Sri lanka detsembris!

Tere,

Plaanime elukaaslasega reisi Sri lankale selle aasta novembri lõpuks-detsembriks, kui veel loodetavasti turisti hooaja absoluutne tipp kättejõudnud ei ole. Lend maandub Colombosse, sealt edasi omapäi.

Olen siit foorumist palju lugenud, samuti ka erinevate reisifirmade Sri lanka reisiplaane, ent mõned küsimused on siiski jäänud.

1)Kas hotellid peaks ette broneerima? Või sõidame lihtsalt kohale ja siis vaatame? Mida te esimeseks üheks-kaheks ööks soovitate? Kas lennujaamast bussi-rongi pealinna tuleb?

2)Kas malaaria ja teised sääskedega levivad haigused on reaalne oht millele tasuks tähelepanu pöörata juba varasemalt? ON mingisuguseid vaktsiine mida teha oleks vaja?

3)Millises vanas pealinnas tasuks pigem ära käia, kas Anuradhapuras või Polonnaruwas.

 1. Kuigi näha oleks palju, peaks mingid otsused juba enne ära tegema. Oleme elukaaslasega suured looduse fännid, seega oleks huvitav teada milliseid rahvusparke või safarisid tasuks külastada? Kas osta varem pilet ära ning mis hinnaklassiga tasuks arvestada? Kuidas kommenteerite Boondyala national parki?:) Yala?

 2. Millised rannad on just need, kust tasuks läbi põigata? Trincomalee, Jaffna, Sigiriyas, Mirissa ,Uppuveli? Kas Anuradhapura'sse tasuks põigata?

 3. Oleme igal reisil ikka mõne mäe ettevõtnud ning paistab, et Adam on paras katsumus. Kes käinud on? Mis hetkel tasuks retke alustada, et päikese kuumus häirima ei hakkaks? :) Šotimaa reis oligi üks mägi mäe otsa, nii, et seda ei pelga.

 4. Kuidas rahaga kõige mõistlikum ringi käia oleks - võtta teatud kogus välja ning seda sularahana hotellides ja taksojuhtidele maksta või on kaardimakse siiski turvaline? Kui palju peaks arvestama u 2 nädala peale, hotellide ja giiditasuks?

 5. Palju on siin aegunud giidide kontakte, samas on paljud ka lähiajal käinud, seega kui kellelgi on kustumatu kogemus(positiivses mõttes :) ) mõne giidiga, oleme täiesti avatud igasugustele pakkumistele ja soovitustele, mis võiks kauaoodatud reisi paremaks muuta!

Muidugi, kui keegi samal ajal satub sealmail olema, siis heast seltskonnast ei ütle me kindlasti ära. Oleme igasuguse informatsiooni eest tänulikud. :)

1)Kas hotellid peaks ette broneerima? Või sõidame lihtsalt kohale ja siis vaatame?


Igavikuline küsimus :) Mina igal juhul eelistan kodutöö ära teha, selle asemel, et kohapeal väärtuslikku puhkuseaega ja -raha (nt taksosõidud) raisata öömaja otsingule.

On. Ja mõned mu reisid on tõestanud ühtepidi üht ja teistpidi teist, iga riigi isepära. :)

Asukohad võiks välja vaadata, kuid kas ka broneerida kohe?

 1. Täpselt nagu AndresR kirjutas, tegemist on igavikulise küsimusega. Mugavam on muidugi miskit ette broneerida, aga tegelikkuses võib leida ka soodsamalt . Tasub jälgida hotellide kampaaniad või lihtsalt iga natukese aja tagant silma peal hoida nt hotelscombined'il . Kui olete peale lennureisi väsinud, siis ei tasuks üldse pealinna Colombosse minna, sest lennujaam asub Negombole lähemal. Colombost hoiaksin ise hea meelega üldse eemale. Negombosse saab lennujaama lähedal asuvast bussijaamast üsna soodsalt kohaliku bussiga. Sealt saab ka Colombosse kui huvi sinna minna.

 2. Kui viibite paar nädalat siis Malaariat karta ei tasu.

 3. Sai käidud Nuwara Eliyas ning seal asuvates teeistandustes ja "World's End'is" . Kindlasti tasub sinna minna. Mägesi ning teeistandusi näeb kui sinna minna rongiga, millega sõit on omaette kogemus :)

 4. Käisin ise seal rohkem lohesurfi asjus seega sattusin randadest ainult Kalpityasse ning paar päeva olin ka Hikkaduwa rannas, kus kohtusin ka teisi eestlasi. Hikkaduwa rand oli hea, kuna tegemist on pika rannaga ning leiab kohti kus pole rahvamasse.

