trip-krainetrip-ukraine-dark
St. Peterburi

Tere! Mul on plaanis minna St. Peterburgi. Kas te saaksite selle linna hotellide ja vaatamisväärsuste kohta linke siis postitada. Kuna ma ei lähe reisifirmaga oleks sellest väga abi.

Aitäh.

linna kodulehte oled ikka vaadanud?! Ja Eurolines oma? Ka raamatuid peaks eesti keeles olema. Vaatamisväärsusi seal tõesti on, iseasi, et omal käel on päris keerukas nendega tutvuda. Kui linna ei tunne valmistab juba liikumine parajat peavalu. Hea oleks, et vähemalt vene keelt oskad, mida puhtamalt seda parem. Miilitsad on neid kole valvsad, musti kontrollitakse küll vist iga tänavanurga peal. Kesklinn, sealsed hooned, Ermitaaž, Peeter-Pauli kindlus, lossid satelliitlinnades, neid võib alati vaadata. Poodide osas oleks skeptilisem, neil on paljud kaubad kallimad kui meil.

Külasta raamatupoodi või raamatukogu, on olemas paar korralikku eestikeelset raamatut Peterburi kohta. Sellest piisab täielikult, lisaks osta mõni eraldi linna kaart ka, mugavam majandada lihtsalt. Vene keel - hea kui paar sõna kobiseda oskad, saab ka muidugi ilma hakkama.

Üks Leedu noormees on kesklinnas (Nevski prospektil ja Gorohovajal) mõned korterid kokku ostnud, korda teinud ja rendib neid välja külaliskorteritena. Meie jäime väga rahule, hea alternatiiv hotellile.

St Peterburgi reisiks isegi pikemaks nädalalõpuks. Oli ka plaan uus aasta Moskvas vastu võtta. Aga millegipärast ei julge väga minna, tundub, et eestlasena pole seal kõige turvalisem. Enamus rahvast kindlasti tore, aga äkki ristuks me tee mõne km... vähemvalgustet indiviidiga? Tavareis vist oleks veel ok, aga aastavahetus Moskvas - sel ajal ju pidutujus nolke ka palju - ei teagi, ei julge vist...

Tänud vastajatele! Raamatukogust lähen kindlasti läbi. Aga kas oskate soovitada veel mõnda korralikku hotelli, mis asuks kesklinnas? :)

Seal ennast "sisse kirjutamata" võite viibida vaid 3 päeva. Kui plaanite pikemalt olla, peate migr. endast teada andma. Vastasel korral vahele jäämisega kaasnevad aeganõudvad protseduurid ( tuvastus,ka arest, protokollid jne.. Seda tasuks arvesse võtta. Muidu head reisi :)

Kesklinnas on Asteria (ei peasilmas-Astoriat- see väga kallis)uuem üsna hea hotell. Muidugi kui hinnaklass sobib.

Vaata, siin on üks hea link varasemale sarnasele teemapüstitusele http://www.trip.ee/node/7049