Sri Lankale reisijad

Olen Sri Lankal olnud nüüd 3 nädalat.Soovitan soojalt nende peremajutustega ettevaatlik olla.Mul on kullast ehted ja eurosid varastatud neil päevil toast.Eks peitsin küll ära,kui nii saab öelda,toas oma asjad.Ega eriti kuhugi panna ju polegi.Jah muidugi,mis sa loll kaasa võtad jne.Veel soovitan Jet Airwaysiga lennates pagasit mitte ära anda.Olin siin saarel 2 nädalat ilma kohvrita.Kahjuks kaks sellist halba kogemust reisil olles ja terve elu jooksul esmakordelt.Ringi liikuda saab siin muidugi bussidega,rongidega peab arvestama,et limiiti ei ole.Pileteid müüakse nii palju,kui on soovijaid.Nii voib juhtuda,et ripud 3h Colombost Weligamasse rongi trepil.

"Mul on kullast ehted ja eurosid varastatud neil päevil toast.Eks peitsin küll ära,kui nii saab öelda,toas oma asjad.Ega eriti kuhugi panna ju polegi.Jah muidugi,mis sa loll kaasa võtad jne."

Mitte, mis sa loll kaasa võtad, vaid mis sa neid tuppa vedelema jätad? Kusagil ei või väärtasju ja raha tuppa jätta, isegi mitte Eestis. PS kahju, et nii juhtus, ehk on kõigile hoiatuseks, et väärtasjad tuleb koju jätta ja muu väärtusliku mitte ripakile unustada.

Lisaks norsu öeldule, et tasub väärtesemeid alati kaasas tassida, tasub ka öömaja bookides teha väike research Tripadvisoris või bookingus lugedes teiste külaliste kogemusi ja kommentaare. Ning kui varastatakse, siis esmalt kurjustada receptionis ning kirjutada ka ise review selle öömaja kohta. Iga majutusasutuse omanik, kes oma ööbimist nt bookingu kaudu müüb jälgib kindlasti ka kommentaare ning ehk muutuvad asjad niimoodi paremusepoole. Kahjuks pole muidugi kõiki kodumajutusi nendel saitidel kirjas ja eks see ole loterii kas on ausad tegelased selles hotellis või mitte.

Ma käisin novembris Sri Lankal ja ööbisin ka paaris kodumajutusel ja sain väga positiivse kogemuse osaliseks. Ei tasu kõikide kodumajutuste eest hoiata, mõni päris mònus ja turvaline ka ☺️

"Veel soovitan Jet Airwaysiga lennates pagasit mitte ära anda.Olin siin saarel 2 nädalat ilma kohvrita"

Kas see ei ole mitte lennujaama töötajate otsustada, et su asjad jõuaksid lennukile või mitte?

Lennujaama baggage service töötajad ei liiguta\saada kohvreid edasi enne,kui lennufirma vastava korralduse annab.Eriti veel,kui mitme erineva riigi vahel lennud on.Antud juhul lennufirma venitas asjaga ja kohver lihtsalt seisis.Samuti ei organiseerinud lennufirma kohvri hotelli toomist Colombo lennujaamast.Teiste firmade lendude puhul on nad siiski toimetanud pagasi hotelli.Kui meil saata yet airwaysile on hästi ,kui saad nädala jooksul vastuse. Mis puutub Sri Lanka kodumajutusse,uurisin ja lugesin ka mina bookingus teiste hinnanguid ja tegin valiku just parimatesse.Mitmetesse jäin ka väga rahule. Ripakile ei jätnud ka midagi,ikka panin peitu :) Kui sa meeldivana tunduvat pererahvast usaldada ei saa, on ka kehvasti. 30 aastat reisides olen asju sarnaselt teinud,esmakordne juhtum.Üksi reisides ei ole ka mõistlik randa minna ja kogu raha kaasa võtta.Või oskab keegi nõu anda,kuidas pass ,raha ujuma minnes kaasa võtta?

Norsule mõtlemiseks, ega ei kanna ju kaamlina kõike kaasas, kui 3x päevas väljas söömas vms käid. Ning inimesed ei viibi vaid lühiajalistel nädalastel reisidel, kus lühkarid ja plätud kaasas. Mina näiteks viibin aastasel ümbermaailmareisil ja otseloomulikult on Macbook ja muud väärtuslikku kaasas. Lahkun toas mitu korda päevas ja ei lippa mööda tänavaid 35-kraadises kuumuses kaks läpparit näpus.

Ütleks, et teema algatajal lihtsalt ei vedanud. Olen korduvalt lennanud Jet Airways'iga ja siiani pole pagasiga midagi juhtunud. Tegemist on küll olnud peamiselt siselendudega Indias.

Sama asi Sri Lanka kodumajutusega, kus olen paar korda peatunud ja nii 2-3 nädala kaupa ühes peres. Ei kadunud midagi ära.

Eks see on nii igal pool maailmas, et mida rohkem on nõudlust, seda enam ka pakkujaid. Mida suurem on pakkujate arv, seda suurem ka tõenäosus, et nende hulka satub halbu inimesi, kes sinu vara himustavad.

Olen kunagi rannas käinud ja sülearvuti kaasa tassinud. Sel ajal oli see veel omamoodi luksusese. Nüüd üritan vähegi väärtusliku toas niimoodi ära panna, et see kohe silma ei hakka. Isegi voodimadratsi alla olen raha peitnud, kuigi vähegi taiplikule otsijale oleks see ilmselt esimene koht kuhu vaadata.

Võibolla on mul lihtsalt vedanud, aga pikkadel Aasia-tuuridel, mis väldanud 8-9 kuud, olen raha kaotanud vaid oma rumalusest. Ühel hetkel tekib tunne, et oled nagu sellesse ellu sisse elanud, oskad kohalikus keeles pisut rääkida ja ilmselt näed samasugune välja ka, kui kohalikud (kui pole kaua peeglisse vaadanud). Siis on tulnud ette olukordi, kus olen elementaarse valvsuse kaotanud ja mõne teenusepakkuja õnnelikuks teinud kordades suurema summa maksmisega, kui asi väärt on.

Turvalisusest - Välisministeeriumi lehel ei soovitata Sri Lanka põhja- ja idaosadesse reisida. Kas see soovitus on endiselt ajakohane või on olukord muutunud?

Välisministeerium vist ei soovita eriti kuhugi reisida, igal pool on erinevatel aegadel kellelgi hapusti läinud.

Pòhj ja ida osa on okei. Tamili tiigrite ja valitsusvägede vastasseis on lôppenud ja reisimine sinna täiesti okei. On küll natuke vaesem ja mahajäänum kui muud piirkonnad.