Sri Lankal milline looduspark kas Yala või Udawalawe ?

Sri Lankal milline looduspark valida külastuseks, kas Yala või Udawalawe ? Kus rohkem loomi võib näha ja kus huvitavam? Või hoopis mõni muu?

No kas keegi pole Yala või Udawalawe  looduspargis käinud?

Sinu küsimusele vastamiseks peaks olema MÕLEMAS käinud.Mina käisin Udawalawes, kuna oli mu majutuskohale Mataras lähemal.Elevandid täitsa olid. Muud nagu eriti ei mäleta.

Mina käisin mõned aastad tagasi Yalas. Nägin nii elevanti kui ka leopard õnnestus 200-300 meetri pealt puu otsas ära näha.

@kai05Kui sa oled minemas Sri Lankale tee sellst üks postitus oma küsimustega mitte kaks :) Ja google aitab näiteks nii : https://nomadicboys.com/safari-in-sri-lanka/Head reisi

Käisime Yalas, nägime elevante päris lähedalt ja kõiki teisi, keda näha seal saab, väljaarvatud leopardi. See leopardi tagaajamine üks naljanumber on :D midagi sahistas põõsas autojuht karjus " NÄGITE, LEOPARD" :D keegi loomulikult ei näinud ja terve safari aja ta rääkis, et kuidas me küll ei näinud, nii ilusti oli näha.. ise arutasime, et eks ta peab ju huvitavaks ennast tegema et tema oli see autojuht kellega see nägemine õnnestus :) aga oli teistes autodes teisi turiste, kellel tõepoolest õnnestus näha, seega joppamise küsimus :) Nii palju kui mina olen aru saanud, siis Yala eelis ongi see, et seal on võimalus leoparde näha, Udawalawes on enamasti elevandid. Neid näeb kindlasti Yalas ka. 

Ise käisime Yalas. Elevante nägime ka väga lähedalt, mingeid sarvelised oli palju, ahve, vees krokodille, leopardi ootasime ka ühes kohas tükk aega, aga päris näha ei õnnestunud. Ööbimise võtsime Yala pargist mingi 20 km kaugusele. Hommikul väga vara võeti meid peale, äkki oli 5.00 ajal. Ekskursioone Yala parki pakuti 6 tunnist, 12 tunnist ja oli vist 24 tunnist. Me võtsime 6 tunnise. Meile täitsa piisas.

Tänan vastuste eest, MärtT -lt väga hea link!

Meie "käisime" vaalu vaatamas aga neid ei näinud , õnneks tulid mingi hetk siiski delfiinid korraks :) 

Yalas on üks auto teise otsas kinni, kõik jahivad leopardi. Sri Lankal saime tuttavaks ühe paarikesega kes käisid Udawalawes ja nad olid väga rahul. Ise käisime Kaudullas ja meile väga meeldis, et autod ei seganud elevante - elevandid olid ühel pool jõge ja jeepide hord teisel pool

KatrinKo,Kas sa ise oled käinud Yalas? Või ainult Kaudullas?Yalas on igal varahommikul, enne väljasõitu kõik autod koondunud kohta kust minnakse ainult lubatud kellaajal safarile.Autod liiguvad kõik eraldi suundades ja mina ei näinud, et kuskil oleks rohkem koos kui äärmisel juhul kaks autot.Leopardi pole vaja jahtida, kui õnnestub näha ja pildistada on hästi. Minul õnnestus. 

Soovitan minna sellesse parki, mis jääb teie marsruudile n.ö. rohkem ette, et ei peaks pargi pärast pikemat otsa sõitma.Ise käisime Yalas, sest rendiauot juht oskas meile selle n.ö. maha müüa, ju ta sai siis mingi väikse raha selle eest pargist. Tegelikult oli meil planeeritud minna Udawalawesse, mis jäi rohkem teele.Nägime elevante, krokodille, ahve ja isegi leopardi, kuid lõpetasime pargitripi poole pealt ära, sest loomi oli ikkagi suht vähe ja rappuvas autos pargisõit tüütas ära. Kuna olen varem käinud aafrika safaril, siis ausalt öeldes, pärast mõtlesin, et oleks võinud selle Yala pargi üldse külastamata jätta.

Päike12,Ei meie ei käinud kuna tee peal kohatud teiste backpackerite käest kuulsime, et keegi neist rahule ei jäänud kes seal käisid. Kuid Udawalawe kohta ei kuulnud ühtegi halba sõna :) Kindlasti oleneb ka mis ajal käia.

Meil on majutused  Unawatunas ja Mirissas. Need looduspargid tunduvad sealt enamvähem võrdsetel kaugustel...

Sai just käidud endises Ida-Yala, nüüd Kumana rahvuspargis, ja oleme oma valikuga väga rahul. Suurepärane loodus, kus liikusime ringi uhkes üksinduses, teiste külastajate olemasolust saime teada alles välja sõitma hakates. Pargis on tohutult linde, juba sinna sõites nägime šaakalit ja elevanti, pargi piirides korduvalt krokodille, karjade kaupa tähnikhirvi, palju väiksemaid loomi (sh rebane, jänes), veel elevante ja lõpuks saime oma pool tundi imetleda ka lagendiku serval lesivat leopardi. Oleme kunagi ka Yalas käinud, aga Kumana meeldis palju rohkem. Läksime sinna Arugam Bayst oma tuk-tuki'ga, väravas istusime džiipi. https://pasteboard.co/I3DVUqM.jpg