trip-krainetrip-ukraine-dark
Sri Lanka detsembris!

Kuna enamus postitusi on juba ajast ja arust, siis tahaksin saada värskemat informatsiooni!

Reisile lähen detsemri alguses ja olen 2 nädalat ( teab keegi umbkaudu midagi ilma kohta öelda, soovitada, mis riided kaasa võtta nt). Nimelt,kas keegi oskaks rääkida/soovitada alustuseks nt: kus ööbida esimesed paar ööd kui lend jõuab varahommikul 6 paiku Colombosse? Kas rendiauto omal käel või giid koos autoga? Kas enamus ööbimiskohtades on võimalik kaardimakse või pigem kasutada sularaha?

Need on siis esialgsed küsimused :)

kuna käinud seal (veel) pole, siis infot ilma kohta ma googeldaks: http://www.accuweather.com/en/lk/colombo/311399/december-weather/311399 :) Google! :P

Tuleks küsida - nii naljaga kui ka tõsiselt, et kas Sa ikka tead ka, kuhu sa reisid? Kuhu minna tahad seal riigis? -lennujaam ei ole Colombos, vaid kahe tunni kaugusel; -liiklus on vasakpoolne, seega kolmas variant: auto koos giidiga oleks soovitatav; -krediitkaardipettused on Sri Lanka rahvuslik sport.

Mina ööbisin esimese ja viimase öö Hamilton Beach Villas. Parajalt lähedal lennujaamale, kuid samas privaatne ning hubane. Broneerida saab Booking.com kaudu. Sinna minemiseks võiks kasutada kindlasti tuk tukki. Autot ma ei rendiks Sri Lankas. Parimad liiklusvahendid on just tuk- tukid. Muidugi kui tuk- tukkidega seigelda ei taha, siis ehk on parem variant pakutud kahest just giid koos autoga.

Tänan vastamast!Jah, kui päris aus olla siis ega ma päris täpselt ei teagi kuhu reisin! Ostsin pileti ja lähen ! Mul on aega 4 kuud, et uurida ja ennast kurssi viia! Guugeldasin, sain ilmast nö. ülevaate! Riidemure lahendatud!:) Vasakpoolne liiklus ei ole probleemiks! Lennupiletil on märgitud sihtkohaks Colombo, eeldasin, et see on lõpppeatus?! Kaardimakseid siis katsun vältida. Lihtsalt , sularaha omamine ja pidevalt selle kaasaskandmine tundub samuti ebaturvaline.

Malaisias käies kasutasime kohaliku giidi teenuseid ja väga soovitan: eelnevalt leppisime kokku, mida näha tahame, tema pani päevakava paika. Kohapeal siis tassis meid autoga ringi ja rääkis juurde + igasugune pisiabi, kus naised shoppata saaksid, head kohalikud söögikohad jne. Usun, et Sri Lankal oleks sama, seega ära selle koha pealt kokku hoia (kui veel pealegi kõik seal nii odav), oma käel ringivaatamine 100x keerulisem. Vasakpoolse liiklusega harjub ära, kõige hullemad on ristmikel pööramine ja ringile sõitmised: ma pidevalt tahtsin harjumusest valesti reastuda ja siis naised autos röökisid hirmust :D

Sri Lanka on väga tore koht. Me (2 noort naist) reisisime omal käel ja kohaliku transpordiga (bussid, rongid). Tundus väga turvaline paik olevat. Lennujaamast Colombo kesklinna minekuks kasutasime kohalikku bussi, sõit võttis vist u 1-1,5 h aega. Kuna Sa saabud hommikul, on Sul võimalik valida - kas soovid Colombos viibida ja sinna ööseks jääda, või mitte. Me ei ööbinud. Kolasime Colombos ca 5 h ringi ja läksime õhtul rongi peale, et sõita Anuradhapura´sse templeid vaatama. Colombo tundus tavaline suurlinn, vaatasime seal mõne vaatamisväärsuse ja käisime söömas, that´s it. Samas on Sri Lankal väga palju vaadata. Giid + autojuht on vist kõige levinud viis ringi liikumiseks, kuid tegelikult on enamasti kõik tehtav ka omapäi. Väga tore oli idarannik, vähem turiste ja rohkem "päris" Sri Lankat. Ise autot ma seal ei juhiks - mitte vasakpoolse liikluse tõttu, vaid üleüldise liikluskaose pärast. Pisidistantse läbid tuk tuki või jalgrattaga, pikemaid bussi / rongiga. Me käisime Anuradhapuras, Sigiriyas, Mirissa ja Uppuveli randades, Galles. Aega oli meil kokku 10 päeva. Tahaks ausalt öeldes tagasi, väga tore riik on ja ülisõbralikud inimesed.

