Soojad riigid kuhu reisides ei pea tegema covid-19 testi.

Oleks kena kui viitsitaks siia välja tuua riigid (soojad) kuhu reisides ei pea tegema covid-19 testi (kui selliseid enam üldse on :)), e siis ei peaks toitma Synlab`i ja taluma seda alandavat testi...

On ikka. Kesk-Aafrika Vabariik, Afganistan, Puerto Rico, Türgi, Kolumbia jne. Guugelda 'countries with entry without pcr test', nt Countries Without COVID Quarantine Requirements on Arrival - Which Countries Allow Quarantine Free Travel? *Updated November 2020* - Wego Travel Blog

Mõned neist nõuavad küll 14 päevast karantiini, aga vähemalt ei pea siis seda alandust taluma, et viis sekundit nina torgitakse.

Neid riike on ikka, nii Aafrikas kui ka Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Testi ei nõua nt ka Costa Rica. Ma ise just sellesama nõude puudumise tõttu kahtlengi, kas tahaks sinna hetkel minna. Aga inimesed on erinevad. 

(NB! Ma olen erinevatel põhjustel teinud testi praeguseks 4x, ei tunne enda eneseväärikust kuidagi kahjustada saanud ega tundnud ennast nende paari sekundi jooksul ka kuidagi alandatud - olen tunduvalt vähemglamuurseid meditsiinilisi protseduure läbinud. Nagu on vast ka valdav enamus teisi nais- ja meesisikuid...)

Ise mõtlen hetkel tegelikult Kolumbia peale. Alates 14. novembrist on piirid lennureisijatele avatud, testi ei pea tegema. Nakatumised langustrendis, hetkel ca 5000-7000 päevas (rahvaarvu arvestades vastab 110-170 nakatumisele Eestis). Lennupileti Tallinnast üle Frankfurdi Bogotasse leiab ca 750€ eest, sealt San Andresi saarele 50€ edasi-tagasi. Viisat pole vaja. Saarel lai valik Airbnb privaatseid rannamajutusi, hind 15-25€ öö. Kohapeal elavate sõprade sõnul elu toimib, piirangud on mõistlikud, inimesed järgivad terviseameti soovitusi, haiglasüsteem töötab. Naastes järgneb muidugi test + karantiin, aga sellegipoolest kõlab parem alternatiiv kui aastavahetus Tallinnas, kus lamemaalaste ind igasugustele piirangutele sülitada tundub ainult hoogu juurde saavat. Võib rahulikult dislikeda, aga nii ma arvan.

@Buldooza 

Mis ajaks Sa Kolumbia pileteid vaatasid? Ma üritan välja nuputada, kuhu minna jõuludeks ja aastavahetuseks

@Tip, mõte liikus pigem jaanuari-veebruari suunas, aga aastavahetuseks on näiteks päris head hinnad Turkishiga. Minek Tallinnast, üks paaritunnine ümberistumine Istanbulis, tagasi tulles samuti Istanbulis + 1 vahemaandumine Panamal. Hind 24/12-06/01 880€, kui broneerida Turkishi kodulehel või Skyscanneris. Veel soodsamalt saab Helsingist, samad päevad 769€, aga ümberistumisi rohkem, õnneks mitte USAs.
Kui jaanuari lõppu vaadata, siis näiteks 17.-31.1. on 657€ Helsingi-Bogota. Seiklushimulised saaks Milano kaudu, Tallinn-Milano 29.12 hommikul, õhtul Milano-Bogota, tagasi 17.1 õhtul, Milanos 18.1 õhtul ja 19.1. hommikul otse Tallinnasse. Piletid Tallinn-Milano Tallinn 18€ ja Milano-Bogota-Milano 434€ (KLM).

@ Buldooza

Tänud, vaatan Turkish´i. Ma hetkel huvitatud reisist ühe piletiga, et tühistamiste ja muudatuste korral kõik toimiks ilusti. Mul on just jõulud-aastavahetus täiesti vabad ja seega just selles ajavahemikuks oleks hea. Turkishi puhul muidugi probleemiks see, et nad hetkel Tallinnast ei lenda, aga ma pean siis vaatama, kustkaudu nad lendu pakuvad. Hetkel Turkish´i leht viskab mulle ette "technical error" kui otsingut teen.

Turkishi Tallinna lennud pole Aasalt luba saanud ja arvata on, et esialgu ei saa ka. Lennuplaanis olevad otselennud võetakse maha umbes 2 nädalat enne kuupäeva. Seega selle variandiga ei soovita aastavahetuseks midagi vaadata.

Ma ei tea, mis poliitika neil ostetud piletitega praegu on. Kas soodsalt saadud Tallinn-Istanbul-Bogota vahetatakse tasuta lennuks Tallinn-Stockholm-jne või öeldakse lihtsalt, et saate raha tagasi või võtke vautšer ja ostke ise uus pilet.

Turkishi pilet algusega Helsingist, Stockholmist või Vilniusest on kindlam valik. Soovitan ühendust sihtkohta otsida näiteks järgmiseks nädalaks ja siis vastavalt tulemustele valida samad nädalapäevad ja lennud hilisemaks ajaks. Siis on suurem tõenäosus, et ostetud lennud kõik ka reaalselt väljuvad.

Mis annab lootust, et Turkish võiks Tallinnast lennata juba detsembris või isegi jaanuaris?

