Sooduspakkumised Kuubale lendamiseks

Tere

Kas kellegi on kogemusi sooduspakkumistega Kuubale? Juba maha maganud või veel tulemas midagi jaanuariks-veebruariks?

Tänud ette Maarja

Tere tulemast foorumisse, Maarja! Minul on kogemused, minek jaanuaris. Ja hetkel Momondo.com pakub Riia-Havanna al. 556 eur, 9-23.01.2017 Kp valisin suvalise, ise proovi seal muid alguspunkte ja kp. Sellise hinnaga on peaaegu kogu 2016 aasta pakutud (madalaim 500.-)... Sooduspakkumisi saad igapäevaselt jälgida siit: http://trip.ee/odavad-lennupiletid Kuidas Momondot kasutada, saad siit nt lugeda: http://trip.ee/foorum/uldfoorum/reis-hollandisse-lennupiletid-kuesimused

Aitäh vastuse eest.

Oleme Momondos silma peal hoidnud Riia-Havana variandil, aga küsimus tekkis eelkõige algväljumisega Tallinnas. Vabandan, ei täpsustanud eelmises postituses.

Tripi sooduspakkumisi värskendan ka iga päev. :)

Tervitused Maarja

Iga päev sa vist siiski Tripi ei värskenda, muidu poleks seda maha maganud: http://trip.ee/odavad-lennupiletid/jouludeks-kuubale-tallinn-varadero-tallinn ;)

Nägin seda, aga selleks ajaks kui kõikide osalistega sai kokku lepitud ja läks piletite ostmiseks, oli pakkumine juba läbi :D Ja see juhtus kahjuks isegi mitu korda.

Nüüd oleme kokku leppinud, et sobivat pakkumist nähes kohe ruttu tuld. Tekitab veidi muret, et kas tuleb rohkem varianti ja seetõttu küsisingi, et ehk keegi oskab nt eelmise aasta kogemusest vms öelda, kas on mõtet oodata pakkumist algusega Tallinnast või mitte.

Tervitused Maarja

Aastal 2014 märkasin, et Soome reisifirmad ei müünud kõiki oma pakettreise Kuubasse maha ja nädal enne reisi müüdi ainult lennukipileteid 500-ga, 2-3 päeva enne reisi isegi 395 EURiga. 2015 veebruari alguses ostsime 500ga lennupiletid Kuubasse Varaderosse. Hotelli tegime Varaderos ise, Kuuba turismiportaali kaudu, see oli umbes 500 odavam, kui bookingud jm. Hotell oli 832 kahele, 2 nädalat, all inclusive, muud seal eriti võtta ei tasu, aga see muidugi igaühe maitse ja tahtmise küsimus. Lendude hindu jälgisime rantapallo.fi, aga nüüd on antud lehte uuendatud ja minu meelest on see uuendus õudus kuubis, ei saa enam millestki hästi aru. Reisibürood, kes reise korraldasid, olid Aurinkomatkat, Apollo, Finnmatkat. Võib-olla oli keegi veel, ei mäleta enam. Kas ka sel talvel tuleb odavaid lennupileteid, ei oska öelda, aga kui riskida julged, võid proovida. Jaanuaris ilmselt kõige suurem lootus, sest veebruari teisest poolest alates suutsid nad oma paketid maha müüa. Pead muidugi arvestama, et kui midagi soodsat tuleb, peab äkki minema. Turistikaardid ehk Kuuba viisad jagati lennukis kõigile tasuta.

2014 ilmsel oli seos taliolümpiaga, kui õigesti mäletan, siis minek oli olümpia löpuosas, ju siis ei olnud sel ajal nii palju huvilisi ja tuli müüa 395 ga.

2014 taliolümpia toimus Sotsis ja kui sel on midagi ühist Kuubale toimuvate lendudega... Ega ei oskagi midagi öelda.

Kui ei oska, siis mõtle veelkord: soomlased on suured talispordifännid ja eelistasid telerist mänge jälgida sel ajal. Nii lihtne ongi. Samal ajal oli sama hinnga saada ka Krabi lennud.

Vabandan teema algataja ees, et tuleb jutt mitte teemast, aga vastus Targale Norsule. Luban, et enam teemavälist ei puuduta, kuigi Norsult tuleb veel vähemalt 4 postitust. Soomes elab 5,44 milj. inimest. Sotsi mängudel oli Soome ametliku delegatsiooni suuruseks 237 inimest, neist 103 sportlast. Erinevate andmete järgi oli Soomest turistidena mänge jälgimas umbes 4000 inimest. Yle andmetel jälgis televiisorist vaatajate tipppäeval ülekandeid 1,7 milj.; lõpetamist 1,2 milj. vaatajat. Lihtsa aritmeetilise tehte järgi on võimalik avastada, et Soomes oli sel hetkel 3,986 milj. inimest, kes ei olnud Sotsis, või parasjagu ei vaadanud televiisorist olümpiaülekandeid. Mängud toimusid 7 - 23.02, ning veebruari teises pooles enam soodsaid lennupileteid ei olnud. Seega, ühitada olümpia ja Kuuba lenuupiletid, on enam kui veider. MOTT. Odavate lennupiletite fenomen oli selles, et 4 Soome reisibürood võtsid liiga suurelt ette, ehk igaüks tellis endale eraldi lennu ja pakette ei suudetud maha müüa, müüdi lennupileteid, et papp tagasi saada.

