trip-krainetrip-ukraine-dark
Stansted lennujaamas ümberistumise aeg 50 min

TerePalun kaasa mõtlemist :)Ryanairi lend Las Palmas-Stansted-Riia, ümberistumise aeg 50 min, on see aeg ok, saame hakkama? Lapsed ja käsipagas :)  Või ei hakka üldse mõtlemagi...Tänan!

Tere! Kindlasti mitte pikad tolli järjekorrad ja isegi 1,50 on napp aeg.

See on mõeldamatu.  Ise alla 2h Stanstedis ümberistumiseks ei jätaks. 

Selge, tänan :) hakkasin ka ise kahtlema..Aga Barcelonas 1 tund ja 50 min? 

Arvestades seda, et Ryanairi lennud ikkagi üsna tihti hilinevad (vbla mul endal ebaõnn aga ca 50% lendudest on minul nt viimati hilinenud) , eelmine aasta Corful käies nt kõik 4 lendu (Riia-UK-Corfu-UK-Riia), sügisel Maltale lennates 1 lend ja Mais Berliinist tagasi tulles 1 lend, siis alla 2 tunni ma jätkulendu lastega väga ei riskiks, piletid on kõik ju eraldi, kui jääd maha pead ise uued hankima. Corfult tagasi tulles oli meil ka 1h 55 minutit ümberistumise aeg aga hilinemise tõttu jäi sellest 1h10min ning õnneks olime võtnud lisaks Fast Lane piletid ja lõpuks jooksime 2 lapsega läbi Fast Lane koridori ühest lennujaama otsast sisse, läbi väravate jälle välja ja uuesti sisse, jõudsime väga napilt ja üks teine eesti paar jäigi maha sest pagasikontrolli järjekord läks täiesti umbe.  50 min on seega kohe kindlasti liigne risk, 1h 50 oleks normaalne aeg kui ei oleks hilinemist aga olles kunagi ka Barcelonasse nendega lennanud siis seal ei lastud meil mingil põhjusel maanduda ja tiirutasime seal kohapeal 20 minutit ennem kui maanduda saime, õnneks ei olnud siis edasilendu. 

Teisest teemast, aga vaata pileteid Wizz Airiga läbi Lutoni. Lennuajad on tavaliselt oluliselt paremad ja kui teha wizz discount club, saab hinna ka enam vähem heaks. Kuid Ryanairi tasemele siiski hind ei küündi.

Ainult et teemaalgataja marsruut algas LPA'st, kuhu Wizz ei lenda.

Ma ei saagi sellest aru, et kui on vahemaandumine ja ma ei välju ju lennujaamast, olen selles tsoonis, kus on jätkulennud... Ei pea ju tollist uuesti läbi käima... või saan valesti aru :) Eelmisel aastal Istanbulis küll ei kontrollitud käsipagasit, vist ainult dokumente, tulime lennukist maha, suunati sinna, kus ootad oma järgmist lendu ja kõik, otsid värava üles ja ootad..Tahaks jah kuidagi mõistliku hinnaga tagasilendu.. peab veel kombineerima siis.

Vahe on selles, et Ryanair ei paku jätkulende (connecting flights). Sul on kaks eraldi piletit, LPA-STN ja STN-TLL. Kui esimene lend hilineb ja teisest maha jääd või kui lenude vahele liiga vähe aega jätsid, on see sinu enda risk, Ryanair sind tasuta järgmisele lennule ei paiguta.Stanstedis pead lennukilt maha tulles läbima passikontrolli (pass kaasa, automaatväravast saab kiiremini läbi, ID kaardiga peab üldjärjekorras seisma. Ei ole 100% kindel, aga automaatväravatel on vist vanusepiirang alla mille ei saa neid kasutada), kõndima läbi tolli, kes üldjuhul kedagi ei tülita (kuigi Kanaaridelt tulles on see võimalus olemas, sest saared pole EL tolliliidus), seejärel kappama terminali teise otsa ning läbima turvakontrolli, fast track on siin suureks abiks.

