Stansted lennujaam

Siin foorumites on küll Stansted´i lennujaamast palju juttu olnud, kuid võtaks korra veel teema kokku. Lendan Riiast Ryanairiga Stanstedi ja sealt siis edasi Jet2-ga Madeirale. Lendude vahe 3.45 tundi. Esiteks kas Stanstedis ei ole eraldi terminale (nt nagu Manchesteris, kus siis piletil on kohe konkreetne terminali number välja toodud). Pean silmas, et on üks suur maja (ehitis)? Nagu ma aru saan siis ma pean nii sisenedes kui väljudes läbima nii passikontrolli kui ka turvakontrolli (kaks korda seega). Kui pass on kaasas siis ma saan aru, et passikontrolli saab läbida kasutades passiautomaati. Kui nüüd rääkida "FastTrackist", siis kodulehel tutvustatakse kahte varianti, kiirem turvakontroll väljuvatele lendudele ja kiirem passikontroll saabuvatele lenudele (mõlema puhul siis tasu inimese kohta 7 naela). Kui kõik läheb plaanitult, siis kas 3.45 tundi on täiesti piisav, et ei ole vaja "FastTrack"`i. Samas kui passiga saab nii või naa kasutada automaati, siis võiks kõne alla tulla üldse kiirem turvakontroll väljudes? Netist saab seda osta, e siis kui peaks lend millegipärast hilinema Riiast, siis ma peaks seda saama osta ka nutitelefoniga nt lennu ajal (kas saab ka koha pealt osta)?

Saabumise fast tracki ma ei ole kasutanud, aga lennujaama lehelt lugesin välja, et seda soovitatakse siis, kui sul pole äraantavat pagasit, seda pead niiehknii mõnda aega ootama. Ja kui lend hilineb, siis nad ei garanteeri, et sa fast tracki saad, seat lubatud on ainult 50 inimest tunniga.
Passiautomaatide järjekord liigub küll mõnevõrra kiiremini, kui tavaline, aga umbes kord viiest lennust keeldub automaat mu passi lugemast ja suunatakse tavalisse kontrolliti.
Security fast tracki soovitan küll osta, see annab märgatava ajavõidu. Stansted on jah üks terminal, aga Ryanairi väravatesse jõudmine võtab parasjagu aega, need on võimalikult kaugele paigutatud :) Kui su Riia lend ei hiline, ning oled ainult käsipagasiga, siis peaks ajast täiesti piisama ja jõuad ehk drinkigi teha

Tänud vastamast. Kas muidu koha pealt saab ka vajadusel fasttracki osta ja edasi lendame me Jet2-ga mitte Ryanairiga, e siis järsku see ei ole nii ära peidetud..;)?

3.45 minutit on täitsa piisav, et rahulikult läbida passikontroll ja turvakontroll, sai kuu aega tagasi samuti ryanairiga Londonisse lenatud ja Jet2 sealt edasi lennatud. Mul oli lennu vahe 3 tundi. Jõudsime "põhjalikust" turvakontrollist läbi täpselt selleks ajaks, kui teatsti kuhu väravasse suunduda :).