Lisan veel, et kasutasime transpordiks kohalikke busse-ronge ning kuskil nädalaks ajaks rentisin rolleri et saarel ringi sõita. Kohalik transport on väga odav aga aeganõudev. Rollerirent oli mäletamistmööda kuskil 7-10€ /päev.

1.Kui eelistate lihtsamat elamist (kodumajutus jms), siis tasub kohapeal otsustada, uhkem majutus oleks mõistlik ette broneerida. Eeltöö tuleb igal juhul teha. 7.ATMe on ka väiksemates kohtades, raha välja võtmisega probleeme ei tule. Mõned aastad tagasi soovitati kaardiga maksmist vältida.

Käisin Sri Lankal jaanuari lõppus u 2nädalat.

Minu marsuut: Lennujaam - Kandy - Sigiriya - Adams Peak - Nuwara Eliya - Horton Plains ( Worlds End) - Ella - Mirissa - Galle - Colombo - Lennujaam

1.Lennujaamast u 500m-1km kaugusel on bussijaam, sealt saab Colombose ja isegi Kandysse (Oleneb kellaajast u 8-9 aeg läheb viimane buss sealt). Rongi kohta ei tea täpselt aga kindlasti on ka rongi võimalus olemas. Ööbimine on mõistlik kohapeal vaadata, saab pisut soodsamalt ja näha, mille eest maksad. Kuna mina planeerisin endale umbkaudse marsuudi nii, et Colombosse jään max üheks ööks ja seda päev enne tagasi lendu siis mina panin lennujaamast otse Kandysse ja ma arvan, et see 3-4 tunnine väsitav sõit Kandysse on seda väärt niiet soovitan kohe lennujaamast võtta see buss Kandysse ja seal paar päeva sisse elada. Kandyst on mugav edasi liikuda nii Põhja poole (Anuradhapurasse, Polonnaruwasse, Sigiriya jne..) kui ka lõuna poole mägede piirkonda (Adams Peak, Nuwara Eliya, Worlds End, Ella)

 1. Vaktsiinid jäid seekord tegemata ja ei üht tervise muret. Aga ma arvan, et tasub perearsti konsulteerid.
 2. Loodus on seal imeliselt lopskakas ! Safarile ei läinud kuna nt Yala 1päeva safar oli ca 30-40eur ja tekkis arvamus et safari reisid jätan Aafrikasse. Hortons Plain on kindlasti väärt käimine ca 8-9km matkarada. Soovitan kindlasti rongi sõitu läbi teeistanudste ehk siis marsuudil Nuwara Eliya/Ella ja ka seeal siis mõned päevad ringi vaadata. 5.Randade kohta puudub võrdlus moment käisin Mirissas ja kõik oli super. Teistese randadesse ei sattunud.
 3. Adams Peak on väga väärt ettevõtmine, tavaliselt alustatakse matkamist 2-3 aeg öösel, et jõuda päikese tõusuks ülesse. Niiet päev enne tuleb jõuda jalamile, et siis öösel saaks alustada.

Soovitan teil umbkaudse marsuudi paika panna, sest kahjuks kaks nädalat pole piisav, et kõike näha. Vaadake välja kohad kuhu te kindlasti tahate jõuda ja mõelge nende kohtade ümber loogiline marsuut, et siis ringiga tagasi lennukile jõuda.

Hetkel ei oska pikemalt kirjutada, kui tekib küsimusi siis julgelt küsida !

Andresk - ilmselt suurim mure on selles, et saabume öösel kl 2 ning sellisel kellaajal ei liigu ükski muu asi, kui takso ilmselt. Mis takso tasu Negombosse minna võiks? KIndlasti tasub taksojuhi esialgset hinda soodsamaks kaubelda.

