel päevadel saada nii istekohti kui ka sleeperit. Ma ise jõuan 04.03 õhtul SINi ja rong oleks ideaalne edasiliikumise vahend arvestades, et KUList läheb edasi alles hommikul. Ehk loodame siis parimat.

Tundub, et kas nendele rongipiletitele on tõesti meeletu nõudlus või on selle bron.süsteemiga midagi mäda. Sai passitud seda avanemise aega ja koheselt oli kõik fully booked. Üks artikkel annab vähe aimu, et mis seal rongipiletitega toimub http://www.thestar.com.my/news/nation/2016/01/09/ktm-tickets-sold-out-seats-for-northbound-trains-snapped-up-within-hours/

Sama siin.. jälgitud ja kohe fully booked.. aga veebruari lõpu kuupäevadel on saada.. naljakas. ise jõuan singapuri 5.03 ja tahaks edasi liikuda 7 või 8 kindlasti.. alati on valik, et lennata.. selles mõttes pole hullu :) reisikaaslasi? mida singapuris head teha 2 päevaga? :D

Tundub, et nö. "fully booked" müsteerium on lahendatud. Neile omapäraselt ametlikud teated saabuvad küll nädal hiljem, aga hea et üldse. Ehk rongiaegade ümbertegemisega seoses on hetkel selgusetu, kas ja mis aegadel nad märtsis sõitma hakkavad. Heal juhul saab kuu keskel jälle broneeringusüsteemi käima. Lisainfo http://railtravelstation.com/

Aga kas neid siis kuidagi moodi üldse soetada saab või ongi kohale minek ja siis? samas singapuri minnes peab olema ka väljumine juba kindel, seega arvestades seda tingimust, siis jällegi nii ei saa..