Soovitusi kuhu elama ja tööle minna?!

Tere!

Oleme kaks 22-aastast neiut, kes lõpetasime sel kevadel ülikooli. Sooviksime minna mõneks ajaks Eestist ära, reisima-töötama, et aeg maha võtta. Sooviksime sügisel alustada mõnes Euroopa riigis, kus oleks ka soe, ning hiljem reisida edasi, nt Suurbritanniasse. Oskame mõlemad inglise keelt, vajadusel saame hakkama ka vene keelega (ja üks meist ka saksa keelega).

Milliseid kohti soovitaksite?

Ette tänades, P ja K

Soovitusi kuhu elama ja tööle minna?!

Nimelt sooviks aprillis välismaale minna, aga ei suuda otsusele jõuda- Norra, Rootsi või Inglismaa?! Mida soovitaksite teie? Kui kiiresti oleks võimalik töö ja elamine leida, muidugi milline võimalus oleks parim raha teenimise eesmärgil? :)

Milliseid keeli sa räägid? Mulle nt. meeldib Rootsi, aga rootsi keelt ma puhtalt ei räägi, seega valisin mina Inglismaa. Olen rahul, sest siin on keelega kergem hakkama saada :)

Reena -Kui valid Norra , Rootsi ja Inglismaa vahel siis ma arvan , et kõige lihtsam on minna Inglismaale . Keele pärast kuna Rootsis ja just eriti Norras on raske tööd leida kui ei oska keelt ! Aga muidugi palgad on kõige paremad Norras! Edu sulle! :)

Norra ega Rootsi keelt kahjuks ei räägi, aga olen kuulnud,et saab ka hakkama ilma keeleta, alguses ehk ja oma valdkonnas- klieniteeninduses, täpsemalt restoranivaldkonnas. Loodaks paari kuuga ka keele mõningal määral suhu saada :) Tundub, et siiski otsustan algatuseks Inglismaa kasuks, tuleb veel välja mõelda kuhu linna täsemalt? Londonis palgad kõrged aga elu kallis:( Oskate midagi soovitada?:)

Terv, Reena

to kicki -PS! Inglise, vene ja eesti keelt :)

Inglismaal on parem, elamine on odavam. Norras on elu kallim kui Inglismaal, pluss klienditeeninduses töötamiseks pead kindlalt oskama norra keelt. Lennuühendus Eesti ja sihtkoha vahel on üks oluline asi. Võimalus lennata odava hinna eest annab hea eelise.

Taani /välismaale minek algajale.. abi palun!

Tere! Olen lõpuklassis õppiv neiu, kellel on soov sügisest/talvest minna Taani ennast ja maad avastama ning töötama. Mõneks ajaks, et aru saada, mida õppima minna tahan jne. Ma pole kunagi elus välismaal käinud ja ei tea sellest mitte kui midagi. Mis on see, mida ma teadma peaks? Kulutused, oma kogemused Taaniga – võite jagada:), dokumendimajandus, transpordist, lennujaamadest, mida ja kui palju võib kaasa võtta endaga, kuidas alustada,kui tuttavaid pole, kuidas võõral maal tööd leida, kui tõenäoline on seal järje peale saada ilma väga suure algkapitalita, on probleeme kui lähen üksi?, kodustega suhtlemise võimalused sh raha saatmise võimalused kodust, pangakaartide teema ja üldse rahast: mis seal kehtib, kuidas raha kätte saan pangast, mis pangast üldse.. no kõik kõik, mida arvate, et ma peaks teadma enne.

Samas on ka variant, et ei vali Taanit, vaid mõnda muud riiki, kus maksukoormus väiksem ja kergem alustada (ka keeleliselt). Võite soovitada mõnda sellist riiki Euroopas! Ja samuti rääkida samade küsimuste teemadel, mis üleval Taani kohta toodud on. SUUUUUR AITÄH!

Ei oska. Inglise keel on suus.

Äkki Sloveenia, seal on inglise keelega päris head lood.

Ilma kohalikku keelt oskamata läheb töö leidmine küll raskeks.

No olgu, rääkige Sloveeniast siis näiteks.. Ma pole 100% Taanis kinni, see lihtsalt tundus sümpaatne maa.

Kindlasti peaks valima sellise riigi, mille keelt sa oskad. Inglise keele puhul tuleks minu meelest kõne alla UK või Iirimaa, kui Sa Euroopasse tahad jääda. Miks mitte hoopis Austraalia ja Working Holiday Visa? Ilmselt ei ole Su välismaale mineku eesmärk raha teenimine, sest ilma hariduseta Sa seda välismaal teha eriti ei saa – vähemalt märkimisväärset raha teenida ei saa. Working Holiday Visa kohta saad lugeda http://www.immi.gov.au/…holiday/462/ ja siinsamas Tripis on selle kohta väga palju infot.

