Streik Helsinki Vantaa lennujaamas

Nagu teada, lõppes hiljuti Finnairi lendurite streik ja kohe alustasid oma streigiga pagasiliigutajad. Täna raadios räägiti, et Finnair ei korva sellest tingitud kahjusid, ja et praegu on seal tupikus oma 3000 kohvrit, mille omanikud saavad hiljemalt kuu aja pärast kätte. Seis on halb ja lubati, et see nädal saadakse asjad ilusti joonde, aga juba terendab mingi uus probleem neil uute töölepingutega ja vististi streigitakse edasi. Kahjuks on just reis planeeritud sealtkaudu ja varsti oleks minek. Kui juhtub, et streik pole selleks ajaks läbi, on seis jama, kuna tahaks ikka oma pagasit kasutada. Kas on olemas mingeid alternatiive või mingeid "nõkse" kuidas oma asjad ilusti sihtkohas kätte saada? Postiga saata läheks vist suht kalliks ja pole ju kindel, kas jõuab ikka õigeks ajaks kohale. Ja pealegi ei ole ju aadressi, kuhu saata.

Sorry, kui teema olemas juba, ei leidnud. TÄnud ette!

Täpselt sama mure, millal endal minek?

Kui just kuskile elama ei lähe saab normaalselt hakkama ka käsipagasiga.

Ega ikka ei saa küll ainult käsipagasiga hakkama ja seda just vedelike pärast. Mina ei saa päevagi hakkama mõnede vedelate kosmeetikatoodeteta, samuti on mul alati vajalikud küünekäärid. Käsipagasist roobitsetakse sellised asjad alati välja. Kas on mingeid uudiseid, kuidas kohvrite ummik väheneb?

Kahjuks ei ole lõppu näha. Reedel räägiti raadios, et lisaks streikimisele on ligi 500 töötajat võtnud haiguspuhkuse. Barona, kelle vastu streigitakse, on sinna tööle lähetanud palju võõrtööjõudu, kellest paljud on alaealised, mis ei vasta aga Soome seadustele. Ei usu, et midagi lähinädalatelgi muutub. Pigem läheb asi hullemaks..Praegu pidi olema ummikus ~3500 kohvrit

http://www.upload.ee/image/296768/kohvrid_vantaal.jpeg

Oma kuunekaaride parast ara kull muretse, sest luhema kui 6cm teraga kaarid on kasipagasis lubatud. See on EU reegel. Ja vedelikud villi 100 ml mahutuvusega konteineritesse. Ning ongi probleem lahendatud :D

Kuusin raadiost uudist, et Vantaas on ikka veel tuhandeid kohvreid ootamas. Kas keegi on jaanuaris 2010 juba Helsingi kaudu lennureisinud, kuidas teie pagas ka kohale jõudis? Endalgi varsti sealtkaudu minek, tahaks teada, mis teha, kas võtta tähtsad asjad käsipagasisse või loota ikka, et minu kohvrid koos minuga soojale maale saabuvad.

Oijah, ma esmaspäeval pean lendama Helsingi kaudu NYCsse... pluss sealt USA siselend. Tähtsad paberid ja asjad muidugi käsipagasisse, kohvrisse lähevad siiski asendatavad asjad (riided, jalanõud, hügieenitarbed), aga no ei tahaks oma vahetussemestrit täiesti lagedana alustada :S

Ma kahtlustan, et kui kohver NYCsse ei jõua, siis läheb eriti "põnevaks", kuna ma pean siiski samal päeval sealt edasi lendama.

Igal juhul üritan pöidlaid hoida, et kõik läheks hästi :)

Anna siis siiapoole ka teada, kuidas sujus.

st.04.01.10 ei olnud pagasiga mingeid probleeme. Minu laps tuli Pariisist Helsingi kaudu koju ja köik oli ok.

01.01.2010 suundusin Finnairiga Milanosse ja mida polnud oli pagas-jõudis alles 07.01 järele. Koju tagasi tulles 09.01 ei olnud küll probleeme. Milanost helistasin Finnairi-öeldi, et tuhanded kotid seisavad, millal teie oma järgi jõuab ei tea. Aga näe jõudis üsna ruttu;)

Suhteliselt hästi läks lennul Finnairiga jaanuari algul, pagasi osas vaid poolepäevane hilinemine Tallinnasse:)

