soojamaa reis

TERE !

Aidakae lolli :D Pole kunagi reisinud, kuidas teie omi reise leiate või otsite, et ei peaks ennast pooleks maksma ? Igasugune abi on teretulnud :)

AITÄH !

Mugava inimesena olen eelistanud paketireise soojale maale. Varsti peaks juba tuleva suve pakkumised kodulehele (Novatours) tulema, paari esimese nädala jooksul on hinnad kõige soodsamad, nii et tasub juba nüüd ära broneerida. Maksta saate siis osade kaupa, 30 päeva enne väljalendu peaks kogu arve makstud olema.

Eelnevatele alternatiivne võimalus:

 • valid välja mõned sihtkohad, mis kuuluvad sinu jaoks "soojamaa" alla
 • otsid internetist nende kohta infot -- Google on siin abiks aga ka eelnevalt viidatud reisifirmade reisikirjeldused
 • võtad lahti kas lennufirmade kodulehed ja/või mõne piletibroneerimisportaali (Skyscanner vms. näiteks)ning otsid lennupileteid oma lähimalt lemmiklennuväljalt või ka selle ümbruskonnast. Võimalik, et otselendude asemel klapitad omavahel erinevaid (odavlennufirmade) lende, uurides eelnevalt lennufirmade lennuplaane
 • võtad lahti mõne hotellibroneerimisportaali (Booking.com vms. näiteks) ning broneerid sealt endale sellised öömajad kui soovid.
 • kohapealseks ringiliikumiseks võid soovi korral rentida auto mõne rendifirma kaudu
 • kohalikel bussi- ja rongifirmadel on ka enamasti kodulehed olemas -- Google aitab ka siin
 • vahemaid ja liikumisvõimalusi aga ka paljude kohtade välimust aitab hinnata Google kaart.
 • soovi korral otsid internetist infot kohapealsete ekskursioonide jms. kohta
 • arvestad mingi summa ka igapäevasteks kuludeks
 • avad arvutis Exceli tabeli (või mõne muu arvutusprogrammi) ning sisestad kõik eelnevates punktides leitud kulud sinna
 • võrdled eeldatavaid reisikulusid oma pangakonto väljavõttega
 • vajadusel siirdud tagasi algusesse, st. valid kas uue sihtkoha, muudad reisi aega, reisi pikkust, otsid sobivamad lennupiletid või hotelli, loobud või muudad mõnda kohapealset ettevõtmist vms.
 • kui kõik sobib, siis ostad lennupileti ja broneerid hotelli. Hotelli puhul enamasti tuleb maksta hotellis, st. broneerimine ja hilisem muutmine on kuni mingi kuupäevani tasuta.
 • jääd põnevusega reisi ootama
 • osade kaupa tasumine on võimalik -- eeldades, et reisiks on vaja nii kui nii krediitkaarti, siis jagad oma eeldatavad kulud reisini jäänud ajaga ära ning igal kuul kannad krediitkaardile kindla summa raha. Reisi alguses on kaart ilusti plussis ja seetõttu reis muretu.

Kokkuvõttes saad sedasi oluliselt põnevama ja isikupärasema reisi kui valmistoodangut ostes. Igal juhul näed sama raha eest rohkem ja just neid asju ja sellises tempos kui sulle huvi pakub.

Samas kui soojamaa mõste taga on vaid soov nädal aega hotelli basseiniga tutvuda või rannas vedeleda, siis on tõesti lihtsam mõne reisikorraldaja valmistoodang osta.

Vot nende Novatoursi odavate pakkumiste osas mina kahtlen... ei ole kunagi ekstra kontrollinud, aga praegu näiteks on nii Dubai kui Tai reisid selleks hooajaks neil mitusada krooni odavamad kui "sooduspakkumise" ajal suvel. Ei ole näpuga järge ajanud konkreetsete kuupäevade osas, aga alumine hinnapiir oli siis ikka palju kõrgem. Võimalik, et on uusi hotelle juurde tulnud.