Kui ise oleksin keskkoolilõpetaja ja ei teaks, mida elus teha tahan, oleksin kindlasti WH-ga läinud.

See Sloveenia oli tõenäoliselt väike iroonia. Kui tahad normaalset tööd leida siis kohalikku keelt peab igal pool vähemalt elementaartasandil oskama. Kui muidugi ei taha just hakata “klienditeenindajaks” kes teenindab inglise poissmehi.

Kas oled välja mõelnud mida üldse teha tahad või oskad?

Aga miks iroonia? Pealegi sloveenia keel on suhteliselt sarnane vene keelega, st aru saaks ikka midagi. Ja tänapäevases maailmas saab seal vist hästi inglise keelega hakkama? No ma tahan midagi uut kogeda, st Eestist välja saada.. maailma näha. Kuigi ma eriline globetrotter ei ole :) no keskkooliharidus on.. fotograafiaga tegelen, aga võin vabalt ka kuskil koristamas käia, peaasi, et ära elab ja igat kopikat päris lugema ei pea.. aga kuidas sloveenias on siis olud?

Sloveenias on ikka sloveeni keel. Ainult inglise keelega üldiselt väljaspool ingliskeelseid maid hakkama eriti ei saa. Juba nõuded on enamasti sellised, et klienditeenindaja peaks kohalikku keelt oskama. Mõtle ise, kas Eestis ainult inglise keelega saaks lihtsalt hakkama? (kindlasti saaks, kui oled nn kvalifitseeritud tööjõud või nõutud töötaja) Klienditeeninduses kuskilt Küproselt tulnu meil siin vist lihtsalt tööd ei leiaks?

Isegi praegu kvalifitseeritud tööjõuna on teatud riikidesse raske tööle pääseda, sest kohaliku keeleoskus on oluline.

Ja minu meelest just sellistele maailmaavastajatele ja ei-tea-mida-elus-teha ongi Austraalia ja Uus-Meremaa oma WH-sid mõelnud.

Irooniast on küll asi kaugel. Sloveenias on 2 milj. elanikku ja nad lihtsalt on sunnitud naabritega suhtlemiseks ja äri ajamiseks keeli õppima. Ajalooliselt on seal nii kujunenud, et oma sloveeni keelega saaks nad suhelda suhteliselt sarnase keelega Serbias, Horvaatias ja Bosnia- Hertsegoviinas, aga suhted nende naabritega on neil kergelt öeldud jahedad. Olles samuti Itaalia, Austria ja Ungari vahel on nende jaoks kõige optimaalsem inglise keel ja seda seal tõesti osatakse. Osates vene keelt sloveeni keelest just päris aru ei saa, kuid keele õppimist kergendab see oluliselt. Turismisfääris töö leidmiseks tuleb muidugi vajalikul määral sloveeni keelt õppida, aga noorele inimesele ei peaks see ilmvõimatu olema. Samuti suhtuvad kohalikud nende keelt õppivasse nooresse äärmise sümpaatia ja mõistmisega. Lisaks turismi ja teenindussfäärile on seal ka viinamarjaistandusi, kus hooajati abijõudu vajatakse. Ei jaga seda Autsraalia ja Uus-Meremaa vaimustust, sest inimene kirjutas ju , et läheb üksi. Nii kaugele tuleks ikka kambaga minna, sest kodus käimine on võrreldes Euroopaga kallis ja keeruline. Võiks ju soovitada mõnda suurema rahvaarvuga mitteingliskeelset riiki, kuid seal on elanikud oma keeles rohkem kinni ja võrreldes Sloveeniaga on inglise keelega lood kehvemad. Kellel on vaja, see oskab , aga tihti on nii, et isegi kui mõni oskabki, aga juhul kui sinul on temalt midagi vaja, siis suurrahvuslik kõrkus lööb välja. a,la mis sa siia tulid, kui sa meie saksa, itaalia, prantsuse, hispaania jm keelt ei oska.

Otsin suveks tööd.

Otsin 24.juunist 30.augustini kestvat tööd välismaal lapsehoidja või koduabilisena. Olen 16-aastane, kuid oma vanuse kohta väga kohusetundlik. On kogemusi. Inglise keele oskus on väga hea.

Mina lähen näiteks Maltale tööle juunis,seal on inglise keel 2.riigi keeleks ja olen seal varemgi töötanud.

Reisimine

Tere olen 20 a. neiu . Minul on selline huvi ja soov eestist ära minna noh parematele jahimaadele . Aga kuhu oleks hea minna ei tea ja samas üksi kah ei taha minna . Et küsimus siis selline et kes oleks huvitatud kuhugi kindlasse kohta reisimisest ja seal kohapeal elamisest ning töötamisest võiks mulle teada anda ecsplozion@hot.ee