Ago, ära muretse, ma ei viitsi sinusugusega vaielda. Fakt on see, et olümpia ajal ei olnud soomlaste reisihuvi nii suur kui enne ja pärast, sest sooduspakkumises ei olnud ainult Kuuba lennud , vaid ka Tai ja teised sihtkohad. MOTT nagu sa ütlesid:D PS kui asi oleks olnud selles, et ülepakkumine oleks olnud kogu hooaja, mitte ainult olümpia ajal, siis oleks ju sooduspileteid ka edaspidi saada olnud, ise just väitsid, et pärast enam ei olnud. Nii lihtne ongi. Minu jaoks on teema lõpetatud, aga tundub, et mõnel ikka kuskil sügeleb kui mitu päeva hiljem tuli taa tulla teemat tõstma. PS tõesti OT ja minupoolest võib siit teemast need minu ja Ago postid ära kustutada, osa adminnid juba niigi kustutasid.

Tere,on ka keegi kes novrmbri lôpupoole kuubale sôidab?? Oleks tore,kui ka mône eestlasega saaks mohitot proovida.

Tere kallid foorumlased. Lendan Kuubale märtsikuus esmakordselt ja küsimus viisa kohta. Kas selle saab vormistada kohapeal/lennuki peal või on meil viisavabadus? Uurisin eesti välisministeeriumi lehe pealt aga sealt ei saanud nagu mingit vastust. Suured tänud kõigile ette.

Moonika

Moonika, sa vajad vaid Kuuba turismikaarti (võin sulle need müüa, kuni 4tk, ostsin Reisieksperdist), milled pead lennujaama check-in'is ette näitama. Samuti vaba ka LP Kuuba raamat. Miskit huvi, pigem pln kirjuta sõnumitesse p.s. Välisministeeriumi kodulehel ka info ikka olemas: Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Kuubale reisimiseks viisat, turismi eesmärgil ja teatud kindlatel tingimustel reisijatele annab õiguse riiki siseneda viisaga võrdsustatud turistikaart, mis tuleb taotleda enne reisi algust. http://www.vm.ee/et/riigid/kuuba

Tere taas!

Teemasse ka, sooduspakkumine tuli ja ootamatult. Selleks aastaks olime Kuubale juba käega löönud. Pakkumine oli siis 10.01-24.01 Helsinki-Varadero ja 395.- Finnairiga.

Sa Andres ostsid neid turistikaarte Reisieksperdist kohe hulgim, et nüüd kohe niisugune ülejääk? :)

Moonikale ka vastuseks, et kuigi lugesin siit foorumist et turistikaarte jagatakse lennukis ja isegi infot, et saab kohapeal vormistada, ei tahtnud riskida ja ostsime oma 3 kaarti Estravelist 111€ kokku. Me küll tegime online check in-i Helsinki lennujaamas, aga turistikaarti siiski kuskil ei küsitud. Lennukis jagati kohe peale õhtusööki laiali kõikidele reisijatele ja tegemist oli täpselt samasuguste kaartidega nagu meie poolt soetatud. Sul veel aega uurida ka lennufirmast üle.

Veel tuli üllatusena, et maaltlahkumise tasu enam ise maksma ei pea. See peaks peituma juba lennupileti hinnas. Leidsin vana info veel kuskilt reisibüroo kodukalt ja panime kirjasoleva summa kohe alguses kenasti eraldi ära. Pärast googeldades tuli välja jah, et seda nalja neil seal enam pole.

Siin on palju juttu olnud soodsatest viimase hetke pakkumistest, aga kas keegi oskab öelda, kas oleks naiivne loota Kuubale minekuks leida umbes 400-euroseid pileteid ka siis, kui tahaks näiteks pool aastat ette osta? Praegu olen pikalt silma peal hoidnud ja Tallinnast on kõige odavam variant olnud 570 eurot, aga vaese tudengina tahaks midagi soodsamat. Viimase hetke pakkumisele ei julge lootma jääda, sest mulle on mulje jäänud, et kui tahta soodsamat majutust, siis tuleks see näiteks Havanas üsna pikalt ette broneerida.

Hoia silm peal Stockholmist lähtuvatele lendudele. Sealt leiab vahel ca 300 € kanti pileteid. Kombineerid Norwegianiga ja võibki 400ga hakkama saada.

Teine vahva koht on Köln/Cologne, kuigi sealt on enamasti lühikese reageerimisajaga lennud, kuid hinnad on samuti ca 300 kanti. Sinna ettelendu peab pisut rohkem planeerima ja ei pruugi hästi klappida.

Jaa olengi Stockholmil ka silma peal hoidnud, aga varem kartsingi, et muud kulud ajavad hinna kõrgeks, kui lennuajad ei klapi. Aga tänud nõuande eest, Norwegianiga kombineerimise peale varem ei mõelnud, ainult Nordica/Tallink tulid pähe.

Olen ka siiani Arlandat välistanud, kuid viimasel ajal olen täheldanud, et Norwegianil on Riiast enamasti 20 € ots sinna lennates. See loob head eeldused ka sealt edasi lennata.