trip-krainetrip-ukraine-dark
Sobiva sihtkoha otsingul

Kuna nüüd on linnapuhkustest natuke juba küllalt saanud, siis olen kokkupanemas uut sihtkohta,  kus ideaalis saaks  - kestaks 7-9 päeva, saaks matkata ilusaid matkaradu, saaks rannas natuke vedeleda, äge oleks, kui matkarajal oleks ujumiseks sobivaid soppe/kohti :), saaks õhtul rannabaaris nautida olemist :) 

Kes veidi kogenumad, andke nõu, kuhu võiks suunduda?

Cinque Terre.

Baasiks soovitan Levantot.

Erinevad Assooride saared: Ponta Delgada, Terceira, Flores. Viimast soovitan kohe eriti, kuna pole turistide seas eriti levinud. 7-9 päeva on okei kõikide saarte peale kokku, saarte vahel käivad lennud, millega saab kiirelt ühelt saarelt teisele. Randa kui sellist pole kuskil, aga mere ääres on võimalik baaris istuda küll. 

Lendudega soovitan võtta LH piletid Tallinn - Lisbon, sealt TAP Lisbon - Ponta Delgada ja edasi SATA Ponta Delgada - Flores/Terceira. 

PS: Kui talvel minna, tuleb kindlasti arvestada, et saartel (eriti Floresel) võivad olla väga rasked ilmastikutingimused ja lennud hilinevad mitu päeva. Ise näiteks pidin tagasi lendama esmaspäeval, aga reaalselt sain tulla alles laupäeval, sest enne seda oli iga päev torm ja lennuväljal polnud maandumistingimusi. Aga võib ka õnneks minna ja ilmaga vedada.

Talvel ja Euroopas tulevad esimesena silme ette Kanaari saared, kus on palju ägedaid matkaradu ja randasid. Matkata saab nii kõrgel mägedes kui ranniku ääres ja ookeani vesi on veel piisavalt soe, et ujuda. Teistel aastaaegadel on Euroopas valiku võimalusi aga väga palju.

To:

henri086

Assoori saari soovitaks minagi, Aga veidi täiendaks: Ponta Delgada on linn Assooride peasaarel Sao Vincentel. Sinna tõesti lendavad ka mandrilt lennukid. Lissabonist lennukiga saab ka Terceirale ja Fajalile.

Aga randadest , Assooridel on ümberringi mässlev Atlandi ookean ja on moodustatud-ehitatud  rannad nö väikeste sisebasseinidega , kus siis sama ookeanivesi, aga laine  kohe ei löö. Mulle need väga meeldisid,, neid oli näha kõikidel saartel,  seal on  ka päevitamiskohad. Lisaks vähemalt nendest saartest, kus mina käinud olen, Terceiral ja Fajalil on korralikud liivarannad, mis on rahulikud ja ookeanilainetest kaitsud, Need on kohe linnas ja kerge leida.

Tenerife on imeline aastaringselt. Saab käia mägedes ja olla rannas

Ise käinud ei ole, aga olen kuulnud, et Madeirat soovitatakse matkamiseks.

Madeirat võib küll soovitada. Matkamiseks eriti. Muu ka olemas, aga veidi ehk light kujul. Mis ei tähenda et ujuda ei saa jne. 

Maailm muidugi suur ja lai ning neile soovidele vastavaid paiku tegelikult palju. Aga eks nagu alati tuleb kuulata sisemist häält. 

Madeira selles mõttes muidugi hea koht, et pea aastaringselt ühtlaselt soe aga mitte palav. Ekstreemsusi samuti pole. Toit kodune. Ühesõnaga turvaline ja mitte liiga teravaid emotsioone pakkuv.

Kesk-ja Lõuna-Ameerika selles mõttes vürtsikamad, aga samas kaugemad ja võib olla ka liiga vürtsikad.