trip-krainetrip-ukraine-dark
Soovitus: Mida võtta kaasa ümbermaailma reisile!

Tere kõik seiklejad:)

Minu üks hea sõber on ühel pikal seiklusel ja ta pani kirja oma reisikotti sisu. Ehk on sellest kellelegi kasu:) (Vabandan, et inglise keeles: 35 pounds backpack:

Money belt:  Passeport  International driving licence  Vaccination booklet  Business cards

travellers cheques  1 Visa credit card  1 Mastercard credit card  1 sheet ith emergency information (details of people to call, blood type, details of my insurance company)

Main:  1 65L+10L back pack + 1 anti rain protection  1 pair of hicking shoes  1 paire de sandals  1 sleeping bag -6°C / -13°C  1 silk sleeping bag

Clothes:  3 underwears  3 pairs of socks  2 pairs of pants  1 polar shirt  1 Tshirt  1 light shirt with long sleeves  1 pair of pantyhose  1 Tshirt with long sleeves  1 hat  1 swim suit

1 emergency bag:  2 syringes  6 needles (various sizes for perfusions, injections and blood tests)  120 water purifying tablets  1 homéoplasmine tube  1 thermometer  the doctor's prescriptions + the list of the active molecules inside the medecines and the dosage  Medecines (see the list in the « healt » part)

1 mini toilet bag:  1 toothbrush  1 tube of toothpaste  1 soap  1 soapbox  1 hairbrush  1 razor + 5 blades  1 little mirror  1 mini towel  1 pair of small cisors  1 nail cutter

1 « put everythng in it » box:  1 nails brush  1 tube of solar cream  1 tube of after sun cream  1 survival blanket  1 anti mosquito skin spray(DEET 50%)  2 anti mosquito clothes sprays  1 needle + waxed wire  1 plug adapter  1 squash ball (to play but mainly to fill in the sink holes)  1 swiss knife with tweezers  1 compass  3 lighters  5 pens  1 small solar calculator (for change)  1 pair of sunglasses + case  1 pack of tissue papers  1 ultrasound antimosquito device (This is a gift. We'll see if it works.)  4 earplugs  1 ultra mini LED safety lampe  1 black marker pen

Miscellaneous:  1 map of the world  3 small lockers  1 antimosquito sheet  6 big Ziploc bags  1 mountain string  1 2L camel bag water bottle  1 rain claok  1 forehead LED light  1 alarm clock watch  1 photo album of my family and friends  4 pocket books  1 small booklet  1 roadbook  1 foam ball

Electronics:  1 Asus EEEPC laptop  1 MP3 player  1 Canon Ixus 70 mini camera  1 Nikon D40 reflex camera + 1 18mm-55mm lens + 1 55mm-200mm lens  2 SD cards (4GBytes +2GBytes)  1 80GBytes portable hard drive  1 U3 USB memory device (4GBytes)

Purjetajale oleks veel vaja purjekat, suitsetajale hulk sigarette. Milleks kaks magamiskotti ja kolm taskulampi? Võib-olla läheb nelja taskulampi vaja, aga tõenäoliselt on neid igalt poolt osta. Eriti mõttetu tundus maailmakaart. Millises mõõtkavas see peaks olema, et tast kasu oleks? Samas on nimekirjast puudu näiteks passi(de) valguskoopiad. Ja ärge unustage briljante vasaku ja smaragde parema kaenla alla siirdamast.

Hea oleks teada, mis see kolu kõik kokku kaalub (aa 35 naela?) Tahaks teada, mis seal peale Aafrikas või Venemaa käiku veel alles on :)

« healt » see osa huvitab ka, ...6 needles (various sizes for perfusions, injections and blood tests) ...?? Mis pagan see veel on

Ei tasuks kritiseerida!

Kas Te olete ise ümbermaailma reisil käinud, et kommenteerite asjade vajalikust??

See oli vaid ühe reisiselli seljakotti sisu ja tema nägemus vajalikest asjadest! Seal listis on palju selliseid asju, mille peale võibolla ise ei tulegi, seega sellepärast ka selline soovitus:)

Väiksed märkused: Maailmakaart: väga hea vaadata piiri ületusekohtadest, naaber asulad, lennujaamasid jne. Tänapäeva kaardid on väga asjalikud ja reisijat abistavad.