Kas Helsingi puhul pole mitte laevaga minnes transiit keelatud, lendude klapitamine teise piletiga lisab hinda ja riske.

Milanost on häid lende, aga odavlennud Tallinnast Milaanosse võivad toimuda ja võivad mitte, ja muul moel on sinna saada kehv, tundub jällegi riskantne,

Hetkel paistab küll Kesk- ja Lõuna-Ameerika puhul enamvähem ainus mõistlik variant kas Lufthansa või KLM, saab algusega Tallinnast ühele piletile ja vahetamisvõimalusega. Arvestama peab, et USA kaudu variandid ei toimi ning et nii Frankfurtist kui Amsterdamist on tavalisest vähem sihtkohti ja väljumisi, Tallinna lende ka harvem, nii et valik on väiksem ja tihti pikkade ooteaegadega. Hinnad pigem 1000 ringis, aga leiab ka 700-800 kanti kuupäevi.

Mina tulin eelmine nädal üheotsapiletiga Cancuni, Mehhikosse. Ei olnud mingit testi vaja.

Peale eespoolmainitud lingi veel üks veebileht, kus hetke reisivõimalusi kajastatakse: 

https://www.traveloffpath.com/countries-reopening-their-borders-for-tourism-the-complete-list/

Ja kui postitusi lugeda, kas kisub Kesk-Ameerika ühisreisiks? :D 
Mina ka-mina ka!!! :) 
Ise sihin küll paariks-kolmeks nädalaks Costa Rica't - https://www.visitcostarica.com/en/costa-rica/planning-your-trip/entry-requirements

Ma olen Costa Ricad vaadanud päris pikalt. Hetkel kôige parem variant on AirFrance. Piletid Kesk-Ameerikasse jäävad tõepoolest ca 1000 kanti. 

Ma isiklikult self-transfer lende, ehk siis mitme lennupileti kombot ei soovitaks, sest muudatuste risk on kõrge ja jama palju, liiatigi muudavad riigid oma tingimusi suvaliselt. Kui TLL-Stockholmi liin kinni pannakse, aga Sul on kauglend Stockholmist, siis selle jamaga tuleb ikka palju sebida. Minu kindel eelistus ja teistele soovitus on ühel piletil olevad lennud ja osta otse lennufirmalt :) 

Ma ise jätkan ka erinevate variantide tudeerimist, ka vast kuhugi ikka saab.

Turkishi Tallinna lendudele ma eriti lootust ei annaks. Kuu alguses oli see veel veidi teemaks, aga Eesti kasvavad numbrid tähendavad, et Aasa ära rääkida see aasta enam ei õnnestu.

Soome sadam-lennujaam transiiti peast ei tea. Kui ajad ja päevad sobivad, siis Tallinn-Stockholmi lennud hetkel ülikallid pole. Ja Vilniusesse peaks transiidina pääsema ilma eriliste piiranguteta ka auto ja bussiga.

Soome sadam-lennujaam transiit peaks olema võimalik, vähemalt loetleb Soome piirivalve infoleht lubatud aluste hulgas ka transiidi lennujaama: other necessary and justified reason (e.g. ... scheduled air services at airports - Guidelines for border traffic during pandemic from 23.11.2020 - The Finnish Border Guard (raja.fi)

Vatsega olen Turkishi osas nõus, pigem ei tasu nendega Tallinnast praegu arvestada, teisalt mine sa jälle tea. Üleüldse nõuab sellise reisi planeerimine paindlikkust a la nädal enne reisi saad teada et Kolumbiasse ei pääse, aga samas saaks pileti eest kahe inimesega Dubaisse. Vähemalt mul oli selline juhtum oktoobris, kus Gruusia asendus sujuvalt Horvaatiaga. Aga plaanide pidev muutumine ongi osa reisuselli elust, egs see siis mingi pakettreis ole :-)

Tere,kas keegi on lennanud Taisse nov-s?  Tânud ette

Siin on Turkishi plaanid, kui uskuda neid, siis Tallinnas alates 17 detsember valmis lennata: https://www.turkishairlines.com/ru-ru/announcements/coronavirus-outbreak/current-flight-plan/                  Endal plaanis oopis Afrika suunas, Sansibar, veebruar, ehk selleks ajaks rahuneb see koroona möll. Näiteks HEL-DAR, 420euro, pole paha..

Pjotr1962, kui see Turkishi teha oleks, siis lendaks nad juba ammu Tallinnasse, kõik edasilükkamised on aga Eesti valitsuse taga, mis seni ei luba Eesti ja Türgi vahel regulaarlende opereerida... olukorda muutub pidevalt ja avatud lennukanalite loetelu leiab siit: https://www.mkm.ee/et/uudised/info-lennupiirangute-kohta, Türgi kehtiv näitaja on 50, aga viimastel päevadel on see neil taas üles läinud

Kuuba re-open on toppama jäänud, Turkishil näib see isegi lennuplaanist maas olevat. Ilmselt tuleb ka seal n-laine, mis olukorda vaid karmistab.

Jaanusm, mismõttes Kuuba re-open on toppama jäänud? Ma alles lugesin kuskil, et nüüd on nad lahti? Või siiki ei ole?

Mu veebruari Trinidad ja Tobago lennud tühistati ja ma mõtlesin asemele hoopis Kuubale minna :)

Tansaania. Kui algselt oli teemaks, et lennufirma nõuab testi nii minnes kui tulles, siis tegelikkuses see neid absoluutselt ei huvitanud.