Tore, et olete vaevaks võtnud ja midagi kirjutanud, aitäh! Meie (kaks inimest )reisiplaan on laiaslaastus selline, et paar päeva veedame pealinnas, nädalake seikleme ringi , ilmselt saare lõuna-ja keskosas. Ja nädala puhkaksime kuskil ilusas kohas, rannamõnusid nautides :) Kindlasti katsetame ära kohaliku ühistrantspordi! Aga paar päeva ilmselt sooviks autojuhti. Siinkohal küsiksingi, kas keegi oskab ehk soovitada kedagi? Need,kes on eelnevalt kiitnud oma reisijuhte siin portaalis , need andmed on enamjaolt kõik väga aegunud. Samuti küsiksin, kas keegi soovitaks mõnda vaiksemat rannapiironda, kus poleks ehk väga palju rahvast ja oleks võimalik ööbida?

Sellise plaani korral soovitaksin ma Colombos üle kahe päeva mitte veeta - seal tõepoolest pole suurt midagi teha, räpane suurlinn. Kõige lihtsam oleks palgata rikšajuht tunnitasu alusel ja lasta ennast veidi ringi vedada. Kuna küsisid ka kaasavõetavate riiete kohta, siis mina ostaks need kohapealt - Colombos on mõned poed, kus paremal juhul võib leida kohapeal toodetavate brändide jääke, etiketid ära lõigatud, halvemal juhul muidugi nende hiina koopiaid... Colombol on väga hea rongiühendus saare edelaosa rannapiirkondadega, just sinna jõudmiseks ning seal ringi liikumiseks tasub kasutada ühistransporti. Mirissa on alati hea rannasoovitus. Saare keskosa on mägine ning seal ühistranspordi kasutamine mõistlik ei ole ja Mirissas peatudes tasuks edasi liikuda juba giidiga. Kuigi hiljuti Sri Lankat külastanutel on kindlasti häid giide soovitada ja nendelt pakkumiste võtmine on samuti mõistlik, siis tegelikult on kohapeal giidi ja auto leidmine vaid suu avamise kaugusel - iga guesthouse teab mõnda, suurematel on oma auto, iga turismiobjekti kõrval seisab neid terve armee. Mina eelistan alati inimesele otsa vaadata, enne kui temaga mingeid kokkuleppeid sõlmin. Lisaks on hea ka autot enne näha - veedad selles ju enamuse järgmistest päevadest... Marsruuti saare keskosas soovitab kindlasti ka giid ise, tavalised peatuspaigad on Udawalawe, Ella, Horton Plains, Nuwara Eliya, Kandy, Dambulla, Sigiriya, Minneriya. Kindlasti jäi midagi nimetamata. Ja kui ühistranspordi entusiasmi veel jäänud on, siis tasuks Kandyst Colombosse tagasi sõita rongiga, aknast avanevad vaated on seda väärt.

Käisin eelmisel aastal kaks korda Sri Lankal ja sel talvel põikan ka läbi. Kirjutasin varem sel teemal http://trip.ee/content/sri-lanka/parim-autojuht-sri-lankal.html ning soovitasin üht autojuhti. Sõbrad Eestist kasutasid teise juhi teenuseid, kes osutus ka väga heaks giidiks ning tegi kogu reisi veel soodsama hinnaga. Vaata sama teema alt kasutaja albu kommentaari. Kohtusin ise ka selle juhiga ja tõesti oli meeldiv inimene. Ühistranspordiga on ka päris lõbus seigelda aga igale poole paraku ei pääse või võtaks liiga kaua aega. Giidi käest kuulete kohaliku elu kohta ka kindlasti huvitavaid lugusid. Sri Lanka kohta on trip.ee's tegelikult päris palju kommentaare. Soovitan need esmalt läbi lugeda ja siis otsustada kuhu täpsemalt minna. Olen päri eelmise postitaja o7af-iga, et Colombo on räpane suurlinn. Sinna ei kipu küll tagasi. Mis Colombo lennujaama puutub, siis see tõesti umbes 1-1,5 h kaugusel pealinnast ja asub hoopis teises linnas nimega Katunayke. Soovitan giid otse lennujaama tellida, kui peaksite hommiku poole jõudma ja lasta tal Colombos tuur teha ning kohe edasi sõita. Sri Lankal on nii palju ilusamaid kohti, et pärast hiljem kahetsete kui olete ühe päeva Colombos veel lisaks olnud. Eelpool mainitud peatuspaigad sisemaal on kõik külastust väärt. Mirissa on kuuldavasti üks rahulikumaid randu ja seepärast ma sinna peatuma ei jäänud. See rand on kuulus ka vaalade poolest, keda detsembris juba näha võib.

Ma katsun teie kõikide nõuandeid ja tähelepanekuid arvesse võtta! Kas te oskate ehk soovitada, kuhu kindlasti minna Sri Lankal või mingi tegevus, mis ma seal kindlasti ära peaksin proovima? Templitesse ma väga ei kipu, valiksin neist välja ehk 2-3 põnevamat.

Näiteks Sigiriya otsas võiks ära käia.