Desinfitseeritud ja pakendatud nõelad: üsna tavaline, et Aafrikas või muus kehva arstiabiga riikides rändajad võtavad need kaasa. Kõikides riikides pole super-lux arstiabi.

Taskulambid: igaüks kasutab neid vastavalt vajadustele ( mul on ka mägedes matkamiseks kahte erinevat tüüpi lambid kaasas)

Ja..õige märkus passikoopiatele! Kindlasti peaks neid mitu tükki kaasas olema!

Pole seljakotiga ümber maailma tiirule jõudnud aga ühe T-särgiga kindlasti ma hakkama ei saaks...see jäi igatahes selles listis esimesena silma, vähemalt peaks siis "Pipi" pesumasin ka kotis olema, millega igapäevaselt seda pesta saaks :)

Väga mõttetu nimekiri. 95 % asjadest on igalt pool ostetavad. Pole üldse haruldane, et heaoluriikide reisijad käivad reisil nii, et üks ülisuur kott on seljas ja teine väga suur kott kõhul ja midagi veel näpus. Nägin kuskil pärapõrgus neiukest, kelle kottide kaal ületas vist ta enda kaalu. Vaevu vaarus nende kottide all. Kas sellisel reisimisel on mõtet?

No alati leidub selliseid inimesi, kes kohe peavad kõik maha tegema... Äkki on kellegil tõesti sellest nimekirjast kasu, ei ole vaja ju kohe maha tegema hakata, et nõme list vms. Tegemist on lihtsalt näitega, mida keegi võttis kaasa. Ja veelkord, nagu postitaja ise ka märkis: ehk on kellelegi sellest kasu.

Endal ei ole just päris ümbermaaimareisile minek, aga plaan kolm kuud ainult käsipagasiga reisida, sest sedasi on oluliselt mugavam. Kuna liiklemine peamiselt Aasias, siis pole ka suurt kulu "ühekordsetele" sokid-pesu jm riietele.

Saab olema huvitav pakkimine, sest nende 8-10 kilo sees peaks kindlasti olema:

 • läpakas, kaamera, laadijad jm tehnika
 • Lonley Planet (kõvemad reisisellid seda muidugi ei vaja, aga mulle tundub küll vajalikuna)
 • dokumendid, passikoopiad ja hügieenitarbed.

Ehk ca 50% kaalust ja mahust on täis - mis arvate, mis ülejäänud 4-5 kilo sees peaks sisaldama? Nuga jm terariistad ning vedelikud jäävad välja, käsipagasi reeglite alusel!

Viska läpakas välja ja saad kohe hulga ruumi / kaalu juurde. Kui vaja, võta mingi wifi-võimeline telefon selle asemel.

Siit:

 • lusikas
 • miskeid ravimeid: süsi ja vähe kangemad toidumürgituse vastu, valuvaigistid, plaastrid, päikesepõletuse vastu pantenooli.
 • vihmakeep või miski vihma kinni pidav riietus
 • korralikud jalatsid
 • ujukad/trikoo

Kohapealt ostad:

 • kauss, kookoskoorest tehtud
 • T-särgid (1-2 USD)
 • pesu ja peakate (miski riie ümber pea)
 • seep, shampoon, soovitavalt ka pesupulbri pakk! käsipesu jaoks jms
 • sool (sokkidesse kaanide vastu) ja tikud (sama otstarve, kui ei suitseta)
 • päikeseprillid, nuga
 • putukahammustuste vastu kreemi

Kõik vist ... ja sellega saab vabalt pool aastat sealkandis hakkama, kui just mägedesse lume ja jää peale pole plaanis minna.

Mul on Indias ja Hiinas ära kulunud paar pakki märgi ja paar pakki kuivi taskurätte. Esimestega hea pesta, teistega käepärane pühkida. Väikesed, ei võta palju ruumi, aga kohapealt just alati saada ei ole. Lonely Planet on vajalik, aga päris raske. Ühelt poolt on seda eeltööks vaja, teisalt on nad Aasias tunduvalt odavamad. Seni on ta mul kaasas olnud, aga mitut riiki ühekorraga külastades juba kõhklen, kas ikka tasub kahte-kolme raamatut Eestist osta. Wifi-võimeline telefon läpaka asemel on huvitav mõte. Kindlasti uurin seda enne teeleminekut, samas saab 1,4 kg läpakaga tunduvalt mugavamalt pilte laadida, kirjutada ja mõnikord filmegi vaadata. Harjumuse asi. Vedelikke (šampoon, hambapasta) ja terariistu (taskunuga) ostaksin kohapealt, sest käsipagasiga on lihtsam reisida. Samas oleks lollus käsipagasi mugavuse pärast tulles ostud tegemata jätta.