Mu teine küsimus oligi autojuhtide kohta. Kuigi meil on kogemus vasakul pool sõitmisega, ei usu me aga oma võimetesse sellises liikluspöörises, nagu seal on. Siit foorumitest on palju läbikäinud autojuhtide nimesid, soovitusi, hinnaklasse ja muud, ent paistab, et enamik andmetest on aegunud. Seega, kes lähiajal autojuht/giidi kasutanud seal on? Kuidas leida kedagi, kes ka väärt elamuse pakuks? :)

Kuigi aega on veel 7 kuud, olen mõtetes juba seal ja tahaks elamuse võimalikult mäletamisväärseks teha. :)

Ei tea taksohindadest midagi kuna ei kasutanud seda varianti. Odavam variant on riksha ehk siis kolmerattaline motikas. Samuti võite enne broneerimist hotellist või muust majutusasutusest uurida et kas äkki neil on võimalik teile lennujaama vastu tulla.

Ilmselt peamegi täpsemalt uurima.

Horton Plains tundub uskumatult ilus ja väärt ettevõtmine, ala suuruse poole pealt on see 8-9 kilomeetrist ikka tunduvalt suurem?

Kuidas see ilm võib nov lõpp-detsembri algus olla? Olen aru saanud, et tasuks pigem lõunas püsida, põhjas on suurem oht vihmale.

Kust olete Sri Lankale piletid ostnud? Jagage palun lehti ja infot, palju vahemaandumisi jne. Algusega Helsingi sobib ka ideaalselt, plaanis nov- dets. Tänud juba ette! :)

Umbes kuu tagasi sai ostetud http://www.expedia.com/ lehelt, läbi Oslo ja Doha. Hind 630€ ajavahemik jõulud 2015 kuni 10. jaanuar 2016.

Mina peatusin esimese päeva-kaks Negombos, Võtsin lahti kohaliku ilmaneti ja panin vastavalt sellele paika marsruudi ringi. Ühtegi ööbimist ei bronninud kuna ei teadnud ju kuidas liigun ja kaua kusagil meeldib. Küll ostsin netikaardi ja bussis järgmisesse kohta liikudes oli aega piisavalt et uurida ja paikka panna majutust. Kolmerattalistel on keskmine kilomeetrihind, mis on ka foorumites läbi jooksnud, mida ei mäleta. Seda hea aluseks võtta kuhu maani kannatab tingida ja muidugi vaja vahendit, et mõõta kilomeetreid sinu asukogast sihtpunktini (GPS,Mobla). Öösel arusaadavalt tsipa teised hinnad, kuna kannatab turistile väänata, roheline ka teine alles. Kindlasti kallim lennujaamast kui 200m kõrvalt.

Meie ostsime otse Qatar airways leheküljelt, 489€ 15 ööd.

Oleme nüüd saanud ka endale piletid, Turkish Airline kaudu läbi Istanbuli. 17 nov-4 dets. Seega hakkame marsruuti paika panema. Mõtlesime alguses mõned ööd Negombos, siis olla mõned ööd ka sisemaal Kandy piirkonnas ja Adams Peak mäele ronida. Ning siis ranna piirkonnas kahes erinevas kohas, näiteks Mirissa ja Unawatuna. Hetkel on veel kõik segane mismoodi me seal liigume aga aina selgemaks saab :) Jagage infot kuidas teie marsruudid on ja millal minek, ehk isegi samal ajal keegi minemas? :)

Kas Sri Lankale pääsemiseks on praegu mingisugust viisat ka vaja? Endale on see asi natuke segaseks jäänud.

Veiko, kas viisat vaja või ei, seda saab vaadata Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, seal kõik väljas

Meie käisime Sri Lankal selle aasta veebruaris, korraks põikasime ka Maldiividele. Sri Lankal võtsime rendiauto kuna me pole kõige suuremad ühistranspordiga trippijad, pealegi oli plaanis pikki vahemaid läbida, siis oli alati hea autosse hüpata ja teele asuda. Liiklus oli väga hull aga sellega harjub ära (mida suurem, seda ohtlikum ja eesõigusega) :) Esimese hooga said läbitud järgmised kohad: Negombo-Hikkaduwa-Unawatuna-Galle-Mirissa. Seal kandis võtsime esimese öö majutuse Agodast ette, kuid nagu ikka, valmistas see pisut pettumust ning sõitsime erinevad rannapiirkonnad läbi, et ägedamat kohta leida. Lõpuks jäime peatuma Hikkaduwasse, sest seal oli vabu majutuskohti ja jättis meile kõige sobivama mulje. Nt Mirissas olid kõik hotellid täis. Seega selle kogemuse põhjal tasuks pigem majutust ette broneerida, kui päev otsa oma närve kulutada, eriti kui oma liiklusvahendit pole, kuhu seljakott jätta.