Sigiriya on vahva. Kui ise oma kava kokku panin, siis tundus Anuradhapura või Polonnaruwa külastus samuti väga hea mõte - lõpuks käisimegi Anuradhapuras. Kiidetakse väga Sri Lanka safarisid - kui pole varem safaril käinud, siis ilmselt võiksid ka seda teha. Me seda ei teinud, sest olime käinud Tansaanias mitmepäevasel safaril.

Meie jätsime Colombo vaatamata (ei kahetse) ja siirdusime kohe samal päeval Kandysse. Sinna võib jääda mõneks ööks, et siis põhja poole väljasõite teha. Kohalik botaanikaaed jättis väga hea mulje. Sigiriya kaljukindlus on külastust väärt ja tagasiteel tasub siis juba Dambulla koopad ka üle vaadata. Edasi võiks sealt rongiga sõita, see on vaadete tõttu omaette atraktsioon. Meie peatusime Ellas ja nautisime seda väikest mägikülakest väga, rentisime rolleri ja vaatasime ümbruskonnas ringi. Kui pole varem ühelgi safaril käinud, soovitan ka seda teha, oli elamus omaette. Käisime Yalas, ööbimiseks võib soovitada Yala ja Tissa vahele jäävat piirkonda, kus on rohkesti erinevat tüüpi öömaju, mõni neist üsna looduslähedane. Maastik ja taimestik Yala rahvuspargis on väga erinev sellest, mida näeb Sri Lanka keskosas. Nägime leoparde, elevante, krokodille jpm. Soovitan vaikset ja mõnusat Tangalle randa, eriti kui on huvi minna öösel randa tulnud merikilpkonnade munemist vaatama (uurige mõnest restoranist või hotellist, kuidas sinna pääseb). Mirissas on rohkem elu ja melu, tore on sealgi ja sealt pääseb ka vaalasafarile.
Ise eelistame enamasti kasutada kohalikku transporti ja soovitan seda ka Sri Lankas teha või vähemalt järele proovida - kohaliku liinibussiga sõites on elamus garanteeritud. Vaid Ellast Tissasse sõitmiseks võtsime takso, et mitte ümberistumistega aega raisata.

CherryCherry > mis hinnaga piletid said ja mis alg- ja lõpp-punktid on?

Piletid on Stockholm-Colombo-Stockholm, vahemaandumistega Dubais, reisifirmaks on Emirates, hinnaga 515 EUR. Kus soovitate raha vahetada, kas kohe lennujaamas või tuleb soodsam kuskil pangakontoris? Kas kellegil on kogemusi kohalik kalapüügiga, kas seal pakutakse mingeid pakette vms?

Raha võtad lennujaama ATMist ja kui puudu jääb, siis mujalt ATMist, ei olnud sellega mingeid probleeme, kui välja arvata, et Mirissas ATMi ei olnud, tuli kõrvallinna sõita. Kohe lennujaamas saad ka endale kohaliku SIM-kaardi osta neti kasutamiseks. Tangalle rannas kutsusid kohalikud kalurid endaga koos hommikul vara kalale, aga kindlasti leiab ka ametlikke tasulisi kalastamisretki.

Kas keegi oskab öelda, mismoodi täpselt selle ETA loa taotlemine käib? Ehk on sellega keegi kokku puutunud ja oskab ehk öelda, kui palju see viisa maksta võiks? Üleüldse, millist reisikindlustust te soovitaksite? Mida peaksin arvesse võtma jne..

Plaan on meil samuti aastavahetuse ajal 3 nädalat Sri Lankal veeta. Omalt poolt kysiks veel juurde, kas öömaja leidmisega kohapeal probleeme vöib tekkida vöi saab kohapeal ise sobiliku välja vaadata? Viimane variant sobiks mulle endale paremini. Pean eelköige silmas seda, et kuna tegemist on körghooajaga siis vöibolla vöib on kohapeal raske viimasel minutil midagi sobilikku leida.

ETA täitmine on väga lihtne. Täidad seal lehel need väljad ära, vajutad "send" nuppu ja mingi hetk saad ka vastuse. Vaatasin oma meilist üle ka - kõigepealt saad teavituse, et su avaldus on vastu võetud ja et vastus tuleb 24 h jooksul. Siis tuleb vastus. Mul tuli tegelik vastus (approval) 15 minutit pärast vastuvõtukinnitust.

Printisime selle vist kaasa, aga ei mäleta, kas keegi seda tahtis näha ka. Maksis 2012.a detsembris avaldust täites 25 USDi. Maksimiseks oli vajalik krediitkaart.

Reisikindlustusest on Tripis väga palju juttu. Otsi need teemad üles. Ise kasutan Swedbanki kindlustust ja pole seni kordagi pidanud kahetsema, toimib õlitatult. Minu hinnangul on Swedil ka kõige paremad tingimused ja suurimad kindlustussummad. Arvesse pead võtma just neid - kindlustussumma ja kindlustuse tingimused.

Märtsis - aprillis (lihavõtete aegu) ei olnud kohapeal majutuse leidmine probleemiks. A/v perioodi kommenteerida ei oska.