Olen Nicaragua ja Indoneesia samuti käsipagasiga ära reisinud (õigupoolest on Indo hetkel käsil). Kotiks on 45 liitrine ilma toestuseta kilone Berghaus Arete seljakott. Indosse lennates oli ta 2/3 täis ja kaal ehk 8 kilo kandis. Siin läks kotti ka veepudel, päikesekreem ja kehakreem, et päikesepõletust leevendada. Need lisasid veidi kaalu.

Kaasas:

 • Teksad
 • Pusa
 • Õhuke vihmajope
 • Asuse 1,1 kg netbook + laadija
 • Digikompakt (kasutab sama juhet, mis läpaka laadija)
 • Suvaline vana Nokia telefon + laadija
 • 7 särki (minimaalseks äraelamiseks piisab ka vähemast)
 • 2 paari surfipükse
 • 1 paljude taskutega lühikesed püksid
 • Õhuke reisirätik
 • iPod + klapid + ühenduskaabel
 • Pass, pangakaardid, vaktsiinipass
 • Plätad
 • Tennised
 • Müts
 • Päikeseprillid
 • Kell

Lonely Planet on digikujul läpakas.

Siin on Nica pakk http://www.flickr.com/photos/teller/3503995087 Indo pakk on juba mõnevõrra optimeeritud, umbes vastavalt siin üles loetule http://www.siimteller.com/2009/07/kergmatkaja-markmeid-kaalujalgimine/

Lisaks õnnestus Balil seljakott sõbranan juurde jätta ja juba nädalapäevad käin ringi väikese õlakotiga, kus läpakas, fotokas, raamat, päikeseprillid, päikesekreem... Riietest kaasas 2 paari boardshortse ja 3 tsärki. http://www.flickr.com/photos/teller/3955641900/ Seni pole hätta jäänud.

Kerge on mugav :) Aga tõsi, selline pakk töötab vaid juhul, kui pole pikki matku, kliima on pigem leebe ja ööbimine toimub tsivilisatsioonis.

Ei saa ka aru, miks kohe kõik peavad norima hakkama, kui miski ei meeldi. Et miks seda vaja ja miks toda vaja ja nii mõttetu on ju seda võtta ja toda võtta ja nii palju kola pole küll vaja kaasa vedada, paljusid asju saab koha pealt osta jne. Tegelikult on see väga häbematu. Kui pole ise käinud, siis parem ära tule siia oma "tarka juttu" rääkima. Kui oled, siis loomulikult võid avaldada oma nimekirja asjadest, mis sul kaasas olid. Ja kui sa ei ole käinud, siis pole üldse mõtet norima hakata, sest sina ju ei tea, võib - olla on neid asju samuti vaja. Võivad ju tunduda mõttetud asjad, aga tegelikult võivad need olla väga mõttekad. Tegelikult see kommentaar veidi hiljaks vist jäänud, sest nüüd enam siin keegi ei nori, aga olgu see ikkagi teadmiseks.

Mu arust on see väga hea, et kirjutasid mis võiks kaasa võtta. Lähen järgmine kuu Vahemere saartele seljakotiga matkama ja poleks tulnudki selle peale, et võtta passi koopiad kaasa. Kui see reis õnnestub, siis vb. sügise poole isegi Aafrikassa reisima. Mu arust on telgi ja seljakotiga maailma avastamine parem kui osta mingi labane turistipakett kus nagunii midagi põnevat ei näe peale hotellitoa. Soovin edu kõigile kes võtavad vaevaks liikuda looduses igal pool maailmas. . . . Kohanimed algavad suure algustähega ja "Y" ei asenda "ü"-d! Trip.ee

Labane turistipakett? See kui sulle meeldib seljakotireisija olla ja hääletada ja telgis elada, ei tähenda, et turistpakett kusagil hotellis peaks labane olema. Mulle just meeldib hotellis või kusagil apartemendis ööbida puhkuse ajal, kus mul on normaalne pesemisvõimalus, magamisase, võimalus normaalselt süüa, mitte kolada mööda ilma ringi, kogu elamine seljas nagu teol. Tõsi, sa võid küll näha ja kogeda seejuures rohkem ja sattuda kohtadesse, kuhu nö labane turist ei satu, aga paljude jaoks polegi see oluline. Rohkem mõistmist ja vähem teiste reisimisviiside mahategemist.

