trip-krainetrip-ukraine-dark
"Ski in ski out" Alpides

Kuna ühes foorumipostituses kerkis säärane küsimus esile siis võiksimegi siin jagada kogemusi, millistes Alpide suusakuurortides on parimad ski-in ski-out võimalused. Piltlikult öeldes, peaks siis öömaja jääma laskumisnõlva äärde 100m raadiuses. Loomulikult on igas kuurordis ülikallid hotellid all orus, tõstukijaama kõrval. Jätaks siiski need kõrvale.

Minu siiamaani parim kogemus on Val Thorens, 3 oru piirkonnas. Absoluutne mugavuse tipp, pidi vaid liftiga 5 korrust alla poole sõitma ning uksest välja tulema. Õhtul sama moodi suuskadega praktiliselt tuppa. Austrias ja Shveitsis kahjuks pole õnnestunud sellistes kohtades käia. See aasta on plaanis Cervinia ning vähemalt majutuse kirjelduse järgi tundub ka seal olevat majutus täiesti suusaraja ääres. Elame näeme. Minul isiklikult on see ääretult oluline, et ei pea iga päev kolistama suusabussiga ringi. Loodetavasti jagate siin oma muljeid kohtadest, kus olete viibinud.

Söldenis (Austria) olen ööbinud täiesti raja kõrval. Val Gardenas (Itaalia) olen ööbinud 30 sammu rajast. Aga nii palju kui ma ka püüan meenutada, siis konkreetsete majade nimesid küll enam pähe ei karga :) Mõlemas kohas sai lauaga maja ukse ette sõita. Söldenis sai kolm sammu välisuksest ka laua ka alla panna. Val Gardenas pidi 30 sammu jalutama, et kohani jõuda, kust sõitma sai hakata.

Söldenis Pension Arno täitsa raja kõrval. Ja teisedki majad Panoramastrasse ääres.

Panoramastrasse tuletas mulle lõpuks Söldeni maja meelde kah: http://www.panoramaalm.com/panoramaalm/

Prantsusmaa osas, näit. tuntumatest Meribel, Val d'Isere jne, kuid ka väiksemad on suur osa majutustest radadega praktiliselt otse tuppa. Ainukese erandina ehk tuntumatest Chamonix, seal pead tõesti enne kasutama pigem mehhaanilisi abivahendeid (nii tõstukeid kui ka busse), et jõuda mäkke, või tagasi tulla, kuid samas on Chamonix kui selline, linnana omamoodi tore.

Üldjuhul saab mäele mineku ja mäelt tuleku mugavust hinnata ka suusakeskuse mäe ja linna kaartide järgi, mis on internetis olemas.

Apeksile, Üldjuhul saab kõike tänapäeval internetist ise otsida, kuid foorumite eesmärk ongi see, et vahetada oma kogemusi. Püstitatud küsimus ei olnud absurdne. Kui Te ei oska konkreetsele küsimusele vastata siis pole ehk vaja ka postitust kommenteerida.

Palle, soovisin aidata ja ei saa Sinu pahameelest aru. Mul endal läks tükk aega enne, kui selle peale tulin, et enne (leitud soodsa ja muus osas sobiliku) majutuse "lukku löömist" ka selle asukoha sobivus mäe, tõstukite jm suhtes üle kontrollida. Samuti jäi Sinu postitusest mulje, et Sa oma valitud Cervinia majutuse asukohta suhtes seda teinud ei ole.

Esimesest postitusest jäi mulje, et Su soovitus oli selline - "miks sa küsid seda siin, vaata ise internetist". Võib olla sain valesti aru. Mis Cerviniasse puutub, siis ikka olen enne majutuse lukku panekut palju taustauuringut teinud. Kuid lõpuks võib alati tulla välja, et kirjeldus ei vasta tegelikkusele. Näiteks liftid asuvad 200m kaugusel, kuid reaalselt on vaja 200m mitmekümne kraadisest mäest ülesse ronida enne kui liftideni jõuab. Ehk siis kindel saab siis olla kui oled seda ise näinud või keegi usaldusväärne inimene väidab nii. Selleks sai ka teema püstitatud, et tripikad jagaksid enda kogemusi.

Avoriaz on selline kuurort, mis kogu ulatuses suhtliselt nõlvade vahel. Autoteid seal polegi, auto jätad linna sissekäigu juurde parklasse. Ma küll kaldun arvama, et üldine hinnatase seal päris kõrge. Lahedad on mitmekümnekordsed majad, kust rada läheb sisuliselt su rõdu alt ja liftilt vaatad, mis teised toas teevad.

Kui su elamine asub Cervinia`s sellises kohas nagu Cielo Alto, siis võid olla kindel, et lift läheb ukse eest, suuskadega saad ka põhimõtteliselt tuppa sõita ja suuskadel ka kodust edasi sõita. Käisin ise seal just juba teist aastat järjest.

Saigi siis Cervinia's elatud sellises kohas nagu Cielo Alto. Tõesti, suuskadel sai sõita ukse ette, kuigi viimane paarsada meetrit tuli teha korralikku off piste läbi puude ja mitme meetrise lume, et jõuda ilusti ukseni. Väga algajad oleksid seal hätta jäänud, kuid oli ka võimalik sõita mööda rada ja siis paarsada meetrit kõndida majani.

Sel juhul sa ööbisid seal majas, mis veel natuke edasi läheb. Ise elasime selles majas, kust eest ka tõstuk läks ja olid ka söögikohad, pood ja mäepileti sai soetada.