Kas keegi teab, mis seal Vantaa lennujaamas nende kohvritega ikkagi toimub? Sain aru, et streik (mis oli ebaseaduslik) lõppes juba detsembri lõpus. Nüüd siis jälle jama. Just alles 13.detsembril sõitsin Finnairiga õhtul Pariisi. Vähe sellest, et lennuk ise hilines üle 2 tunni, kuna 1 mootoritest lakkas töötamast ja lennuk pidi madalamal ja aeglasemalt sõitma, aga pagas jõudis kohale ööpäev hiljem. On ikka jube nõme jõuda öösel kell 12 Pariisi kaks kätt taskus. Ja siis öösel 24h apteegist hädaabi kosmeetikat osta. Muidugi olin ise loll, oleksin pidanud käsipagasiga minema, kuid minu jaoks on Finnair alati nii kindel firma olnud. See selleks. Aga nüüd on mul paari nädala pärast minek Taisse. Ei kujutagi ette, sinna ikka 2 nädalaks vaid käsipagasiga ju ei lähe (vähemalt mitte minusugune daam ...:)) Kas keegi teab, mis Finnairis ja Vantaas toimub? Varasemalt on minu jaoks just Finnair ja Vantaa lennujaam olnud see kindel ja alati korrektselt toimiv. Kas kellelgi on infot, kuidas pagas itta suunduvatele lendudele jõuab? Varasemalt on neid idalende eriti oluliseks peetud ja üritatud streikidest eemale hoida. Olen kohe täiesti murelik. Arusaamatu, kuidas Finnair laseb sellisel jamal nii kaua kesta.

IMHO Vantaa lennujaam ja Finnair on juriidiliselt ja ka reaalselt täiesti eraldi. S.t kui pagasikäitlejad jonnivad, siis see segab ka näiteks Lufthansa ja KLM-i kliente.

Ma loodan siiralt, et tšarter- ja puhkusureiside kohvreid käsitlevad nad eraldi ja panevad kohe teele. Kui ikka lähed nädalaks soojale maale ja pead seal kogu aeg ilma oma kohvrisisuta olema, siis on see tõeline põnts ja paneb kogu puhkusele põõna. Kes teab tšarterreisidest?

Sõitsime ka 13.dets Vantaast välja.Sihtkohaks oli Bangkok. Algul pidime minema (arvatavasti) sama lennuga mis KAss Kitigi Pariisi, kuid kuna see lend hilines ˇ2 tundi ning jätkulennule Pariisist poleks enam selle lennukiga jõudnud,siis pandi meid õhtul hilja minevale Helsingi- Bangkok lennule. Kartsime ka, et kuidas või mis toimub meie pagasiga, kuid meie suureks rõõmuks saime Bangkokis kenasti oma kohvri kätte - oli teine juba lindilt mahagi tõstetud (meil läks natuke viisateemadega aega). Tagasisõit oli 29. dets BKK -HEL üle Pariisi ning ka seekord jõudis meie pagas kenasti koos meiega Helsingisse. Seega on kindlasti näiteid nii positiivseid kui negatiivseid. Igaks juhuks võid pakkida oma esmavajalikud asjad käsipagasisse, et esimesel hetkel täitsa abitu ei oleks, kui tõesti juhtub,et pagas kuskil toppama jääb. Toredaid lennuelamusi

Minul lendasid 4 tuttavat Tallinnast NY ja sealt edasi Miamisse. NY jõudes oli 2 juba kohvrid kadunud, seega 8 kohvrist 4 kadusid ning öeldi, et ongi Vantaas. Niisiis, et ma pakun et fifti-fifti.

Lendasin 26.detsembri ja siiani pole oma kohvrit näinud. Saabudes Helsingisse ootasid minu tuttavad pea tund aega ennem kui pagas saabus. Täielik korratus seal. Soovitavalt võta Finnairiga või Helsingi kaudu lennates pagas kaasa lennukisse. Nii palju kui võimalik, et pärast poleks muretsemist ja närvipinget.

Ma lendasin 11.01 suunal TLL-HEL-NYC. Ma pean vist tõesti taevast tänama, et ma kenasti NYCsse jõudsin... Sest Tallinna saabudes oli seal meeletu udu. Väljalend hilnes umbes pool tundi. Tagantjärele tean, et paljud lennud ei väljunud üldse. Nii et mul vist vedas.

Igatahes Vantaale saabusime napid 15 minutit enne NYC lennu väljalendu. Jalad selga ja läksime. Jõudsin lennukisse oma kohale täpselt 14:10, kui oleksime pidanud õhku tõusma. Aga jah, kõik oodati ära. Oli vist veel paar lendu, mis olid short connection. Lõpuks tõusime õhku tund aega hiljem. Samas NYCsse hilinesime kõigest 10 minutit.

Natuke off topic, aga JFKs läks kõik küll väga libedalt ausalt öeldes. Lennukist maha saamine võttis 15 minutit (istusin viimases reas), passikontrolli jalutamine võttis 3 minutit, koos ootamisega läks immigratsioonis 10 minutit, kohvri sain 10 minutiga kätte ja oligi. Ma olin isegi kergelt hämmingus :D

Lahti tuleks seal Vantas need streikijad lasta. Liiga heaoluühiskond ei ole ka hea....

Eelmisel nädalal ja kõik toimis väga hästi, ei mingeid muresid pagasi ega millegi muuga. Ma arvan, et need jõulude ajal kadunud kotid võivad sinna veel tükiks ajaks kaduma jääda aga nn "tavalisel ajal" toimib kõik ehtsoomeliku korrektsusega. Vantaa lennujaam on Euroopas üks korralikumaid.