Ei tahtnud sind solvata. See lihtsalt minu arvamus. Kui sulle meeldivad turistipaketid, siis lase käia. Lihtsalt mu arust ei ole mõtet maksta kümneid tuhandeid selle eest kui oled päev läbi hotellis ja rannas. Samahästi saab ka pärnus hakkama. Ära pikka viha pea :D

Ei pea sugugi kümneid tuhandeid maksma, väga vabalt saab vähemalt Euroopa piires ka vaid mõne tuhandega kusagil lennukiga ära käia ja normaalses kohas elada. No hard feelings ;)

Kuid mida võtta kaasa, kui on ette näha, et Euroopast väljapoole ei minda? Ma siin veidi tegin ajutööd. Sai selle tegevuse käigus ka trip.eed uuritud (antud teemat eriti) ja enda seniseid matkakogemusi arvesse võetud. Praegune nimekiri siis Euroopas trippimiseks:

Telgi asemel on ilmselt mõttekam võtta koormakile. Kui pole raha, et osta korralikku telki, siis tõesti on koormakile etem, sest minu aastatepikkused kogemused näitavad, et odavad säästutelgid meie tavalist vihma ei kannata, niiehknaa tuleb kile peale tõmmata ja seega jääb telgi ülesandeks vaid sääskede eemalhoidmine ja laagris "halli massi" sekka sulandumine. Kaalu on ka säästutelgil paari kilo jagu, kile aga on väga kerge. Lebomatt võib olla, magamiskotti võib asendada tekina kasutatav jope - samuti omad kogemused Odav magamiskott eriti jopest ei erine, nulli kraadiga kõlbab vaid koos jopega sissepugemiseks ja üle +10 pole vahet, kas jope või magamiskott.

Varudressipluus või kampsun (kapuutsiga, kui see jopel puudub). Varusokid, trussarid. paber, pastakad, tsäksid, tikud. Hädapärased hügieenivahendid (et pead kammida, habet ajada ja käsi pesta) Jalgratta koormakummid (peno ja jope kinnitamiseks koti külge - praktilisemad kui nöörijupid. Juhuks, kui kotil endal vastavad rihmad puuduvad) nuga, lusikas, kahvel, plekist kauss ja kruus. taskulamp (või pealamp), helkurvest (või helkur). Pass, ID kaart, rahakott, pangakaardid. Passi (ja ehk ka ID kaardi) koopiad. Fotokas, selle akude jaoks laadija, kaabel, mälupulk. mp3 pleier marker veepuhastustabletid (kas euros neid vaja ongi?) väikesed näpitstangid, niit ja nõel, teip puugieemaldaja puugitörjevahend valuvaigistid, plaastrid, sidemematerjal, söetabletid (mürgituste puhul)

Vihmakeebi vajalikkuses julgen kahelda. Odavad keebid ja vihmamantlid ei hinga, seega kui selga paned, hakkab higi kondenseeruma ja varsti pole vahet, kas oled keebiga või ilma. Vihmapidava jope aga saab suht odavalt. Näiteks on mul 2 nahkjopet, kumbki saadud kaltsukast sota eest. Aga kui ma oleks piisavalt rikas ostmaks kallist ja head keepi, siis ma ilmselt suudaksin reisida ka bussi, rongi ja lennukiga (ma olen tegelikult mugav inimene).

Aga jalatsid - kas eelistada kinniseid, lahtiseid või on mõistlik kanda teist paari varuks kaasas?

http://www.travelindependent.info/whattopack.htm

Põhjalikud seletused-põhjendused, millises olukorras, mida kaasa võtta. Selleks, et kott ei dikteeriks Sinu elu, tuleb kott saada 35-40l peale / ca 10kg. Ja autoril on seal rida mõtteid, kuidas seda saavutada.

Mõned mõtted:

 • magamiskott ja saapad õigustavad end harva
 • kohapealt saab reeglina asju odavamalt

Hääd lugemist ja (mitte)nõustumist.