trip-krainetrip-ukraine-dark
Soovitan hotelli Mexico Citys

Tänu ühe Serbia noormehe soovitusele veetsime reisi viimased kolm päeva Mexico City hotellis, mille toa hind (tollase kursiga u 280 krooni) oli hotelli taset arvestades hämmastavalt odav. Nii soovitan seda soojalt ka siin.

Hotelli andmed on sellised: Hotel Embassy Puebla 115, Col. Roma, Mexico City www.hotelembassymx.com Asub Insurgentese metroopeatuse lähedal nooblite Zona Rosa ja Roma linnaosade piiril. Paljud vaatamisväärsused on suhteliselt lähedal, lennujaama saab metroo abil ühe ümberistumisega (2 peeso eest).

Kahene tuba maksab 290 peesot (u 25 USD v 280 krooni) - esimene tunne oli, et saime hotell "Olümpia" toa hosteli hinnaga. Uus (või äsja renoveeritud) tuba oli ruumikas ja sisaldas kõik tasemel hotelli pisimugavused (mugav ja suur voodi, suur kuuma veega dushiruum, föön, bidee, tasuta seep-shampoon-hambahari-pasta, tasuta joogivesi, suur telekas, vaipkate põrandal jne).

Hiljem vaatasin kodulehelt, et saadaval ka kahe suure voodiga tuba (kuni 4 in) hinnaga 420 ja mullivanniga sviit 440 peeso eest.

Ainsateks puudusteks võib pidada hommikusöögi puudumist (mis sealkandis ongi standardiks; samas söögikohti läheduses piisavalt) ja seda, et hotellis keegi inglise keelt ei osanud. Viimasega tuleb Mehhikos aga nagunii arvestada. Ise saime hakkama lausetega "habitacion doble con una cama" (ühe voodiga kahene tuba) ja "dos noches mas" (kaks ööd veel).

Kui kellelgi tekib huvi, siis võin teed hotellini täpsemalt kirjeldada (vt ka kodulehe kaarti).

Ehk sa täpsustaksid veel, kus tuleb ümber istuda, otse lennujaamast hotelli minnes?

Igaks juhuks alustan sellest, kuidas lennujaamas metrooni jõuda (jutt käib esimese terminali kohta). Peatus asub lennujaama kohalike lendude osa lähedal. Rahvusvaheliselt lennult tulles tuleb kõndida lennujaama teise otsa, ignoreerides vahepealseid väljapääse, ja väljuda kõige kaugemast uksest - sealt veel u 150m minna. Kuna soodsaima kursiga valuutavahetused asuvad pigem sealpool, siis on sinna vast nagunii asja. Tee peale jääb ka infopunkt, kust saime väikese papist metrooplaanikese. Lennujaama metroopeatus on Terminal Aerea, kust käib viies liin (kollane). Sõita tuleks Pantitlani suunal lõpp-peatusesse (so Pantitlani, 2 peatust). Seal ümber istuda esimesele liinile (roosa) Observatorio suunal (kuna see on ka esimese liini lõpp-peatus pole vales suunas sõitmine võimalik) ja sõita 14 peatust Insurgenteseni. Vagunites sees on vastava liini plaan, kust peatused tähistatud nii nime kui sümboliga (samamoodi peatustes) - nii on asukoha jälgimine lihtne. Insurgentese väljakult tuleks ära minna väljapääsu kaudu, kus silt "Calle Jalapa" (asub kagus) ja kõndida esimese ristuva tänavani u 100m (see ongi Puebla tänav, kus hotell asub) ja pöörata teed ületamata vasakule. Kõndida mõnisada meetrit, ületada Orizaba tänav ja õige pea seal hotell ongi. Metrooplaani leiab ka lehelt: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mexico_City_metro.svg

Esmalt tänu Engelpartile suurepärase vihje ja kohalejõudmise kirjelduse eest. Lugedes seda siin ei hakanudki üldse muud ööbimiskohta MC-s otsima, printisin teejuhise ja aadressi välja ning jõudsin ilma ühegi probleemita 2 peeso eest sinna kohale (o: Peab tõesti sõnama, et retseptsioonis istus üks tõeliselt ebaabivalmis ja vaid ühte inglise keelset sõna ("money") oskav noormees, kuid Berlitzi vestmik ja enda keelevaist aitasid siiski asjad korda ajada. Tuba oli tõesti üllatavalt hea selle 290 peeso eest. Seega kinnitan Engelparti juttu ja soovitusi kahel käel.

No mis ma siis räägin...;-)