Paketi reis ei ole minu jaoks iialgi basseini ääres vedelemine, samamoodi võib koha peal auto rentida ja ringi liikuda.

Sõltub eelkõige inimesest, kas kohe esimesel korral ise reis kokku panna või minna mugavalt paketiga hotelli lesima. Mõlemal omad plussid ja miinused. Paketiga pole peavalu, kuidas kohale ja koju tagasi jõuda ning AI paketi puhul pole üldse vaja mõelda. Peale selle, et päikese käes ära ei põle ja et õigaks ajaks sööma jõuaks. Seevastu on liikumine enamasti piiratud kohaga, kus hotell on. Ise organiseerides vastutad aga kõige eest ise, kuid seevastu oled vaba otsustama, kuhu minna, millal minna, kellega minna ja mida kohapeal ette võtta. Stiilid on erinevad, ise mõlemad järgi proovinud ning paketireisile ei lähe rohkem mitte kunagi. Liiga suured piirangud minu jaoks :)

See iseminek on ka paras peavalu. Eriti kui on vahemaandumised. Kas jõuan, kas pagas jõuab jne. Check in kah igal firmal omamoodi ja muidugi pagasreeglid.

Kes puhkuse all mida mõtleb, kuid pakettreis ei tähenda sugugi mitte vaid hotellis lebotamist. Reisikorraldaja poolt on tehtud kõik sihtkohta jõudmiseks ja tagasitulekuks (lennud, transfeerid, hotellid jmt), ülejäänu saad oma äranägemise järgi teha, probleemideta puhkus. Dubai pakettreisid ei tähenda seda, et kõik pakutavad hotellid asuvad Dubais. Käidud-nähtud, pakettreisina. Ise valid enesele sobivas asukohas meelepärase hotelli. Dubaist kaugel Fujairah´is on reisipakett hotelliga 7 ööd alates 605 eurot, lähemal Sharjah´is veidi kallim, kuid Dubai lähedal palmisaare tipus on paketis Atlantise hotell 7 ööd ÜHE inimese kohta 4379 eurot. Nii et hotellide valik ja hinnaskaala on laiad. Pakettreise AÜE-sse tehaksegi vaid talvel, suvel on seal liialt kuum.

celly01, sellise suhtumisega inimestele pole mõtet soovitadagi ise midagi kokku panema hakata. Iga asja saab enda jaoks keeruliseks mõelda ja 99,999% maailmast jääb nägemata.

kivirik, pakettreisiga on iga raha lugev inimene aheldatud oma hotelli külge. (Muidugi juhul, kui pole ringreis.) Sa võid päeval ringi käia, isegi auto rentida, kuid õhtuks kobid sa siiski oma hotelli tagasi. Ei tule kõne allagi "road trip" või lennujaamast 2-3 päevatee kaugusele minek. Ega eriti ka hotelli vahetus, kui kõlav reklaamjutt osutub kohale jõudes räämas nurgataguseks.

Maxj, ma usun, et enamus inimestele tähendab soojamaa reis, reisi kuskile soojale maale, kus on päike ja soe vesi. Kui on soov maid avastada, siis selle reisi nimi ei ole soojamaa reis. Ja ma ei saa aru väitest, et ühes hotellis ei tohiks olla? Aga viies 100m raadiuses on ok? Ja roadtrip 2-3 päeva tuleb ka siis kõne alla, kui on võetud üks hotell, keegi ei saa karistada, kui ta õhtuks hotelli ei ilmu, vaid hoopis kuskil ringi tripib. Esimest korda reisile minejale on just vaja paketireisi soovitada, siis on kindel, et reis ka õnnestub. Kui enne reisil käinud pole, siis võib ise planeerides väiksemgi pisiasi, reisi ära rikkuda(veel hullem, et pooleli jätta).

