Soovitage hotelli Mumbais

Kas keegi oskab soovitada öömaja Mumbais (öö max 500 krooni kahene tuba)? Samuti, kas on mõistlikum ette broneerida või võtta kohapealt? Pakkujaid on kindlasti palju, kuid sellevõrra rohkem kulub ka aega ja energiat... Kuidas teie kogemused on olnud?

Lisaks - mis on OK takso hind lennujaamast Colaba piirkonda? Üks hotell, mida vaatasin, pakkus 700 RSi.

Tänud!

Mumbais on hotellidega kehvad lood - üks kallimaid linnu Indias. Me maksime lõpuks 1000 EEKi kaheste tubade eest hotellis Astoria Churchgate's. Alternatiiv oleks olnud päästearmee varjupaik 150 RS eest. Aga kui teed eeltööd, siis vast leiad mingi mõistlikuma variandi.

Takso lennujaamast Colabasse maksis 400 RS. Otse lennujaamast saab ainult n.ö. prebooked takso võtta - st. maksad fikseeritud summa kassasse. Pisut eemalt saab ka suvalise takso krabada ja hinna vast 300 ruupia peale kaubelda. Tuktukid kesklinna ei tohi siseneda - muidu oleks need kindlasti soodsamad.

Mina ööbisin: hotell Residency, ~25 min. jalutuskäigu kaugusel Gateway Of India-st. Seda hotelli soovitati kallimast hotellist. See hotell jääb Colaba linnarajooni.

Maksin 1800 RS öö = ~486 kr

http://www.residencyhotel.com/

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4455282 http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4455495

Muud hotellid Gateway Of India ümbuses olid kallid. Keskmiselt alates 3000 RS. Oli võimalik leida alates 1600 RS-st küll, kuid ei väärinud seda hinda.

Siis oli võimalik leida 500 RS saada hosteli tüüpi. Need olid suured boksideks jaotatud ruumid. Lukustatavad, ilma akendeta, üleval traatvõrk. Kusagil maja 7 korrusel.

Üldiselt on Mumbai muu Indiaga võrreldes kallis linn.

Soovitan: Selle hotelli lähedal on kohe väga hea mereandide restoran Mahesh http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4455457

http://www.hotelnewbengal.com/ Hinnad vahemikus 695-1950 kohalikku, ise veel käinud ei ole. Asukoht 500m Victoria Terminusest.

Kas kellegil on selle paigaga kokkupuuteid?

Oleks julgenud soovitada raudteejaama juures asuvat Manama hotelli (http://www.hotelmanama.com/),kuid nad on hinda kõvasti tõstnud. Delux maksab 1900 Rs, aasta tagasi oli 1200 rs. Standard ei kõlba rohkemaks, kui päevaseks äraolemiseks. Näiteks, kui tahad õhtul Goa rongi peale minna, siis on okei. Muidu asub hotell Forti servas, kus ühel pool on hotelli on pangad jms ja teisel pool hotelli algab slumm - tõeline "Road to Hell". Selles mõttes huvitav koht! Ja muidugi võrreldamatult rahulikum võrreldes Colabaga, sest enamik turistide peedistajaid on Colabas. Colabasse minemiseks saad iga kell takso võtta, u 30-50 rs ots (8 - 14 eek).

Muuseas, taksoga Colabasse pole probleemi - prepaid takso 400 rs. Aga taksoga lennujaama! , seda peab hoolikamalt valima. Reeglina on taksojuhid umbkeelsed ja erinevatele terminaalidele pealesõit on tundunud küllaltki keeruline. Soovitav oleks juhile pista ette paber, millel kirjas terminali nr ja lennufirma nimi. Takso tasuks ka korraldada hotelli kaudu "mõistliku" hinna eest - näiteks 500 rs. Muidu on kahtlane, sest ega lennuk oota.

LP soovitatakse hotelli www.bentleyshotel.com. On kellelgi kogemusi?

Olen olnud New Bengalis, suht peldik kalli hinna eest nagu Mumbais tavaks, aga ajab asja ära. Soovitaks kohe sisse registreerimisel toa eest ära maksta, ja tsekk võtta et pärast kallimat hinda ei küsitaks. Takso sai sealt lennujaama RS 250.- eest, hotellis asuvad söögikohad Howrah ja Zaffran olid samuti ok.

Tahtsime hotell Bentleysse minna, aga kahjuks olid kõik toad täis. Sama jama oli ka teiste LPs näidatud hotellidega. Pane tuba varakult kinni - tundub täiesti OK koht olevat...

Suur tänu soovituste eest. Broneerisin kahese toa Residency hotellis. Kui tagasi olen, panen siia ka oma kogemuse hotelliga :)

Millal lend ja ööbimine Mumbais? Ise oleme Mumbais ilmselt 7. ja kindlasti 19.03.

Nõustun Kogeriga, et hotell tuleb Mumbais kindlasti ette bronnida - esimesel reisil tegelesime pea iga päevv hotelli otsimisega, sest Colabas olid kõik täis. Seda hoolimata tasemele ja teenindusele mittevastavast hinnast - 2500-2800 rs. Bentlysse ei saanud, aga tundus olevat suht urgas. Nurga peal, Bently ees, mere ääres, on Shellys hotell. Selle raha eest (alla 2000 rs) oli väga hea. Kahjuks ei suuda leida tema kodulehte, et vajadusel uuesti kasutada. Ehk keegi teab? Shellys Hotel.