Ilmselt teemaalgataja mõtles siin jätkulendude tsooni all transiitala. Aga Stanstedis selline ala üldse puudub.

Ryaniga läbi UK ümberistumine on väga ajamahukas. Ei jõua 50m sees kuidagi. Peadki uuesti passi näitama (pikad sabad) jne nagu  smallisland  kirjeldas.

Stansted on odavlendudele keskendunud nagu nt Berliini Schönefeld, mis tähendab, et transiitala kui sellist ei ole. Lennult tulles peab läbima kontrollialad, minema välja (ei saa minna otse jätkuväravasse), seejärel uuesti sisse (sh pagasikontrollijärjekord) ja kogu see tegevus - eriti koos lastega - ei mahu 50 minuti sisse kuidagi ära.

Seal olen kogenud suuri järjekordasid ja meeletud pikkasid koridore.Meil oli käsipagas kabiinis ja oli vaja teisele lennule minna.1, 5 tundi läks ilusti ära passikontrollile ja uuesti turvakontrolli.Kui on äraantav pagas siis läheb veel rohkem aega ja pakun 2 tundi on ka juba kiirustamine

Tänan selgitamast :)Mõtlesin jah seda transiitala...Kas Barcelona lennujaamas on see olemas?Minnes on meil seal ümberistumine, vahe on 1 tund ja 50 min.Riia-Barcelona-Gran Canaria

https://www.aeropuertobarcelona-elprat.com/ingl/flight-connections-barcelona.htmEhk siis kui pagas lindile ei lähe ja mõlemad pardakaardid olemas on, siis ei ole vaja sisse-välja käia. Eeldab muidugi et lend saabub-väljub samast terminalist. 

Tänan!Lend saabub ja väljab samast terminalist T2, nii on broneeringu kinnitusel kirjas. Check in teeme elektrooniliselt ära nii Riiast väljumisele kui ka Barcelonast, siis ju saab pardakaardi, mida ette näidata.. Saan õigesti aru?

Kui palju Stanstedis võtab aega maandumisest kuni bussini jõudmiseni kui veel pagas vaja kah kätte saada?Kui broneeritud bussile ei jõua, kas järgmine võtab peale? Liiguvad vist päris tihti.

Raske öelda kaua läheb. Oleneb palju lende samal ajal sisse tuleb ja kui pikk passikontrolli järjekord on. Pagasiga pole ma Stanstedi aastaid lennanud, seega ei oska kommenteerida, kaua see aega võtab. Aga ma jätaks planeeritud saabumisaja ja bussi väljumise vahele vähemalt poolteist-kaks tundi. See, kas sind järgmisele bussile võetakse, oleneb konkreetse bussifirma reeglitest.

Tere, paluks väike Stansted-update siinkohal:

Plaan sõita Portosse läbi Stansted-i, s.t siis Ryanair lennud mõlemad.

Reisitakse ainult salongipagasiga.

Kinnitust / ümberlükkamist vajavad küsimused:

- kas Stanstedis saab ikka ilma transiit-tsoonist väljumata jätkulennule minna ?

- kuna Portugali sisenemiseks piisab serdist, siis UK poolt nõutav neg test on vajalik tegelikult ainult selleks, et Tallinnas Londoni lennukile pääseda ?

- alates 01.10.21 vajalik UK-s passi esitamine, kas ka transiidi puhul ?

Stanstedis ei ole transiitsooni, tuleb riiki siseneda ja siis uuesti turvakontroll läbida.

Millal lend on? Alates 4. oktoobrist ei ole vaktsineeritud reisijatel enam vaja enne lendu testi teha. Kui varem, siis jah, ilma negatiivse testiga lennule ei saa.

Jah, pass kindlasti. ID kaardiga saavad ainult UK elamisloa omanikud.

Ära unusta täita PLFi, ilma selleta samuti lennukile ei saa.

Tänud , lend 16.10.21, nii et ehk pääseb testimise (kulust)

PLF täitmise vajadus ka täida, Portugali tarvis ka sarnane vorm