Paketireis ei pea inimest hotelli külge siduma, sest selles on hotelli hind sageli õige madal (mäletan üht Kreeka korda, kus nädalane kahekohalise hotellitoaga reis oli ainult-lennust 500 krooni (just, mitte eurot) kallim). Siis lausa tekib kiusatus auto võtta ja ööbida kusagil mujal. Või ka mitte, vabadus on valida. Ja on kindel koht asjade hoidmiseks... nii et mõne öö võib autoski magada. P.S. Olen ma tõmmelnud mis olen, aga Korfule saamiseks odavamat ega kiiremat varianti kui paketireis pole leidnud. (Võib-olla on asi minu interneti-küündimatuses, muidugi).

Toetan punkeli avaldust - esimene reis kaugemale on mõistlikum teha paketireisina. Tõenäosus, et miski väga viltu läheb, on ikka väga väike. Muidugi ei tasuks enda oootusi üle kruttiga.

Kui ikka on soov "ennast mitte pooleks maksta" , siis saadav hotell on ka tagasihoidlik ning rõõmu tasub just tunda päikesest ja soojusest. Siis läheb ka puhkus korda ja järgmisel korral võib kaaluda juba ise reis kokku panna, kuigi harjutada võiks lihtsamate sihtkohtadega nagu Hispaania, Portugal, Itaalia.

Vali reisikorraldaja pakettreisilt sobivaimad kuupäevad ning odavaim majutus. Hotelli asemel mine aga sinna, kuhu ise tahad ja ole õigel ajal lennujaamas tagasi. Jääb ära ise lennupiletite ja ümberistumistega maadlemine ning samas saad rendiautot kasutades näha erinevaid kohti ja ööbida täpselt seal, kus tahad.

Marikas556, kui inimene läheb esimest korda soojale maale, siis vaevalt ta suudab ühtegi odavamat hotelli leida, kui reisifirma pakkunud on. Selline omal käel seiklemine eeldab juba ka kodutöö tegemist ja hotellidega sebimist, muidu võid oma puhkuse kordades kallimaks ajada, kui reisifirma hotelli kasutades.

Mina valiksin esimeseks korraks samuti pakettreisi. Tegin ka ise alustades paar korda sama. Ka sellisel juhul on ju päris suur hotellide valik. Kõigi nende kohta leiab lisainfot, kui veidi googeldada. Nii ei pea ju valima kallist varianti. Leidub küllaga ka odavamad hotelle, mis on täiesti tasemel. On aga soov ka veidi ringi liikuda, siis auto saab alati kohapeal rentida niipea, kui mõte tekib. Samas saab reisikogemuse ja edaspidi võib juba ise komplekteerima hakata. Et kõik õnnestuks, on vaja tublisti kodutööd teha. Õnneks on see tänu internetile täiesti võimalik:)

Ma pole küll kunagi pakettreisi ostnud, aga teatud riikide puhul tundub see tark tegu olevat. Nt Türgi puhul saab juba terve paketi sama hinnaga või odavamalt, kui lennukipiletid. Kindlasti on selliseid näiteid veel. Mulle meenub, et eelmine aasta oli Novatoursil pakett Tenerifele 279€ (2*hommikusöökidega). Hotell nägi isegi piltide pealt välja selline, et ega see mulle sobinud ei oleks. Aga plaanisin selle osta, sest 1 ümberistumisega lennukipiletid oleks ca 400€ maksnud. Sinna hotelli ei oleks ju kohustuslik minna. Kuna see oli selline "paki täna kohvrid" pakkumine ja ma puhkust ei saanud, siis jäi see kord ära.

"Hotelli küljes kinni" olemine on ju suhtline. Kas nt Maltal takistab hotell saart läbi sõitmast? Aga Barcelonas? Kinni hoiab pigem AI pakett, kus peab kella pealt hotelli sööma mina. Ok, keegi ei käsi minna, aga siis pole ka väga pointi ka maksta selle eest.

Jääb vaid korrata seda eelpool öeldut, et esimesel korral on paketireis mõistlikum valik. Kogemused tekkivad siiski ajaga ja kohe katsetama hakates võib ikka palju nässu minna. Mulle piisas ühest paketireisist. Rohkem pole käinud. Sain tookord pildi ette, mida tahta ja kuidas tahta. Ja ole valmis, et ikka läheb miskit nässu. Aga kui asjad selgeks saad, siis oled juba võidumees. Keegi pole hoobilt meistriks saanud. Ja loe siit foorumist erinevaid teemasid. Loe kohe mitmed õhtud, sest muidu on korraga liiga palju uut. Saad päris palju vastuseid.