Mumbais oleme alles 21-23. märts, seega soovitud ajaks kogemusi jagada ei saa :(

Muide, lugesin netist, et sel aastal tähistatakse Holit 22. märtsil. Turistidel soovitatakse pidustustest eemale hoida, kuid proovime leida mõne kõrvalisema koha, kust möllu turvaliselt jälgida. On kellelgi kogemusi? Välismaistes foorumites soovitatakse end kuni kella 16ni hotellituppa lukustada....

Hotell Manama kannatab kriitikat küll, ka standardtuba.Bronnida saab netist ja kõik toimib. Öö saab kenasti ära veedetud, nii et keegi kusagilt ei näri ja seljas ei roni. Päeval seal loomulikult istuda ei tahaks, sest meie mõistes on tegemist ikka nn. madalama klassi hotelliga. Nende mõistes on see lausa luks.

Nii rääkis meile ka üks taksojuht, kui sealt mööda sõitsime, et see väga kallis hotell. Meie lollikesed algul uskusime ka, et ju saab veel odavama hinnaga kusagilt täitsa talutava olemise.

Seega transporditigi meid "väga korralikku" hotelli Al Najif.Taksojuht rääkis, et tegemist on väga ontliku hotelliga, saate dushi all käia, telekat vaadata ja mõnusalt pikutada. Asub ka suht Manama lähedal aga loomulikult enamvähem keset slummi. Olime kuuekesi ja esimene mõte oli küll kõigil, et nüüd ots ringi ja eestimaale tagasi. Esiteks keeras kogu slummi täis rahvast ennast ümber, kui taksost välja astusime. Sõna otseses mõttes polnud need seal vist elus valget inimest näinud. Hotell oli selline pommiauk, et kaine peaga ei oleks seal kannatanud ka mitte viit minutit olla. Tuba asus a neljandal korrusel, kõik haises. Vaade oli trellitatud ja pilt näitas naabermaja seina, mille tuvid olid täis lasknud. Peldiku põrandas oli auk, dush oli mingi vana roostes toru, seintelt ja laest pudenes krohvi, linad olid kollase-pruuni laiguslised. Õnneks oli meil kaasas pudel rummi, mille kohe lahti korkisime. See tegi olemist natu vabamaks. Mõni julges isegi pellerisse minna aga vaatamata rummikogusele pidi pikali kukkuma, sest tuvi lendas peldiku aknast lihtsalt sisse.meie õnn oli see, et võtsime toa vaid kottide hoidmiseks ja paariks tunniks pikutamiseks. Küll oli hea meel, kui istusime kella 23.00 Goa rongi first classi kupees. Polnud ka ei tea mis puhtus aga no Al Najifile tegi ikka pika puuga ära. Samas oli see jälle muidugi kogemus omaette, praegu kõik naerame, kui nimetatud hotelli pilte vaatame. Visiitkaardigi jätsime heldimusega alles:)

on Chateau Windsor Veer Nariman Road 86, Churchgate. Odavam kahene tuba oli 1900 ja kallim 3200 per öö. Olles ööbinud kõikvõimalikes India hotellides, on see senistest vaieldamatult kõige normaalsem. Hinnatase on kõrgem küll, aga asub täiesti kesklinnas, viisaka tänava ääres ja on isegi meie mõistes täiesti puhas. Töötajad ereakordselt normaalsed, kallimas toas saab väärtasjad seifi jätta ja enamikku turismiobjektidest saab jalgsi külastada. Linad on puhtad! Ja käterätid ka. Kui India toitudest kõrini saab, siis sama tänava ääres on ka paar normaalset hiinakat, üks euroopa stiilis restoran ja türgi sugemetega kohvik, kus tehaksegi täiesti OK kohvi.

on Outram, mis asub enamvähem Victoria Terminuse ja Churchgate'i jaama vahel Marzaban Roadil. Hea rongile minna ja rongilt tulla. Victoriast kuskil viis minutit astuda, kena vaikne suurte koloniaalvilladega rajoon. Odav on ta Mumbai mõistes, st peldiku ja kondita tuba maksis ühele inimesele 500 ruupia ringis. Muidugi mitte luksuslik, aga ajab asja ära, st magada saab, suht keskmine india tase. Peldik ja dušš koridoris. Olen seal kahel korral ööbinud, kumbki kord midagi ette kinni ei pannud, tulin kohale ja sain toa.

esimest korda Indiasse sattudes soovitaks esimeseks sõiduks kindlasti prepaid taksot; Blue Cab-i saab letist, saab telefoniga, saab lasta hotellil tellida; konditsioneeriga

Tere, kas kellegi on veid värskemaid kogemusi, kus kaks naist võiks ööbida enne tagasilendu. Slummidest hoiaks eemale. Või oleks mõistlik rihtida end Mumbaisse väljalennu õhtuks - tagasilend kell 6:40.

Tänud.

Tere!

Kas keegi on hiljuti Mumbais ja oskaks soovitada head hotelli? Luksust taga ei aja, aga tore oleks kui tuba oleks puhas ja hotell asuks normaalses piirkonnas

Tere!

India kohta täitsa normaalne koht, kaks korda olnud seal.

http://www.hotelriponpalace.net/index.htm

Meie ööbisime hotellis nimega Milan International (http://milanintl.com/). Tahtsime öömaja võimalikult lennujaama lähistel, sest edasi lend toimus vara hommikul. Soovitan seda hotelli, kui otsid lihtsalt odavat ja puhast AC tuba. Silma ei hakanud ei rotte ega prussakaid. Lisaks saime hotelli eest endale toreda taksojuhi nimega Sharma, kes vedas meid 8 tundi mööda linna ringi vaid 1500 ruupia eest.