Hikkaduwast sõitsime Nuwara Eliyasse, mis oli meie mõtteis üks optimistlik 222 km, kuid tegelikkuses kulus selleks 7+ tundi kindlasti. Mägiteed ja killerbussid. Vahepeal läks sellest keerutamisest isegi süda pahaks. Samas oli kogu see sõit ilmselt kõige maalilisem, mida ma kunagi läbinud olen. Vähemalt selles osas, mis jäi teeistanduste vahele. Plaanisime tegelikult teha ka väikese rongisõidu NE-st Ellasse, et mõlemad vaateid nautida saaksid, kuid rong otsustas üle 4 tunni hilineda (st et rong passis perroonil üle 4 tunni ning kui NE-st lahkusime, oli ta ikka veel seal) ning öösel pimedas mägiteedel liikumine väga suurt perspektiivi ei pakkunud. NE lähedal ööbisime sellises kohas nagu Waterfalls Resort, mis teeninduse/söögi/ülesleitavuse mõistes oleks ilmselt viimane koht kuhu minna, kuid asja point on see, et majakesed on ehitatud mäenõlvale ning igal majal on oma terrass, kust avaneb vaade mäele ning nagu ka nimest aru saada, siis ühele kosele. See korvas kõik!

NE-st läksime edasi Kandysse, mis meile väga muljet ei jätnud ning liikusime kohe edasi Dambullasse, et käia Sigiryas. Kivi otsa ei roninud kuna selleks päevaks olid tapjaherilased jälle liikvel niig eelmisel päeval oli paarteist hiinlast korralikud surakad kätte saanud. Allergikutele kindel ei. Ronisime seal niisama nii kõrgele kui võimalik ja nautisime vaateid. Sinna tuleks hommikul väga vara minna, sest päeva peale tekib treppidele pikk looklev järjekord ning ülessaamiseks tuleb tunde oodata.

Dambullast sõitsime tagasi Negombosse ja hüppasime Male lennukile, et natuke valget liiva ja sinist vett näha.

Sri Lankale on tarvis taodelda ETA't, need on erinevate tingimustega, seega loe hoolikalt.

Janza, kirjutasin sulle, oleme vähemalt 1,5 nädalat teiega samal ajal seal. :)

Käisime selle aasta märtsis ja marsruudiks oli lennujaamast bussiga Colombosse, sealt kohe rongiga Mirissasse kus viibisime 4 päeva. Rentisime rolleri ja sõitsime kogu ranniku kuni Galleni välja. Matarast bussiga Yala rahvusparki ja järgmisel päeval peale rahvuspargi külastust taksoga Ellasse, kus viibisime 3 päeva. Seal rentisime jälle rolleri, käisime teeistandustes, koski vaatmas ja sõitsime niisama ringi, ronisime little Adam´s peak tippu. Ella on väga armas ja mõnus koht, lemmik meie teekonnal. Ellast rongiga Kandysse. Vapustavalt ilusad vaated rongiaknast, soovitan. Väike Kandy külastus. Kandyst bussiga Dambulasse ja külastasime Sigiriyat. Dambullast bussiga Anuradhapurasse kus viibisime jälle 4 päeva. Külastasime rahvusparki, käisime templites nii lähemal kui kaugemal. Anuradhapurast rongiga Colombosse ja sealt kohe edasi rongiga Negombosse. Viimased päevad veetsime seal ja võtsime lihtsalt päikest. Ööbimist me ette ei broneerinud. Välja arvatud esimene öö Mirissas, mille broneerisin ette. Kohapeal pikendasime ööbimist. Hind 12 eurot odavam (1 päev) kui broneerides. Öömaja leidmisega meil probleemi ei tekkinud. Kõige kauem otsisime Anuradhapuras, mingi 1 h. Kasutasime liiklemiseks palju kohalikku transporti - rongi ja bussi. Rongiga meeldis mulle rohkem sõita, aga see maitse asi. Tagasivaade - vahele jätaks Yala rahvuspargi (valiks mõne teise) ja ööbimise Dambullas (täielik pommiauk). Ööbiks kusagil Sigiriya pool. Inimesed üli sõbralikud, lahked ja abivalmis. Tuleb lihtsalt rohkem naeratada ja olla ise kah sõbralik.

Viisa kohta on kahte infot. Saab kohapeal teha 35$ või siis ETA kaudu netist 30$ kinnitus. See siis turistiviisa 30 p. Ilmselt saabki mõlemat pidi.