Paketi reisiga saab samamoodi vabalt ringi liikuda, keegi seda ei keela ju. Ise käisin paketiga Lanzarotel, aga samas sai omal käel bookitud ööbimine ja käidud ka kõrval saarel Fuerteventural. Pakett reisiga on selles suhtes jah hea, et lennud ja transfeerid on kõik ära korraldatud. Omal käel käies nüüd viimane kord, siis oligi nii, et lennujuhtude streigi tõttu pidin ise ühed piletid ümber muutma ja sealt tuli kohe väike lisakulu. Kindlustus seda ka paraku ei katnud, aga see pigem oma viga, oleks pidanud vähe hoolikamalt uurima mida pakutakse ja võibolla teise kindlustusseltsi valima, kuigi nagu ma aru saan siis üldjuhul nad keegi streigi puhul väga maksta ei taha midagi. Samas isegi kui kõik kokku lüüa, siis sain nelja inimese pealt ikkagi ise orgunnides ca. 50% soodsamalt, kui samal ajal paketi reisiga minnes oleks pidanud minema. Igal asjal omad plussid ja miinused.

HullAin, mulle pakub see info väga huvi. Kas tohib küsida, kuhu see omakäe reis oli, mis 50% soodsamalt? Kasutan nimelt mõlemat varianti. Nn soojamaa sihtpunktides nagu Kreeta, Alanya jms, kuhu saab Tallinnast otse tšarteriga, ent puudub liinilend, on mul alati hinnavõrdlus tugevalt vastupidist näidanud. Peale selle öömaja muretult olemas, autot rentida või ekskursioone osta on kohapeal lihtne. Aasias küll oli omal käel odavam, aga sinna nagunii Tallinnast otse ei saa.

vanaema, sa oleks pidanud küsima, kas tal tegemist otselendudega, kas selle hinna sees oli ka transfeerid. Üldiselt on jah omalkäel reisimine soodsam aga seal on päris palju agasid. Esimene aga hakkab sellest pihta, et keegi peab selle eeltöö ära tegema, ehk siis otsima välja lennud ja hotellid. Nii ühes kui teises on võimalik korralikult pange astuda. a. jätkulennud on pikkade vahedega või asuvad erinevates lennujaamades b. hotell pildil ja tegelikkuses ei lähe kokku Teiseks, kui lennud ei ole ühe pileti peal võib ühel või teisel põhjusel sihtkohta või kodukohta jõuda hoopis kallimalt(lend hilines ja jätkulend oli läinud). Kolmandaks, võib eksida piirkonnaga. Hotelli valides tundub, et kõik on ok, kuid tegelikult asub hotell hoopis kõrvalisemas kohas. Neljandaks, lennuajad on kehval ajal(kaotad puhkusepäevi) ja võivad olla väga pikad. Transfeerid võivad minna oodatust kallimaks(näiteks lend saabub X ajal, kus ainuke variant on takso, mis hingehinda tahab). Viiendaks, ei ole kellegi poole kohapool pöörduda(mis iganes küsimuses). Võid sihtkohta jäädagi, kui lennufirma vahepeal pankrotti läks :P Tegelikkuses on neid nüansse veel hulgim aga väita, et pakettreisist saab 50% odavamalt, siis tähendab see üldjuhul kuskile X kohta Y moodi kohalejõudmist(lennujaama), megapikki(ajaliselt) lende, lennujaamas koti otsas kokutamist ja odavamaid hotelle(üldjuhul põhikohast eemal). Ja olen korduvalt toonitanud, arvutage sisse oma ajaline kulu(kasvõi alampalgaga) ja lisakulutused(laevapilet, bussipilet, söögid jms), mis on otseselt selle odavusega seotud.